Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    .....- наложи са да го уливаме с гореща вода....
    Повече тая глупост да не си я направил Преди години и аз така, чул от "умници", на едно поиздухано Пежо уж да не мъча стартера го полях с гореща вода при - 20 градуса. Запалих, свърших си работа и го оставих. При следващото палене (тоя път без вода)-купон .... Двигателя дрънчи на ламарина, опитва се да прегрява, абе цирк .... Оказа се, че водата не се е отцедила или изпарила ами се събрала тук там и замръзнала здраво. Добре, че беше прескочил на ГНП-то, а не на валовете.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Повече тая глупост да не си я направил Преди години и аз така, чул от "умници", на едно поиздухано Пежо уж да не мъча стартера го полях с гореща вода при - 20 градуса. Запалих, свърших си работа и го оставих. При следващото палене (тоя път без вода)-купон .... Двигателя дрънчи на ламарина, опитва се да прегрява, абе цирк .... Оказа се, че водата не се е отцедила или изпарила ами се събрала тук там и замръзнала здраво. Добре, че беше прескочил на ГНП-то, а не на валовете.
      Е в случая аз по-скоро бях свидетел , впрочем - от шерпите с водата . Иначе по принцип за моите си имам лечение - Старт- пилот , претракват клапани като роначка и тръгва ! Не е добре за "сърцето" , но в екстремни ситуации помага.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #33
        До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts
        . Иначе по принцип за моите си имам лечение - Старт- пилот , претракват клапани като роначка и тръгва ! Не е добре за "сърцето" , но в екстремни ситуации помага.
        И после дизелаците не стават? Защо ли? А какво е роначка?
        Последно редактирано от fanatic; 09-01-09, 18:09.

        Коментар


        • #34
          До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

          Това никога не съм го ползвал и нямам и намерение да пробвам. А то като е скапан моторът дали е бензин, дали е дизел все тая-пак ще ти играе по нервите и джоба.....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Хора, нищо лично, но продължавам да не вярвам, че Фронтера, пък макар и къса, е способна на такъв разход....
            Идвам, наливаш караме аз наливам, вадим калкулаторите и който падне плаща бирата.
            Няма майтап.
            А за багажника си прав, много ме тормози, но за дълъг път имам огромен куфар на тавана който компенсира.
            За 50-те лв. също не си прав. Ела карай всеки месец колкото мене и ще дойдат повечко от 50, аз съм много доволен от газта, това ми е 4-та кола на газ, а общите километри спрях да ги засичам като минаха 500 000....
            Имах един дизел, 2 пъти основен ремонт за 1 година и пак не палеше като стане студ. Може да е било от кофти майстори, кофти части но факта си е факт. Пълен труп ( 1.9 чист дизел ) смърди, тресе не върви, пуши. Не благодаря. Който иска въртящ момент не е направил правилния избор с двигателя. Аз следващия път ще го направя и ще си взема осмак бензин. 400нм при 3000 оборота ми се стува предостатъчно. Я да чуем при саждо-производителите как е?....
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

              С тези дизели само ядове.Ту дюзи се запушили,ту помпата прокапала я нафтата замръзнала и много други.А да не забравяме за проблемите с турбото-много скъп ремонт(1900лв)за Рено Лагуна 1.9дци 2005г.Сега ме е страх да го карам и си седи в гаража, пък аз карам фронти на гас
              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

              Коментар


              • #37
                До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                Хъм, като спечеля от тотото, ще си взема нещо с 6,5 литров турбодизел като на Хъмви и ще направим един пулинг, да видим кой-кого ....
                П.П. Аз пия сега тъмна бира, щото е модерно ... Ако ходим на 11-ти на разходката, спокойно може да се засече разхода на извънградско. Ако ти е под 13/100 приемам, че съм изгубил баса за 13/100 градско ....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #38
                  До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Хъм, като спечеля от тотото, ще си взема нещо с 6,5 литров турбодизел като на Хъмви и ще направим един пулинг, да видим кой-кого ....
                  П.П. Аз пия сега тъмна бира, щото е модерно ... Ако ходим на 11-ти на разходката, спокойно може да се засече разхода на извънградско. Ако ти е под 13/100 приемам, че съм изгубил баса за 13/100 градско ....
                  Недей , че предварително си го изгубил ! А и повечето ше сме зад кормилото , та бирата ще трябва да я опаковаш за в къщи
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    И после дизелаците не стават? Защо ли? А какво е роначка?
                    Стават бе човек , не че не стават . Ама условностите са доста - и при бензина и при дизела . Затова както вече се спомена : кой каквото му е на душа , на сърце и на джоба !
                    Мисля че спора между дизел и бензин е е толкова стар , колкото и двигателите ... и ще продължи , докато продължат да се произвеждат
                    А роначка е една машина за ронене на царевица .... ма това кат се видим на сбирката
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                      А роначка е една машина за ронене на царевица .... ма това кат се видим на сбирката [/quote]
                      Това как да го разбирам? Ще ме прекарвате през нея ли?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Хъм, като спечеля от тотото, ще си взема нещо с 6,5 литров турбодизел като на Хъмви и ще направим един пулинг, да видим кой-кого ....
                        П.П. Аз пия сега тъмна бира, щото е модерно ... Ако ходим на 11-ти на разходката, спокойно може да се засече разхода на извънградско. Ако ти е под 13/100 приемам, че съм изгубил баса за 13/100 градско ....
                        Аз не знам дали ще мога да сколасам да дойда но бирата си е бира.

                        П.С. 13/100 градско е при идеални условия, сега със заключени хъбове и от време на време 4х4 и тоя студ си удря 15/100. Иначе лятото извън градско си ми дава 10/100 на газ като пич. ( е като карам с 90 ама тва са подробности )
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #42
                          До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                          260 нм при 1900 оборота - 2.2 дти
                          290 нм при 3000 оборота при редкия за фронтера 3.2V6 бензин и само
                          202 нм при 2500 при 2.2 16V бензин

                          разликата между 2.2 дизел и 3.2 бензин във върт.момент е доста малка, съотнесена с разхода на гориво.

                          Дизела си е пенсионерски двигател , но мен лично ме кефи да карам дизели.


                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          400нм при 3000 оборота ми се стува предостатъчно. Я да чуем при саждо-производителите как е?....
                          [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
                          [/URL]

                          Коментар


                          • #43
                            До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            ....П.С. 13/100 градско е при идеални условия, ..... )
                            Хе-хе, абе накрая ще си дойдем на думата....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #44
                              До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                              П.С. 13/100 градско е при идеални условия
                              В 4 часа сутринта


                              Аз съм с 2.2 бензин и разход 13/100 извънградско.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                                Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                                В 4 часа сутринта


                                Аз съм с 2.2 бензин и разход 13/100 извънградско.

                                Това с градското си е условно, защото си зависи от маршрута, времето, дали ще си в правилната колона и т.н.
                                Трудно може да се направи точно сравнение между две коли, освен ако не са колеги и комшии
                                Обаче извънградското би могло да се премери доста точно. Правиме си сбирка, пълниме до капачката, караме, пак до капачката и някой пазарува бири после
                                След като прочетох, че въртящия момент при мене е най-голям при 1900 оборота си направих експеримент и карах предимно с такива обороти - на 5-та това са 75 км/ч. Отчетен от компютъра, разхода при сухо време беше 6.6/100 нафта от ОМВ.
                                Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                                Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X