Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

    Първоначално публикуван от drakon27 Преглед на мнение
    Здравейте, кажете нещо за бензиновия 3.2 205 к.с.
    Писано е доста. Отдели време и прочети.
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

      Здравейте колеги ,
      Купих си ОФА КБ 2.0i ,при движение на 1,2,3-та предавка след 2000 об. се чува виене което на 4 и 5-та изчезва .Каква може да е диагнозата от този шум.

      Коментар


      • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

        По описанието звучи като скоростна кутия.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

          Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
          По описанието звучи като скоростна кутия.
          ... и е много вероятно в скоростната кутия да е сипвано неправилното масло...

          п.с. Колега basho777, напишете в профила си откъде сте.

          Коментар


          • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

            Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
            Здравейте колеги ,
            Купих си ОФА КБ 2.0i ,при движение на 1,2,3-та предавка след 2000 об. се чува виене което на 4 и 5-та изчезва .Каква може да е диагнозата от този шум.
            Еми извинете ме колеги но при това описание просто неможах да устоя......................и отговора е!!!!!!
            Вятъра в досек с предното съпротивление на лявия огледален болт които всъщност държи повдигача в отворено положение на жабката!


            П.С. Колега извинявай не е с лошо чуство или с задни помисли.Просто като прочетах поста ти отговора сам ме накара да го изпиша!


            А сега сериозно: Наистина звучи като на скоростна кутия но все пак напиши малко повече детаили като например имали масло в ско. кутия, а в дифовете? Виенето от къде се чува и т.н.
            за да можем по добре и ние да се ориентираме!
            Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
            LZ1NES

            Коментар


            • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

              Колега,колата не е обслужена ,регистрира се и в понеделник ще посети сервиз .Дано не е повредена СК само.Но е така като се купува само външен вид кола.

              Коментар


              • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                И като посетиш сервиз кажи на майстора да не сипва трансмисионно масло в СК ами двигателно. Макар, че ако вие едва ли маслото ще оправи проблема.
                no signature no problems

                Коментар


                • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                  Смяна на всички масла и филтри ,ремъци , ролки и водна помпа -600лева .

                  Коментар


                  • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                    Здравейте, прочетох цялата тема, защото от няколко седмици съм си наумил да купя Фронтера Б ДБ.
                    В периода 2008-2012 имах ОФА КБ '93(десен волан) бензин. Бях много доволен от джипката, но поради големия разход(14л. градско)(9л. извънгр.~100км/ч. което беше добре) я карах малко, което доведе до решението ми да я продам. Взех си кола с метан. Доволен съм от разходите за гориво, но се преместих в по-див район и ми трябва по-висок автомобил и да се справя с калта и снега.
                    Старото Фронти го взех на късмет, без да разбирам от огледи(нов внос с англ. номера). Маслото заминаваше за 1000км. Изръсих се едни пари в един сервиз, след което нямаше загуба на масло и си го карах без да пипам нищо по него докато не го продадох.
                    Сега искам да не е на късмет и затова чета тук. А и ако някой колега от форума може да помогне с огледа би било супер.
                    Конкретен въпрос. Старите Фронтери имат 4H, 4L и 2H. На новите(Б) по същия начин ли е или е постоянно 4х4 и може да се сменя само бързи и бавни?
                    Иначе се оглеждам за ОФБ ДБ бензин(метан или допълнителен монтаж). Надявам се да сполуча на изрядна такава за 4000лв +/- може и деснячка.

                    Коментар


                    • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                      И новите са така само ,че 4х4 се включва с копче от таблото ,само бавните включваш с лоста долу . Препоръчително е когато копчето за 4х4 се използва в движение да е със скорост до 90 км. в час.
                      Напред и нагоре
                      Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                      0886769809-Юлиян
                      kiko00@abv.bg

                      Коментар


                      • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                        Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
                        Здравейте колеги ,
                        Купих си ОФА КБ 2.0i ,при движение на 1,2,3-та предавка след 2000 об. се чува виене което на 4 и 5-та изчезва .Каква може да е диагнозата от този шум.
                        Колеги ,каква добавка да сложа за да намаля виенето на СК ,маслото е 10W40 GM.Какво ще кажете за добавката на liqui moly с mos2.

                        Коментар


                        • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                          Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
                          Колеги ,каква добавка да сложа за да намаля виенето на СК ,маслото е 10W40 GM.Какво ще кажете за добавката на liqui moly с mos2.
                          Добавката се нарича ремонт за съжаление...
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                            Не плаши човека, да ръга 2-3 добавки и 15В40 масло и ще си кара години, няма смисъл да ремонтира, тя колата струва 2к
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Не плаши човека, да ръга 2-3 добавки и 15В40 масло и ще си кара години, няма смисъл да ремонтира, тя колата струва 2к
                              Не го плаша просто, ако иска да разчита на тази машина трябва ремонт. И при мен имаше отначало лек шум само на 5-та. След време шумът постепенно се усили и започнаха да ми изключават втора и понякога първа. Откакто имам джипката сипвам само 10w40 моторно масло. Добавки не съм слагал. В крайна сметка последва ремонт и смяна на лагери. След две години всичко е наред
                              А иначе има и разни руски много рекламирани добавки, но колко работят... да сподели някой, който ги е ползвал.
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • От: Какво да гледаме при покупка на Фронтера!

                                Абе истината е точно такава за съжаление, но ако си минал само с лагери е супер, но пък от друга страна толкова стари джипки които минават малко километри годишно е безсмислено да се дадат 600-700 лв. за ремонт на СК.
                                Аз например не правя компромиси но карам ~30 000 км, на година, ето например само за да ми работи ръчната спирачка добре, миналата седмица дадох 500 лв. за ремонт.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X