Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X20SE ЕГР ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • X20SE ЕГР ?

    Фронтера А КБ 1996г. 2,0L
    Няма проблеми, но искам да изолирам ЕГР-а.
    Как е най добре да се направи - да се изкара буксата, да се сложи ламаринка за да спре газовете?

    Клапана го виждам, че е под всмукателния колектор. Как се управлява?
    ​​​​​​

  • #2
    За осигуряване на механичното действие на клапана се използва подналягане от смукателния колектор (виждат се съответните маркучи), но управлението е електрическо, от компютъра. Ако се изключи куплунга, компютърът го отчита и дава грешка макар да допуска работа на двигателя. Неприятно е обаче постоянното светене на жълтото двигателче на таблото. Преди три, четири години реших проблема със съпротивление - директно пъхнато в куплунга. Не помня колко ома беше (някъде около 100). Това лято се чудех какъв е тоя куплунг, дето виси изключен, ама като видях съпротивлението, се сетих. Та навих и малко изолационна лента да не събира боклук.
    ​​​​​​Още при първия сервиз преди много години, поръчах да ми сложат ламаринка и ми се отчетоха, че са го направили, ама не съм ги проверявал. Сега при мен положението е следното - малък маркуч от единия щутцер до другия и изключен куплунг със съпротивление. Дори и да няма тенекия -- няма да работи при затворено положение.

    Коментар


    • #3
      Това ми трябваше, благодаря!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X