Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с километраж Фронтера А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с километраж Фронтера А

    Наскоро купих Фронтера А '94 къса база и имам следния въпрос. Още като я купих километражът не работеше. Показва обороти, масло, температура, но скоростта не отчита, както и пробега. Не работи и показателят за горивото, а лампата свети постоянно. Първоначално не допусках, че може да имат нещо общо, но няколко пъти се случи всичко на таблото да изгасне и да спре да показва каквото и да било. Двигателят е 2,0i. Някой може ли да ме насочи какво е най-вероятно да е, понеже съм в Германия все още и тук само за смяна на маслата ми взеха толкова, че свят ми се зави...
    И още една молба... Ако някой, който кара такава Фронтера ми каже на 5-та предавка каква е скоростта при 2000об/мин и при 3000 ще съм страшно благодарен! Така поне няма да се притеснявам толкова докато го ремонтирам. Благодаря предварително!

  • #2
    До: Проблем с километраж Фронтера А

    За неработещи уреди изключая спидометъра/километража/,най-вероятно окислена маса на таблото.Контактен спрей.Километража-сигурно е скъсано жилото-като разкачиш таблото и махнеш жилото с бронята от спидометъра/майко мила/,завърти самото жило на ръка-завъртиш ли го-търси друго в моргите докато си там.
    На запитаните от теб обороти спрямо скоростта нищо не се случва на мотора-80/110-115,аз съм с по-големи гуми и инфото ми е ориентировъчно.
    Последно редактирано от maxxx; 09-03-09, 21:42.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с километраж Фронтера А

      Първоначално публикуван от iliadiliev Преглед на мнение
      Наскоро купих Фронтера А '94 къса база и имам следния въпрос. Още като я купих километражът не работеше. Показва обороти, масло, температура, но скоростта не отчита, както и пробега. Не работи и показателят за горивото, а лампата свети постоянно. Първоначално не допусках, че може да имат нещо общо, но няколко пъти се случи всичко на таблото да изгасне и да спре да показва каквото и да било. Двигателят е 2,0i. Някой може ли да ме насочи какво е най-вероятно да е, понеже съм в Германия все още и тук само за смяна на маслата ми взеха толкова, че свят ми се зави...
      И още една молба... Ако някой, който кара такава Фронтера ми каже на 5-та предавка каква е скоростта при 2000об/мин и при 3000 ще съм страшно благодарен! Така поне няма да се притеснявам толкова докато го ремонтирам. Благодаря предварително!
      Може и обща маса да е, както казва maxxx, но на няколко автомобила ми се е случвало, а според колегата cvrc и неговата Фронтера е имала такъв проблем и се оказва студени и спукали се спойки. След презапояване проблема се оправя.
      Аз също съм с по-големи гуми и немога да ти дам точна инфрмация за обороти/скорост.
      "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с километраж Фронтера А

        Първоначално публикуван от abalon Преглед на мнение
        Може и обща маса да е, както казва maxxx, но на няколко автомобила ми се е случвало, а според колегата cvrc и неговата Фронтера е имала такъв проблем и се оказва студени и спукали се спойки. След презапояване проблема се оправя.
        Аз също съм с по-големи гуми и немога да ти дам точна инфрмация за обороти/скорост.
        Там само умната/спойките/ и с индукционен/слабичък/ поялник,че платката е рехава-иначе е напълно възможно проблема да е в това.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с километраж Фронтера А

          Много благодаря за бързите отговори. Ще се опитам да се разбера в някоя морга да ми сменят жилото на прилична цена, но в противен случай може би все пак ще оставя ремонта за в България, тъй като не разполагам с нужните инструменти тук, а и не се чувствам много сигурен в личните си способности... Пък ако не е то...здраве да е.
          Имам и един въпрос на който може и да се смеете, но ще го задам...чува се някакво виене някъде от задната част на колата и след като прочетох това-онова във форума бях доста сигурен, че е дифернециалът. Смених маслото и казах в сервиза да сложат 75W 140, както е описано в други теми. Дали са сложили него не мога да кажа със сигурност, но сега шумът е категорично по-слаб. Той ме дразни определено, но ще го търпя докато се прибера. Но въпросът, който може би ще е смешен е - опасно ли е да карам, ако диференциалът е за смяна. Може ли да блокира и да се пребия някъде и в каква ситуация е по-вероятно да се случи?

