Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой да знае какво е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой да знае какво е това?

    Вчера както си слизам от колата и от зоната над педалите взе, че изскочи устройството от снимките. Свързано е с дълго кабелче, което отива някъде над педалите. Оттам междувпрочем ми стърчи и една по-къса жичка, която не знам откъде е и за какво е. Понеже снимките са правени с телефон и отблизо са доста некачествени, но мисля, че може да добиете представа. Отдясно има една лампичка и под нея пише LED. Тя свети от време на време, което ме кара да мисля, че е нещо действащо. Отляво има бяло копче, което се върти и от едната му страна пише MAX и има знак като на volume на дистанционните. Демек като се завърти на едната страна усилва нещо, а на другата го намалява. Отзад има лепенка, което говори, че трябва да се залепи някъде по таблото, за да има достъп до него.
    В голям смут ме хвърли това и се надявам да намеря отговора тук.
    Благодаря предварително за помощта.

    П.С. Ако снимките са ви прекалено неясни утре мога да си взема апарата и да направя по-качествени.
    Колата е ОФБ, ДБ, 2.2 дизел.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Някой да знае какво е това?

    Лошо закрепена аларма?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Някой да знае какво е това?

      Според мен е част от аларма на колата ти....Тази дето приема сигнал от дистанционно.....А късата жичка може и да е антенна.
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        До: Някой да знае какво е това?

        Хмм. Интересно. С пейдж аларма съм и днес 3-4 пъти ми свирна пейджърчето без причина. Устройството не съм го прибрал където си беше, а го оставих отгоре.
        А копчето за усилване дали е за чувствителността?

        Коментар


        • #5
          До: Някой да знае какво е това?

          Напълно е възможно....
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            До: Някой да знае какво е това?

            Здравейте, мисля че това устройство е шоков датчик от алармата а с потенциометъра наистина се регулира чувствителността на датчика. По принцип трябва да е закачен твърдо към купето за да действа правилно. За жичката не знам откаде е
            Поздрави
            ОФА 2.0 Спорт "96
            Боян 0898642831

            Коментар


            • #7
              До: Някой да знае какво е това?

              В моята кола преди години слагаха обемен датчик, който приличаше на това нещо. Но го слагаха между двете седалки. И така и не можаха да го регулират

              Имаше си потенциометър за регулиране на чувствителността. Може и това да е нещо подобно. Да засича като се доближат палави крачета до педалите.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Някой да знае какво е това?

                Привет колеги ,прилича на приемник за ценрално/аларма или нещо което се управлява от дистанция от бялото подобие на бутон ако се върти и увеличава/намаля обхвата на действие
                Око за око и светът ще ослепее

                Коментар


                • #9
                  До: Някой да знае какво е това?

                  Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
                  Здравейте, мисля че това устройство е шоков датчик от алармата а с потенциометъра наистина се регулира чувствителността на датчика. По принцип трябва да е закачен твърдо към купето за да действа правилно. За жичката не знам откаде е
                  Поздрави
                  Колега,на 100% позна!Това е шоков датчик.Регулира се чувствителността на удара по купето,а стърчащата жичка е антена за дистанционното!На "Витарата" имах такава.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Някой да знае какво е това?

                    Шоков датчик, с променлива чувствителност. Би трябвало да е закрепен ТВЪРДО към купето.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Някой да знае какво е това?

                      Влез колата,пусни алармата и чукни устроиството,ако се разсвири алармата е шоковия датчик.

                      ПП,това бялото отзад, е двойно лепяща лепенка,залагам на шок датчик,само че трябва да е залепен за купето.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Някой да знае какво е това?

                        Като гледам това бялото е врътка (потенциометър примерно). Прилича на регулация на шок датчик. Колко са дебели жиците към кутийката? Ако качиш по-ясни снимки ще е по-лесно разпознаването
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Някой да знае какво е това?

                          Аз съм наказателен адвокат и ако видя нещо със светодиод и 3 жици в колата ми,както се досещате ще вдигна 120 от място .Да гърми без мен.

                          ПС:Извинявайте че пиша извън темата но беше по-силно от мен.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Някой да знае какво е това?

                            ако това е шоковия датчик ,каде викаш си паркирал
                            Око за око и светът ще ослепее

                            Коментар


                            • #15
                              До: Някой да знае какво е това?

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              Влез колата,пусни алармата и чукни устроиството,ако се разсвири алармата е шоковия датчик.

                              ПП,това бялото отзад, е двойно лепяща лепенка,залагам на шок датчик,само че трябва да е залепен за купето.

                              Точно това направих преди около 2 часа. Явно е такъв датчик.
                              "Големи майстори" са тия дет са ми я слагали алармата

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X