Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

    Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
    Термостата е нов и работи уж добре_вдига температура, отваря си и си поддържа на едно ниво, радиатора е топъл целия, гарнитура на главата и последващите манипулаций са направени првди 3_4х.км. Исках да видя дали и др колеги са попадали на датчик менте и на какъв да се има доверие. А за навиванет се чудя дали е докрай, гледам, че не изпуска
    Колега датчици менте-бол.На моята 90 градуса са на първата бяла/тънка черта.Мерил съм с друг термометър и така си карам.За сега няма проблеми-и дано да няма.
    ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
    Grand Cherokee 2.7
    GSM 0888148630

    Коментар


    • #47
      От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

      Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
      Термостата е нов и работи уж добре_вдига температура, отваря си и си поддържа на едно ниво, радиатора е топъл целия, гарнитура на главата и последващите манипулаций са направени првди 3_4х.км. Исках да видя дали и др колеги са попадали на датчик менте и на какъв да се има доверие. А за навиванет се чудя дали е докрай, гледам, че не изпуска
      При завит и затегнат датчик винаги се вижда малко резба, като това малко е разтегливо понятие Като цяло горната част с формата на гайка не опира до долу, като се завие поне датчика, който свалих и този, който сложих са така... Иначе повечето датчици, които продават не, че са ментета, а просто не са баш за конкретният мотор. Ако искаш точни показания търси оригинален датчик в магазин, който продава части за Опел.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #48
        От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

        Високо стои стрелката ... не е нормално!

        Коментар


        • #49
          От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

          ем не е нормално, но с другия датчик седи добре. просто като се вдигне стрелката, стои и после изведнъж пада,после си стои на нула докато и скимне пак да покаже нещо. затова го смених. иначе стрелката седи наистина високо, но температурата на мотора видимо не е като за в червения сектор.

          Коментар


          • #50
            От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

            Аз тука от тая снимка виждам едно друго не много нормално нещо- ако приемем че снимката е направена на работещ двигател налягането на маслото е мъртвец.
            Правилно ли виждам или ...?
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #51
              От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

              Такава магария ми прави температурата,но кво се оказа да не паднете.Проблема въобще не беше в охладителни елементи,а в прецакана обувка на алтернатора,малката,правеше много интересни температурни амлитуди,усещаха се и в другите стрелки ,но много слабо,при температурата беше сериозна вариацията ,държи нормално,пада изведнъж надолу,после пак качи, на неравни интервали ,защо незнам.Оправих си обувката и всичко се оправи,това на път за морето преди 3 години,ремонта го правих на кръговото на Ново село на ОМВито.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #52
                От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                дам, маслото е с ниско налягане. сега се захващам с него. ще видим какво ще излезе и там. когато проби гарнитурата на главата, тогава падна налягането и не се оправя от тогава. мисля,че е клапана на помпата, щото преди като форсирам стигаше до някъде и се виждаше,как отваряклапана и пада налягането. сега този момент липсва, явно клапана стои отворен.

                Коментар


                • #53
                  От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                  Здравейте.
                  Аз пък има следния проблем: прекалено ми е ниска температурата. Днеска след приблизително 30 км. и един час в мъглата и задръстванията по околовръстното на София резултата беше това:
                  Даже вчера сложиш един картон пред радиатора, ама никакъв резултат.
                  Карам с ръкавиците и шапката... Иначе през по-топлите месеци се държи съвсем нормално.
                  Някакви идеи?
                  Прикачени файлове
                  Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

                  Коментар


                  • #54
                    От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                    Сигурен ли си че датчика работи коректно?Как е парното?

                    Коментар


                    • #55
                      От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                      "Карам с ръкавиците и шапката... "- демек няма го никакво- леда си стои по вътрешната страна на стъклата
                      Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

                      Коментар


                      • #56
                        От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                        Ако си сигурен в датчиците,сменявай термостат.Но,само ако си сугирен в тях.По спомен имаше два датчика,един на термостата,един на маркучите.Не мога да се сетя от къде обаче взимаше сигнал стрелката.От този на маркучите,като загрееше над нормалното ти гасеше климатика.Там само оригинален,замесител не става,беше някъде около 80-100лв.

                        Коментар


                        • #57
                          От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                          Абе сигурен съм в датчиците. Лятото ми протече помпата и тогава вдигна t почти до червеното. Сменил съм и помпата и радиатора.Няма дифузьор. Антифриз има пресен- на 3 месеца. Климатик няма. и ако не е такъв студ вътре изобщо нямаше да ми направи впечатление.
                          Ама така не можа да се кара...
                          Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

                          Коментар


                          • #58
                            От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                            Термостат.

                            Коментар


                            • #59
                              От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Термостат.
                              +1
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • #60
                                От: ОФ-КБ 94 2.0i положение на стрелката за темп.

                                Бих добавил, да купиш оригинален термостат на GM, струва 90лв. но да знаеш че ще е читав и няма да го сменяш в близко бъдеще

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X