Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се представя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз да се представя

    Здравейте на всички,поради факта че от около 2 месеца съм собственик на Фронтерка прочетох доста информация от форума но все пак имам за какво да питам.
    Колата е ОФА ДБ 2.4i 94г.,авт. хъбове, ел.пакет,без клима,обикновенна газова със симулатор Фобос.Резервната гума е вътре и мноооого голяма багажна кутия на тавана.
    Чесно казано я взех без много да му мисля от частно лице,не от търговец и засега се държи прилично около 2500км.Хареса ми че такъв голям параход се кара толкова леко и приятно а пък и караванката я дърпа без да я усети.
    Сега да питам; Сменил съм всички масла но въпреки това на отворен прозорец чувам някакво шумене мисля отпред.Не е виене а по скоро като шум от въртяща се метална тръба в която е опряло нещо.
    Възможно ли е да са иглените лагери който центроват полуоските.
    Разбити са ми втулките на обиците на ресьорите отзад от къде мога да се сдобия с тях.
    Май стана доста дълго но само още нещо.Аз се намирам в София Западен парк и забелязах близо до мен същата Фронтера,даже същия цвят/виолетов/ ако е на някой колега от форума да свирка да обменяме инфо на по бира
    Поздрави на всички съфорумници и много безавариини километри.
    Николай Младенов
    ОФАДБ 94г. C24NE

  • #2
    До: И аз да се представя

    Брех увеличаваме се стремглаво.

    Честита ти Фронтерка, да те радва много дълго време
    Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
    Honda CB 919 Hornet
    0898849413-Светльо
    Кръвна Група: 0+

    Коментар


    • #3
      До: И аз да се представя

      Забравих нещо важно на този мотор 2.4 какъв му а ангренажа ремък или верига
      Николай Младенов
      ОФАДБ 94г. C24NE

      Коментар


      • #4
        До: И аз да се представя

        Първоначално публикуван от mladenov_78 Преглед на мнение
        чувам някакво шумене мисля отпред.Не е виене а по скоро като шум от въртяща се метална тръба в която е опряло нещо.
        провери си висящия лагер на кардана.
        Първоначално публикуван от mladenov_78
        Възможно ли е да са иглените лагери който центроват полуоските.
        Te не вият а скърцат и пукат много неприятно, но е възможно да е лагер на главина, провери го лесно е с крик или подемник.
        Първоначално публикуван от mladenov_78
        Разбити са ми втулките на обиците на ресьорите отзад от къде мога да се сдобия с тях.
        Сайлент втулки от москвич, или тампони за ресьори от волга с малко пристъргване стават точно, 50-60 ст. бройката.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: И аз да се представя

          Първоначално публикуван от mladenov_78 Преглед на мнение
          Не е виене а по скоро като шум от въртяща се метална тръба в която е опряло нещо.
          Възможно ли е да са иглените лагери който центроват полуоските.
          Ввъзможно е ако караш със включен преден мост! Ти не правиш така НАЛИ???
          Да не би шума да идва от висящия лагер, също така ако са ти износени накладките се чува такъв шум защото има едни ламаринки които започват да опират във дисковете и ти напомнят да ги смениш!!!
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • #6
            До: И аз да се представя

            Благодаря за бързите отговори.За висящия лагер и аз си помислих след като бях проверил вече накладките и лагерите на главината който са наред.
            Как се проверява дали той е заминал.Относно това за включения преден мост след като изключа /малкия лост/ и тръгна назад го чувам как изключва но като чели само от ляво.Възможно ли е дясното колело да остава зацепено и от там да идва шума.Казвам го защото колата ми дърпа леко в дясно.
            Николай Младенов
            ОФАДБ 94г. C24NE

            Коментар


            • #7
              До: И аз да се представя

              Вдигаш на крик и въртиш колелото, ако е зацепено ще върти полуоската!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #8
                До: И аз да се представя

                Тампоните за ресьорите стават с леко намаляне на външния размер.Карам вече година и нещо с тях .Слагаи смело.
                NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

                Коментар


                • #9
                  До: И аз да се представя

                  Ми то хубаво да сложа Волгови ама първо да намеря,че то не било толкова лесно колкото си помислих вчера.Уж намерих в Нета един адрес на магазин за волга но утре ще видим кое как.Иначе Опелови намерих от раз ама 8 бр. по 10 лв. ...... за едни гумички.
                  Относно странния шум установих че двойното се изключва нормално но имам лек луфт на лагерите на главините и на двете колела.Не съм наясно дали се сваля хъба за да се натегнат лагерите.
                  Поздрави
                  Николай Младенов
                  ОФАДБ 94г. C24NE

                  Коментар


                  • #10
                    До: И аз да се представя

                    Първоначално публикуван от mladenov_78 Преглед на мнение
                    имам лек луфт на лагерите на главините и на двете колела.Не съм наясно дали се сваля хъба за да се натегнат лагерите.
                    И при мен има луфт, вече година я карам фронтерката, не съм забелязал да идват пороблеми от тоя луфт.
                    Светът на Владо

                    Коментар


                    • #11
                      До: И аз да се представя

                      Колега, първо честито за придобивката, със здраве да си я караш.
                      Относно проблема с главините и луфта в тях ще те посъветвам да прочетеш това:
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=34595
                      0877 83 30 90 - Жоро

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X