Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв размер фланци на Фронтера Б?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв размер фланци на Фронтера Б?

    Здравейте,

    Мисля, че това ми е първа публикация в Opel във форума, тъй като се сдобих с колата това лято.
    С любезното съдействие и множество безценни съвети от fanatic, машината е вече с 5 см лифт на Трейл Мастър, с гуми 245/75/16 и след отстраняването на типовете технически проблеми (тампони двигател, мръсен колектор и ЕГР и т.н..)- се движи изкючително приятно на и извън пътя.

    Питането ми е следното - какъв размер фланци мога да сложа с оригиналните джанти без да режа колата?
    В сегашната конфигурация, предните гуми леко опират в калобраните. Ясно ми е, че калобраните ще отпаднат при наличието на фланци, но това е максималният компромис, който съм готов да направя.

    Нагласата ми беше да сложа 20 мм фланци, но такива не намирам никъде. Мисля, че Вромос имат 38 мм, но това ми се струва, че ще е прекалено много.
    Моля за насоки какво и от къде.
    Зима иде

  • #2
    Е,добере дошъл.Да питам що са ти фланци?Да ти мърля от най-малката локва,ама яко изглежда.Мисля,че на Б-то,ако е с оригиналните джанти не и требват фланци.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      Е,добере дошъл.Да питам що са ти фланци?Да ти мърля от най-малката локва,ама яко изглежда.Мисля,че на Б-то,ако е с оригиналните джанти не и требват фланци.
      За да компенсирам лифта, доколкото е възможно. Ако има нещо, което ме плаши в карането по черно е комбинацията от страничен наклон и LSD.
      Зима иде

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        ....Мисля,че на Б-то,ако е с оригиналните джанти не и требват фланци.
        Напротив !

        ​​​​​​​
        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
        ....Нагласата ми беше да сложа 20 мм фланци, но такива не намирам никъде. Мисля, че Вромос имат 38 мм, но това ми се струва, че ще е прекалено много.
        Моля за насоки какво и от къде.
        При този размер гуми и с 20 мм. фланци и с 38 мм. все ше ти хвърля кал . Ама с 20 мм. фланци си почти ...като без фланци.
        Демек: от Вромос 38 мм. определено е по- добре.
        Аз съм с такива де , без да се счита като тежест на аргумента
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          От Вромос бях купил и монтирал на бившата ми ОФА, минусови джанти - ЕТ 44 , много стабилна стана и така я продадох, много по-добре е да сложиш минусови джанти отколкото с фланци.

          Коментар


          • #6
            Съгласен съм и за големите фланци и за минусовите джанти, въпросът е какво трябва да изрежа, защото гумата опира в калобрана. Него ще го махна лесно, но по- натам - незнам.
            Зима иде

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
              Съгласен съм и за големите фланци и за минусовите джанти, въпросът е какво трябва да изрежа, защото гумата опира в калобрана. Него ще го махна лесно, но по- натам - незнам.
              Или още лифт / подложки от Ямбол в/у новите пружини и още малко игра с торсионите/, или бодилифт. Мойта е със същия р-р гуми и имам 3 пръста до калобрана.

              Коментар


              • #8
                Аз съм само с натегнати торсиони (в смисъл нямам някакви афтърмаркет окачвания) и по-твърди задни пружини (около 4 см повдигане) и гуми 265/75 R16 и съм резнал, само, около 3 см на нивото на прага, постепенно напаляващи нагоре по арката на калника. Даже съм си сложил и калобраните малко изнесени навън. Също така съм и с някакви нисански джанти, които, така на око, са поне с 20 мм по- изнесени от оригиналните джанти.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  Подложки от Ямбол купих преди да купя окачването, стоят си чисто нови, щото реших, че ще правя нещата както трябва.
                  Но дори при това положение опира. Или има някакъв проблем в колата, за което към момента няма никакви признаци, или не съм направил нещо като хората.
                  Надявам се някой, който се сблъсквал със същия проблем да пише.
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                    Подложки от Ямбол купих преди да купя окачването, стоят си чисто нови, щото реших, че ще правя нещата както трябва.
                    Но дори при това положение опира. Или има някакъв проблем в колата, за което към момента няма никакви признаци, или не съм направил нещо като хората.
                    Надявам се някой, който се сблъсквал със същия проблем да пише.
                    Освен да се види на живо и тогава да се мисли,друг вариант не се сещам.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X