Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФБ 2.2Д Проблем спирачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОФБ 2.2Д Проблем спирачки

    Здравейте колеги. Имам проблем със спирачките на моята фронка. Проблема се характеризира с твърд педал, удивителната на таблото и почти никакви спирачки.
    Сменихме сервото и обезвъздушиме системата и резултата е нула. Проследихме вакуума, до сервото има, но въпроса е дали е достатъчно.
    Преди да диря и вакуум помпа някой може ли да ми каже приблизително колко вакуум трябва да прави тази помпа. При мен стойностите са 0.5 и не зная дали това е причината.
    Ако някой е имал такъв проблем моля да сподели.
    Благодаря предварително на всички !!!

  • #2
    0.7 е идеалната стойност. Той вакуума в идеалния вариант е 1 та на 0.5 би трябвало да има добри спирачки.

    Коментар


    • #3
      Щом ти свети индикация на таблото ще имаш и записана грешка най-вероятно, вземи я прочети да те насочи! 4х4 добре ли се включва?
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        Проблема се оказа елементарен.
        Точно преди сервото има тройник и от него излиза маркучле околу 30 см, в който има клапан.
        след сваляне и почистване с wd 48 всичко е ток.
        Имайте го предвид преди да сменяте серво и вакум помпа като мен.
        Благодаря отново на отзовалите се колеги.

        Коментар


        • #5
          WD. Това панацея ...........
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • #6
            WD. Това е Видело във шпреи. Единственото което не съм виждал е да се пръскат по г..ъ. А гумените уплатнения после.
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
              WD. Това панацея ...........
              Съгласен. WD-то е някакво универсално нещо... нещо, като всесезонните гуми ама по-лошо, защото нито работи добре, като средство за раздвижване на спекли връзки, нито за смазване, нито за дълготрайна защита. Ако искате да правите нещо конкретно си купете специален за целта спрей! Има смазки, и спрейове спомагащи за развиване на клеясали гайки и всякакви подобни, но универсално средство няма!
              Ако ползвате WD-то за смазка, то трябва да пръскате веднъж в седмицата с него, защото се изпарява
              Всичко добро и бъдете здрави!

              А колега ще посъветвам да си смени клапанчето, едва ли струва много, а със спирачките шега не бива!
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X