Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Невярно отчитане на скоростомера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Невярно отчитане на скоростомера

    Здравейте, имам Фронтера Спорт 2.0i 94г. Проблемаът ми е следния. Когато се движа с 80 км. в час по показанието но скоростомера реално съм с 60 км. в час. Мерих го с радар. Грумите ми са 255/75/15. До колкото разбирам от математика, ако са ми по големи гумите от стандартните би трябвало скоростомерът ми да отчита по-малко от реалното, защото по-голямата гума изминава определено разстояние с по-малко завяртания(по-малки обороти), а и разликата трябва да е около 3, 5, 7 или максимум 10 км. в час. А на мен ми се струва, че разлика от 20 км. в час е доста.
    Имал ли е някои подобен проблем и как бих могъл да го оправя?
    Естествено аз карам така и махам 20 км. като карам ама ме дразни.

  • #2
    До: Невярно отчитане на скоростомера

    фронтерата ми е като твоята и е с такива гуми 255-75-15 но нямам такъв проблем.търси на друго място проблема.успех
    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

    Коментар


    • #3
      До: Невярно отчитане на скоростомера

      Това обикновено става след "връщането" на километража. Стрелката се измества спрямо оста.
      Карай си така.Измери си разликата. При линейна скала тя е постоянна.

      Коментар


      • #4
        До: Невярно отчитане на скоростомера

        Почти съм сигурнен, че километража е връщан, защото купих франтерата от автокъща, която я е купила то автокъща в Италия. Сигурно си прав, че е изместена стрелката и ако е постоянна разликата от 20 км. при всички скорости ще си я карам така.
        А може ли да се върне стрелката обратно или е невъзможно да се уцели?

        Коментар


        • #5
          До: Невярно отчитане на скоростомера

          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
          Почти съм сигурнен, че километража е връщан, защото купих франтерата от автокъща, която я е купила то автокъща в Италия. Сигурно си прав, че е изместена стрелката и ако е постоянна разликата от 20 км. при всички скорости ще си я карам така.
          А може ли да се върне стрелката обратно или е невъзможно да се уцели?
          Колегата Пенчо е прав. Около 80 процента от автомобилите ( не само Фронтерата) са с въртян километраж . Първоначално тази дейност беше приоритет на автоджамбазите , после по тяхна поръчка това започна да се прави още в автокъщите на Запад. Италия или Германия е без значение , всички се изучиха . Разликата в скоростта е константна (стрелката имам предвид ). "Дорегулирането" е възможно , но не си струва , просто засечи скороста с някой приятел с лека кола ( а по-добре с двама за по-голяма достоверност ) и преизчислявай във всеки момент - свиква се .. пък и подържа мозъчната дейност .
          Изобщо дет се казва - това да ти е проблема
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            До: Невярно отчитане на скоростомера

            или си вземи GPS и си гледай него

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X