Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

    Освен 4х4, новата Фронтера след 2000год, има ли блокаж на преден и заден диференциал

    Постарайте се да бъдете по-конкретен в заглавията си. Следващите подобни теми ще бъдат изтрити
    Последно редактирано от Goblin; 05-05-09, 00:00.

  • #2
    До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

    Първоначално публикуван от itova Преглед на мнение
    Освен 4х4, новата Фронтера след 2000год, има ли блокаж на преден и заден диференциал

    Постарайте се да бъдете по-конкретен в заглавията си. Следващите подобни теми ще бъдат изтрити
    Отпред със сигорнос няма.Отзад можеш да случиш на някое ЕЛСИДИ.това пак не е 100% блокаж.
    sigpic

    Коментар


    • #3
      До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

      Как може да се подобри проходимостта? Може ли да се сложат ръчни хъбове? Ако не, до коя година трябва да търся кола, със стария вариант диференциали?

      Коментар


      • #4
        До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

        Първоначално публикуван от itova Преглед на мнение
        Как може да се подобри проходимостта? Може ли да се сложат ръчни хъбове? Ако не, до коя година трябва да търся кола, със стария вариант диференциали?
        Всичко което виждаш в различен цвят е коментирано,решавано,правено и публикувано после в този раздел.
        Остава само да го прегледаш и разбереш каквото ти е необходимо за Опел Фронтера,във варианти "А","междинен" и "В".
        Ако не намериш някаква конкретна информация,питай-ще ти бъде отговорено.
        Но въпроси,чиито отговори са публикувани вече тук,ще бъдат изтрити.
        Успех в четенето!

        Коментар


        • #5
          До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

          На 55 год съм. Не се справям добре с компютрите. Влизам в интернет през лаптопа на дъщеря ми, той дори няма кирилица. Когато трябва да пиша, я карам нея, защото тя знае коя буква на коя отговаря. Това, което изчетох от тук от форума не ми даде много ясна представа за това, което питам и моля да ми отговорят само хора, които не ги изнервят лошо зададените ми въпроси. Ще се радвам, ако някой ми помогне и предварително благодаря за проявеното разбиране.

          Коментар


          • #6
            До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

            Тогава по обратният ред/аз също не съм 30 годишен "юноша"/:
            -четенето не предполага писане.
            -за какъв терен ще се ползва джипа?
            -блокажа не е панацея,много джипове и LSD диференциал нямат и се движат успешно извън пътя.
            -ръчните хъбове са добро допълнение,но аз карам с автоматите и не са толкова зле.Ако потроша някой,тогава бих инвестирал в ръчни.
            -Фронтера "В" няма хъбове,тя е с дискънектър на полуоската.

            Виждаш набързо колко "отговора" написах и пак всеки един поражда още 100 уточнения.
            Другото което разбирам е,че все още нямаш джип и събираш предварителна информация.Ако е така,прочитането на раздела за мен е задължително.Ще спести пари,нерви и разочарования при неудачна сделка.
            Ремонт рано или късно се налага,все нещо "издъхва".Друг е въпросът да не се закупи машина с дефект от незнание/недоглеждане.Спрямо "джиповите" ремонти/верно са скъпи/,определено има смисъл да се загуби някой час/ден там,където има огромно количество информация предпазваща от "подводни камъни".
            Успех!

            Коментар


            • #7
              До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

              Да допълня "Макс" и пиши от къде си, все някой колега ще се намири в района да си поговрите за джипки
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

                Първоначално публикуван от itova Преглед на мнение
                .....Това, което изчетох от тук от форума не ми даде много ясна представа за това, което питам .....
                а именно:
                Първоначално публикуван от itova Преглед на мнение
                Освен 4х4, новата Фронтера след 2000год, има ли блокаж на преден и заден диференциал
                Първоначално публикуван от itova Преглед на мнение
                Как може да се подобри проходимостта? Може ли да се сложат ръчни хъбове? Ако не, до коя година трябва да търся кола, със стария вариант диференциали?
                Т.е. казано на кратко, НИЩО не си чел. Просто искаш наготово някой да ти изнесе лекция. То лошо няма, ама лекторските се заплащат на час.... Това, че имаш проблем с ползването на компютър, не те оправдава особено защото този, който ти помага с писането със същият успех може и да помогне с четенето....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

                  Първоначално публикуван от itova Преглед на мнение
                  Как може да се подобри проходимостта? Може ли да се сложат ръчни хъбове? Ако не, до коя година трябва да търся кола, със стария вариант диференциали?
                  Добавянето на ръчни хъбове на Фронтера Б няма да ти повиши проходимостта. Както каза колегата освен ЛСД на задния диф няма да намериш друга форма на блокировка при фронтерите. Фронтера А до 95 година е с ресори отзад от 95г. до 98г. е с пружини отзад и ново табло, и след това е Фронтера Б. За повишаване на проходимостта смисъл има от по-големи и рошави гуми.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

                    Мерси колега за точния отговор. От всичко прочетено дотук във форума, излиза, че най-проходимата джипка е тази с лебедка, а за лек офроуд, обикновени гуми и вериги вършат работа, така ли е или нещо бъркам?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

                      Първоначално публикуван от itova Преглед на мнение
                      Мерси колега за точния отговор. От всичко прочетено дотук във форума, излиза, че най-проходимата джипка е тази с лебедка, а за лек офроуд, обикновени гуми и вериги вършат работа, така ли е или нещо бъркам?
                      Бъркаш. Най-проходимата джипка е прежалената.
                      Иначе едни гуми, един джак и подходящи места да се хваща той. Няколко вида въжета, колани и шекели и с повечко внимание, можеш да минеш почти от всякъде. Но пак зависи какъв точно оффроуд мислиш да правиш. Границите са мноооого големи.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

                        ААА за вериги никой нищо не е казвал, просто ако с гуми за кал Фронтерата пак не ти е достатъчно проходима значи трябва друг джип да търсиш.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Фронтера след 2000г има ли блокаж на преден и заден диференциал ?

                          Първоначално публикуван от itova Преглед на мнение
                          Мерси колега за точния отговор. От всичко прочетено дотук във форума, излиза, че най-проходимата джипка е тази с лебедка, а за лек офроуд, обикновени гуми и вериги вършат работа, така ли е или нещо бъркам?
                          Както блокажа не е панацея,лебедката също.Особено,ако не знаеш как и къде да я ползваш.То и с блокажите пак така.
                          А "лекият" оффроуд с вериги,ме навежда на мисълта,че не желаеш да се ограмотиш технически по въпрос,касаещ те персонално.Да не пренасяме темата в ненужна равнина:
                          Напиши конкретно в КАКВИ условия смяташ да експлоатираш джипа.Град,село,планина,гора,река,блато,асвалт и т.н.И ако е разнообразен режима,кое ще преобладава като вид "настилка"?

                          ...няма никой да се ядоса на подпитванките ти и да напише една тирада-сдъвкана,смляна и сервирана информация на тепсия.Не това е и същността на колегиалността.Не го ли разбра досега?Обясних и основната причина вече-липса на конкретизация във всякакъв аспект.Вторичната е в началото на абзаца.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X