Обява

Свий
Няма добавени обяви.

още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

    колеги днес взех една фронтера 2.2дтл 99г.и имам няколко проблема за отстраняване,ако може някой да помогне с мнение за отстраняването ще му бъда благодарен,на първо място забелязвам изспушване на бял дим на средни обороти,но доколкото разбрах от форума често се дължало на развален егр клапан,ако не е той каква може да е друга причината,и другото което е не мога да включа предния мост,като натисна копчето на таблото не светка никаква индекация,чуват се някакви релета но предните гуми не превъртат,за сега това са най важните,

  • #2
    До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

    Виж да не е с ръчни хъбове "ъпгрейдната", за сега за това се сещам.

    Коментар


    • #3
      До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

      За първия проблем : Карай известно време като следиш температурата и нивото на охлаждащата течност . После пак ще говорим , в зависимост от резултата .
      За второто : Как така "не превъртат " ? по време на движение ли пробваш включване на предното ? Малко по- подробно .?
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

        Пиша в темата ти не като упрек,а начинаещи колеги като теб да четат и помнят.
        Като си купуваш джип,как първо броиш парите,после се сещаш да проверяваш "джиповите" специфики?!
        Белия дим би могъл да е от ЕГР-а,но както Владо ти писа дай по-продължителна времева информация.Има и други възможни проблематики.
        За пропуска при огледа на ДЖИП-дано дискънектъра да му е проблема-окиси,лоши маси и подобни лесни за отстраняване дреболии.Иначе пак ще се чува,че Фронтерите са боклуци и нищо не става от тях.Ти обаче ще се охарчиш болезнено и ненужно спрямо новозакупена машина.
        Успех,не се засягай,но кола така не се купува.

        Коментар


        • #5
          До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

          Първоначално публикуван от kiril72 Преглед на мнение
          ...и другото което е не мога да включа предния мост,като натисна копчето на таблото не светка никаква индекация,чуват се някакви релета но предните гуми не превъртат,за сега това са най важните,
          Взимаш джип с неработещо 4х4. Защо???
          Тук има толкова писано...И отделни теми има за помощ при огледи.
          Дано да се размине с малкия дявол.

          Коментар


          • #6
            До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

            за тези проблеми разбрахме още при огледа на фронтерата, но определящ фактор са и парите за мен,колата е уникално запазена на 164хил.км.по принцип от15г. се занимавам с ремонт и търговия с автомобили,но не съм имал джип и мисля че не трябва да ме притеснява да попитам хора които вече са се сблъсквали с тези проблеми. за проблема с предния мост.включваме го на място от бутона на таблото и се чуват включване на релета но не светва индикация на таблото,и естествено при потегляне превъртат само задните колела,а за белия дим грам не мирише на масло и го има само на средни обороти,за егер клапана още днес ще го проверя,а междо другото и сложих и една добавка за горивото смятам да покарам така дано се получи нещо,ако някой има някви идеи да споделя.

            Коментар


            • #7
              До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
              Взимаш джип с неработещо 4х4. Защо???
              Тук има толкова писано...И отделни теми има за помощ при огледи.
              Дано да се размине с малкия дявол.
              Понякой път цената е причината на изкушението да си вземеш джип но пък резултата идва после
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #8
                До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

                Белият дим е свързан точно с ЕГР и вакумите към него!Ако те лъжат, че клапана е за смяна им кажи да ходят и те сами могат да се сетят каде...проблема е често срещан при тоя мотор, като е съпроводен и с леко тресене на мотора...В София има човек, който може да ти помогне(той прави и мойте Фронтери)...а за предния мост може да са доста неща, но да си купиш джип с неработещо 4х4 си е голяма глупост спорен мен....
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #9
                  До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

                  Ами аз 1 ще ти кажа да ти е честита!Но заедно с колегите ще кажа че това да си вземеш джипка с неработещо 4Х4 си е направо нож с 2 остриета!Защото ако е нещо малко е добре но ако излезе нещо голямо просто парите които си спестил от покупката може да се удвоят за ремонта!ДАНО ДА НЕ СЪМ ПРАВ!
                  Последно редактирано от neshko; 24-03-09, 13:40.
                  Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                  LZ1NES

                  Коментар


                  • #10
                    До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

                    Изгодна цена,запазено купе,няма забележки по интериора-вярно е,че всички коли на запад ги карат вдовици да разхождат булонката си до гроба на съпруга...който е на две преки...
                    ...само че, понеже не е ползван автомобила в режим 4x4 нещо е спекло...-ще хвърчат пари след сгодната инвестиция си мисля.Или 4x2,ама лъскавелка.Едни вериги за зимата и на асвалта през лятото-пак си е вариант.
                    Булка не бих взел,без да я подпукам на 4x4,камо ли Жипка...
                    Всеки си знае...авоарите са лични,инвестирането им е по преценка на титуляра...

                    Коментар


                    • #11
                      До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

                      Maxxx е прав, че може от неползване да е спекло нещо.

                      Имах подобен проблем с 4х4 на една Фронтера, описано е тук - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23651, заедно с причината и решението.

                      На Хайлуксовете например се появява подобен проблем при клеясала или извадена букса някъде отдолу...поразгледсай отдолу колата и търси букси или кабели и виж дали отиват където трябва и се увери, че правят добър контакт.

                      Коментар


                      • #12
                        До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

                        Първоначално публикуван от kiril72 Преглед на мнение
                        колеги днес взех една фронтера 2.2дтл 99г.и имам няколко проблема за отстраняване,ако може някой да помогне с мнение за отстраняването ще му бъда благодарен,на първо място забелязвам изспушване на бял дим на средни обороти,но доколкото разбрах от форума често се дължало на развален егр клапан,ако не е той каква може да е друга причината,и другото което е не мога да включа предния мост,като натисна копчето на таблото не светка никаква индекация,чуват се някакви релета но предните гуми не превъртат,за сега това са най важните,
                        Здравей, честита Фронтерка. Радвам се че хората от Пловдив който карат Фронтера са се овеличили с още един. За проблемите който имаш не мога да ти помогна защото при моята ги няма но ще се радвам да се запознаем и да организираме някоя Фронтерова разходка.
                        Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                        Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                        Коментар


                        • #13
                          До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

                          честито -пък и да си я покараш без 4х4 пак си е яко-само височината си е огромен плюс. Пък ще го оправиш по-натам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

                            колеги за белия дим наистина излезе егр клапана,но интересното е самия клапан изглежда здрав няма скъсана мембрана или много нагар,явно самото управление го кара да трепти на 2200оборота и се чува доста шум от него но за сега ще бъде откачен вакума към него,остава загатката за предния мост.

                            Коментар


                            • #15
                              До: още една фронтера в пловдив ако може и мнение.

                              Първоначално публикуван от kiril72 Преглед на мнение
                              колеги за белия дим наистина излезе егр клапана,но интересното е самия клапан изглежда здрав няма скъсана мембрана или много нагар,явно самото управление го кара да трепти на 2200оборота и се чува доста шум от него но за сега ще бъде откачен вакума към него,остава загатката за предния мост.
                              Колега не четеш какво съм ти писал и по нагоре....проблема идва от вакумите на ЕГР и съответните клапи свързани с това...в краен случай може да се наложи почистване на всмукателния колектор и промиване на цялата система свързана с ЕГР и тогава вече забравяш за проблема...а и както пак казах и преди това има човек в София който съм сигурен на 100000%, че ще ти помогне...
                              п.с.Ся се сетих, че докато имах проблем с вакумите и при мен 4х4 отказваше на няколко пъти и пича ми реши проблема...ако искаш мога да ти дам координати....
                              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X