Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Педала на спирачката потъва плавно на ОФБ автомат 3.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Педала на спирачката потъва плавно на ОФБ автомат 3.2

    Колеги , на директна при натисната спирачка педала бавно потъва до ламарината.
    Търсачката намери същия проблем като моя, но на Jeep с авт. скорости, където обезвъздошаването ставало с диагностика на ABS модула.
    При фронтера има ли нещо такова или да се гледа спирачната помпа?

  • #2
    Имам същата джипка ОФБ 3.2 V6 автоматик, но за тези години откак я карам (пу-пу) не ми е потъвал педала за спирачката, еле пък до ламарината, виж първо дали губиш спирачна течност и от там по веригата за вероятен проблем, не я карай така докато не си оправиш спирачките, че при автоматик и без спирачки си е опасно.

    Коментар


    • #3
      Ходих в сервиз за проблема със спирачките. Първо тестваха фронтерата в движение и всичко ОК. После оглед за течове на подемника и пак ОК. Последно се пробваха спирачките на валяци. Оказа се, че задните държат мако по-слабо от нормалното, но еднакво от двете страни, а ръчната по-силна от нормалното. Предните бяха в норма. Механиците решиха, че проблема е в кантара. Предложеха ми да го махнат, но не се съгласих.
      Може ли проблема да е в кантара?

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Смени сервиза

    • #4
      Според мен не е в кантара. При движение педала не потъва ??? Идва ми наум, горна спирачна помпа. Мисля че може да опуска налягане но да не тече. Когато си на директна и си натиснал спирачката и потъне до ламарината, колата тръгва ли в един момент ??

      Коментар


      • diw
        diw коментира
        Редактиране на коментар
        В движение няма проблем. При потъване на спирачката на D в един момент колата тръгва. На N педала пак потъва.
        Последно редактирано от diw; 23-01-21, 22:12.

    • #5
      В сервиза са идиоти.

      Каква диагностика, какво обезвъздушаване, какъв АБС ?

      Има само 2 възможни обяснения за наблюдавания проблем:

      1. Неплътност в спирачната уредба - проявява се като потъващ педал, намаляваща спирачна течност и омасляване около мястото на теча. Омасляването може и да е скрито някъде ама намаляващата течност няма как да се скрие. Оправя се като се намери откъде тече и се подмени течащото с ново.

      Екзотичен вариант на т. 1: спирачен маркуч който се подува вместо да тече. Тогава може и да няма голяма загуба на течност, защото подутият маркуч може бавно да връща течността обратно.

      2. Пропуски в уплътненията на буталата на главен спирачен цилиндър. Проявява се като потъващ педал БЕЗ загуба на течност и без омасляване някъде по спирачната уредба. В този случай течът е обратно към казанчето за течност и загуба няма. Поправя се като се смени (или ремонтира - ама не е оправдано при масов автомобил без ретро стойност) главния спирачен цилиндър (още наричан спирачна помпа) с нов.

      Коментар


      • santaclash
        santaclash коментира
        Редактиране на коментар
        Вариант 2 най-вероятно. Ако губи течност, ще запали лампа за ниво на течността още на около 20% загуба.

      • tabu_bg
        tabu_bg коментира
        Редактиране на коментар
        И аз за вариант 2 говорех, ама не бях сигурен дали е възможен.

    • #6
      На кантара има пробка за обезвъздушаване - без нея не става. Ама малко хора я знаят.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Това е полезна информация, не бих допускал че ще има пробка за обезвъздушаване точно на кантарчето, мерси че сподели, ако се наложи при мен някога, ще имам едно наум.

      • diw
        diw коментира
        Редактиране на коментар
        На моята няма пробка на кантара.

    • #7
      Вчера оставих колата в специализиран сервиз за спирачки. Бяха сменени една пробка и един крив водач на заден спирачен апарат. След тест нямаше подобрение. Последва смяна на спирачната течност с нова, без да има положителен резултат. Оказа се ,че няма пробка на кантара за обезвъдошаване. Предложиха да карам така до влошаване на ситуацията, за да локализират в спирачната помпа или в абс е проблема.

      Коментар


      • Vlado_Ts
        Vlado_Ts коментира
        Редактиране на коментар
        Абе колега, къде ги намираш тия сервизи ?!

        Какво общо пък ABS-a сега ?! Тази система или сработва или не . Ако не - на таблото светва една контролна лампичка, на която пише "ABS". Дори и да не свети - изправността на системата лесно се проверява на практика , хеле пък тия дни, дали работи или не . Но каквато и да е причината да не работи (което е отделна тема) , няма нищо общо с потъването на педала .

        ..иначе Яен по- горе в пост №5 ти е описал верояните причини .
        За мен специално картината , която описваш е типична за това , на което популярно му се вика "спирачна помпа" . При мен този проблем се е появял при 3-4 автомобила , включително при едната ми Фронтера (тая на аватара) .
        Ся , дали ше се лекува със смяна на карантиите или директно на целия спирачен цилиндър зависи от това дали има надрани повърхнини.

      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        Имам по различно мнение за вероятната причина и предлагам на колегата да направи един елелментарен опит. Без да пали двигателя и не включва на контакт -еднократно натиска и задържа с максимално усилие спирачния педал-ако преди да слезе до долу се втвърди и при продължаващото натискане не пропада-отпада съмнението в помпа,спирачни цилиндри и пр.
        Следващия опит е след запалване на двигателя ,ако при натиснат и задържан педал пропада ( и след напомпване и задържане пак пропада) проблема идва от модула и трябва намеса с компютърна диагностика.
        Може и проба с откачена букса от ABS модула и запален двигател за да сте сигурен за причината.

    • #8
      Имам дата за ремонт в друг сервиз. Казаха, че ще свалят помпата и се надявам вече всичко да е ОК.

      Коментар


      • novatech
        novatech коментира
        Редактиране на коментар
        Време е да намериш читав сервиз , ако искаш тая фронтера да живее.
        Кантара има пробка , най много да е скъсана. Без нея няма обезвъздушаване и с нова помпа.

    • #9
      Не знам. Не разбирам. Тииииииииииииииит за колегите............ Но кантар без пробка няма.....................................................?!
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #10
        Прави са isuzu и novatech, имам пробка на кантара и то изправна.

        В сервиза за спирачни системи ИВ-ДИ в Пловдив са ме излъгали!!!

        Спирачна помпа втора ръка и проблема се реши.

        Коментар


        • #11
          Първоначално публикуван от diw Преглед на мнение
          Прави са isuzu и novatech, имам пробка на кантара и то изправна.

          В сервиза за спирачни системи ИВ-ДИ в Пловдив са ме излъгали!!!

          Спирачна помпа втора ръка и проблема се реши.
          В крайна сметка как се реши проблема : с обезвъздушаване на кантара или със смяна на помпата ?
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • diw
            diw коментира
            Редактиране на коментар
            Първо се смени помпата с такава от морга и после се обезвъздуши системата.

        • #12
          Аз до колкото разбирам са му сменили помпата с такава от морга.

          Коментар


          • #13
            Нова , стара - няма значение , обезвъздушаване без пробката на кантара е мисия невъзможна. Което не изключва факта и с неговата помпа да се случат нещата.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • #14
              Важно е да се попадне на съвестени хора в сервизите !!!

              Коментар


              • #15
                Благодарности на isuzu за оказаното съдействие!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X