Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

    Първоначално публикуван от drakon27 Преглед на мнение
    Здравейте, кажете нещо за бензиновия 3.2 205 к.с.
    Писано е доста. Отдели време и прочети.
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

      Здравейте колеги ,
      Купих си ОФА КБ 2.0i ,при движение на 1,2,3-та предавка след 2000 об. се чува виене което на 4 и 5-та изчезва .Каква може да е диагнозата от този шум.

      Коментар


      • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

        По описанието звучи като скоростна кутия.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

          Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
          По описанието звучи като скоростна кутия.
          ... и е много вероятно в скоростната кутия да е сипвано неправилното масло...

          п.с. Колега basho777, напишете в профила си откъде сте.

          Коментар


          • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

            Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
            Здравейте колеги ,
            Купих си ОФА КБ 2.0i ,при движение на 1,2,3-та предавка след 2000 об. се чува виене което на 4 и 5-та изчезва .Каква може да е диагнозата от този шум.
            Еми извинете ме колеги но при това описание просто неможах да устоя......................и отговора е!!!!!!
            Вятъра в досек с предното съпротивление на лявия огледален болт които всъщност държи повдигача в отворено положение на жабката!


            П.С. Колега извинявай не е с лошо чуство или с задни помисли.Просто като прочетах поста ти отговора сам ме накара да го изпиша!


            А сега сериозно: Наистина звучи като на скоростна кутия но все пак напиши малко повече детаили като например имали масло в ско. кутия, а в дифовете? Виенето от къде се чува и т.н.
            за да можем по добре и ние да се ориентираме!
            Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
            LZ1NES

            Коментар


            • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

              Колега,колата не е обслужена ,регистрира се и в понеделник ще посети сервиз .Дано не е повредена СК само.Но е така като се купува само външен вид кола.

              Коментар


              • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                И като посетиш сервиз кажи на майстора да не сипва трансмисионно масло в СК ами двигателно. Макар, че ако вие едва ли маслото ще оправи проблема.
                no signature no problems

                Коментар


                • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                  Смяна на всички масла и филтри ,ремъци , ролки и водна помпа -600лева .

                  Коментар


                  • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                    Здравейте, прочетох цялата тема, защото от няколко седмици съм си наумил да купя Фронтера Б ДБ.
                    В периода 2008-2012 имах ОФА КБ '93(десен волан) бензин. Бях много доволен от джипката, но поради големия разход(14л. градско)(9л. извънгр.~100км/ч. което беше добре) я карах малко, което доведе до решението ми да я продам. Взех си кола с метан. Доволен съм от разходите за гориво, но се преместих в по-див район и ми трябва по-висок автомобил и да се справя с калта и снега.
                    Старото Фронти го взех на късмет, без да разбирам от огледи(нов внос с англ. номера). Маслото заминаваше за 1000км. Изръсих се едни пари в един сервиз, след което нямаше загуба на масло и си го карах без да пипам нищо по него докато не го продадох.
                    Сега искам да не е на късмет и затова чета тук. А и ако някой колега от форума може да помогне с огледа би било супер.
                    Конкретен въпрос. Старите Фронтери имат 4H, 4L и 2H. На новите(Б) по същия начин ли е или е постоянно 4х4 и може да се сменя само бързи и бавни?
                    Иначе се оглеждам за ОФБ ДБ бензин(метан или допълнителен монтаж). Надявам се да сполуча на изрядна такава за 4000лв +/- може и деснячка.

                    Коментар


                    • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                      И новите са така само ,че 4х4 се включва с копче от таблото ,само бавните включваш с лоста долу . Препоръчително е когато копчето за 4х4 се използва в движение да е със скорост до 90 км. в час.
                      Напред и нагоре
                      Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                      0886769809-Юлиян
                      kiko00@abv.bg

                      Коментар


                      • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                        Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
                        Здравейте колеги ,
                        Купих си ОФА КБ 2.0i ,при движение на 1,2,3-та предавка след 2000 об. се чува виене което на 4 и 5-та изчезва .Каква може да е диагнозата от този шум.
                        Колеги ,каква добавка да сложа за да намаля виенето на СК ,маслото е 10W40 GM.Какво ще кажете за добавката на liqui moly с mos2.

                        Коментар


                        • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                          Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
                          Колеги ,каква добавка да сложа за да намаля виенето на СК ,маслото е 10W40 GM.Какво ще кажете за добавката на liqui moly с mos2.
                          Добавката се нарича ремонт за съжаление...
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                            Не плаши човека, да ръга 2-3 добавки и 15В40 масло и ще си кара години, няма смисъл да ремонтира, тя колата струва 2к
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Не плаши човека, да ръга 2-3 добавки и 15В40 масло и ще си кара години, няма смисъл да ремонтира, тя колата струва 2к
                              Не го плаша просто, ако иска да разчита на тази машина трябва ремонт. И при мен имаше отначало лек шум само на 5-та. След време шумът постепенно се усили и започнаха да ми изключават втора и понякога първа. Откакто имам джипката сипвам само 10w40 моторно масло. Добавки не съм слагал. В крайна сметка последва ремонт и смяна на лагери. След две години всичко е наред
                              А иначе има и разни руски много рекламирани добавки, но колко работят... да сподели някой, който ги е ползвал.
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                                Абе истината е точно такава за съжаление, но ако си минал само с лагери е супер, но пък от друга страна толкова стари джипки които минават малко километри годишно е безсмислено да се дадат 600-700 лв. за ремонт на СК.
                                Аз например не правя компромиси но карам ~30 000 км, на година, ето например само за да ми работи ръчната спирачка добре, миналата седмица дадох 500 лв. за ремонт.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X