Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешен маншон ФА КБ 2,0L

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вътрешен маншон ФА КБ 2,0L

    Скъсан вътрешен маншон на предна дясна полуоска.
    Пред блока със шублера меря нещо от рода 27/82мм
    В магазина ми казват - няма такъв размер за Фронтера? !?!?!? Има 22/77 или нещо подобно.
    Някой знае ли размерите?

  • #2
    Отиваш в друг магазин, или търсиш размерите в нета. Сменял съм ги всички в сервиз, занимавка си е особено за това време на годината и без топъл гараж. Размери не мога да ти кажа, но ще ти дам съвет да смениш и външния така и така ще се разглабя всичко и ще се вади полуоската. Най-добре е да смениш и двата от другата страна, но ти си знаеш... И последно, не купувай евтини маншони!
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Напълно подкрепям.
      Разглобяването за смяната е доста, и не си заслужава икономията на 5-10 та и 20 лева за маншони.
      А дали да се захваща и с другата старана-според мерака. Разбира се-добре е да се сменят, щом единия е тръгнал, другите ще са на неговия акъл...

  • #3
    Търси от жълтите полиуретанови, те са на размери.

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
      Търси от жълтите полиуретанови, те са на размери.
      Коментирани са много пъти и не са добър вариант! Как, защо и т.н. тук няма да коментирам.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение

        Коментирани са много пъти и не са добър вариант! Как, защо и т.н. тук няма да коментирам.
        Не знам кой ги коментира, знам кой ги кара, ама ок.

        Коментар


        • #6
          То остви икономиите, външния го имат наличен, там драми няма. За вътрешния ми казват един се полага по шаси, размер еди какъв си. Да ама тоя размер няма нищо общо с моя. Това в Елиткар, Ауто +, Евро07...
          И понеже го меря пред блока в локвата и то при монтиран маншон, идеята ми беше ако някой знае точен размер, да сподели.

          За полиуретанови - дето се режат по размер ли?
          Знам ли, малко несериозно ми се струва...ама знам ли. То като не знам как да изляза от ситуация, ще слагам каквото има. Дай малко повече инфо. Къде, колко, как...

          Коментар


          • #7
            За дюрафлекс от Пловдив говоря. Не знам какви са тия дето се режат по размер.

            Коментар


            • #8
              От тук ли:
              https://duraflex-bg.com/

              Благодаря, ще ги проверя!
              И все пак ако някой ми каже точни размери ще ме улесни, че иначе трябва да я разхвърля, от там в магазина, три дена доставка...
              Последно редактирано от vitar; 07-01-20, 22:36.

              Коментар


              • #9
                За ОФА СПОРТ 2.0 това са размерите на маншоните:

                позиция: от страната на трансмисията
                вътрешен диаметър - 23 мм
                вътрешен диаметър - 77 мм
                височина - 95 мм



                позиция: от страната на колелото
                вътрешен диаметър - 23 мм
                вътрешен диаметър - 77 мм
                височина - 91 мм

                Купувани са от Дурафлекс преди 5 години. Код 070. Още са в перфектно състояние. На всичките ми коли само такива слагам. Един не се е нацепил или скъсал.
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • #10
                  Махнах скобите, дръпнах маншона и измерих полуоската и чашата на карето там където ляга маншона.
                  На мен ми трябва 24/80...

                  Коментар


                  • #11
                    Смених го, в магазина ми дадоха някакъв по размер, всичко е ОК, въпроса е защо маншона е с размери 24/80? Нещо да е сменяно при мен, да не е оригинално?

                    Коментар


                    • #12
                      При фронтерите има ли някакви "подсилени" полуоски?
                      Или да се различават за бензи/дизел? Или според мощността на двигателя?
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #13
                        Знам ли - може да е сменена полуоската, ама от какво?

                        За 2,4 2,3TD 2,5TD и 2,8TD маншона е еднакъв - 94313080 по Исузо и 301402 по Опел. Размерите са 23/84мм.

                        За 2,0 C20NE и X20NE номера е 94312680 и 301403. Размер 23/77мм.

                        За усилени и въобще други размери не видях нищо.

                        Тези номера и размери ги гледам в онлайн каталози, че не са много сигурни.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X