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с километраж Фронтера А

            Първоначално публикуван от iliadiliev Преглед на мнение
            Много благодаря за бързите отговори. Ще се опитам да се разбера в някоя морга да ми сменят жилото на прилична цена, но в противен случай може би все пак ще оставя ремонта за в България, тъй като не разполагам с нужните инструменти тук, а и не се чувствам много сигурен в личните си способности... Пък ако не е то...здраве да е.
            Имам и един въпрос на който може и да се смеете, но ще го задам...чува се някакво виене някъде от задната част на колата и след като прочетох това-онова във форума бях доста сигурен, че е дифернециалът. Смених маслото и казах в сервиза да сложат 75W 140, както е описано в други теми. Дали са сложили него не мога да кажа със сигурност, но сега шумът е категорично по-слаб. Той ме дразни определено, но ще го търпя докато се прибера. Но въпросът, който може би ще е смешен е - опасно ли е да карам, ако диференциалът е за смяна. Може ли да блокира и да се пребия някъде и в каква ситуация е по-вероятно да се случи?
            Няма да се пребиеш,след като маслото е туширало частично проблема сигурно дълго ще я търкаляш и тук.Дифа когато му дойде времето-ако можеш да си вземеш проверено здрав втора ръка добре-в гаража и да си чака реда.
            От диф пребити принципно няма-да не става,но като си на калъп може да махнеш задния кардан и с повечко молитви да се прибереш на преден мост.Но твоя случай спрямо написаното от теб определено не е такъв.
            Спокойно и лек път!
            п.п.-Виж дали диференциалът ти е LSD и дали в новото масло има добавка за такъв.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с километраж Фронтера А

              Благодаря отново и съм доста по-спокоен след казаното последно! Ще проверя дали има добавката, но уж сервиза беше читав, та се надявам да знаят какво са сложили.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с километраж Фронтера А

                Tи като си в Германия, не се занимавай с глупости ами се разходи по моргите и си купи един диференциал. Даже ако има как да ги транспортираш купи 2-3 като за твоята кола. Веднага ще им намерим клиенти. аз съм първия. Ако спазариш до 200-300 Евро, но пък няма да разбереш дали са здрави. В краен случай провери в някой дилър колко струва ремонтен комплект за дифа. Това включва 4 лагера, разпорна втулка, реглажни шайби, и евентуално цена за комплект пинион и корона. Ще ми е много интересно колко струва.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с километраж Фронтера А

                  Продължавам да пиша в грешна тема, но се надявам да ме извините...
                  Разбрах какво масло са ми сложили в сервиза. Първото в този линк http://www.liquimoly-direct.co.uk/us.../procart41.htm . Някой знае ли това за LSD диференциал ли е, за да знам дали да го сменям пак, понеже в описанието пише LS-additive, но не знам дали е същото. Колкото до купуването на диференциал от тук проучих и цените, които ми дадоха варират в широки граници - от 350 евро за диф без гаранция и информация за пробег до 800-1000 евро за цял мост с гаранция една година i probeg 50000км. Тази информация получих от страница, в която са включени около 70-80% от моргите в Германия и доколкото знам е доста точен източник. Иначе получих около 10 отговора. Ако на някой му е интересно, страницата е www.autoverwerter.de .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с километраж Фронтера А

                    Първоначално публикуван от iliadiliev Преглед на мнение
                    Разбрах какво масло са ми сложили в сервиза. Първото в този линк http://www.liquimoly-direct.co.uk/us.../procart41.htm . Някой знае ли това за LSD диференциал ли е, за да знам дали да го сменям пак, понеже в описанието пише LS-additive, но не знам дали е същото.
                    75/140 са ти сложили, което е правилното за заден диференциал с LSD.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X