Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

    А двигателя не искаха ли да сменят ?

    Колега, ходи на свестна диагностика , т.е. при човек който ще ти каже какви грешки има и евентуално какво е за смяна.

    Не разбрах от къде си, ако имаш път към мен, ще ти я погледна, пък ти ще черпиш по бира

    Първоначално публикуван от Dany_iv Преглед на мнение
    Здравейте.

    От супер дизел казаха, че проблема е в помпата. По принцип нямат софтуер за диагностика на нашите мотори, но по начина на държане на двигателя според тях трябва да се сменят уплутненията и електронниката в помпата(някъде към 900-1000лв).
    Ако някой има идея наистина ли трябва да се сменя електронниката( при положение, че работи студена добре) и ако не трябва къде да се ремонтира.

    Предварително благодаря
    [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
    [/URL]

    Коментар


    • #17
      До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

      Здравейте пак.

      От София съм.

      Значи.. В неделя реших да го припаля да се разходим из гората... Завъртя и само прикюфкваше, като в този момент двигателя спира.. даже се завърта на обратно...
      Все едно на бензинов двигател му е много ранно предварението... Така си я и оставих...
      Интересно, че като е студено си пали от раз, но пък като запали и загрее като пусна газта държи 1200-300 оборота и докато ги свали до 800 се тресе.
      Още нещо... Някой знае ли модела на тази помпа.
      WJ 4.7 Limited
      0889 70 70 42

      Коментар


      • #18
        До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

        Не съм сигурен, че ще съм ти съвсем от полза, но аз имах същия проблем с друга кола турбодизел и се оказа накрая, че в нафтовия филтър задържаше въздух. Като го смених се оправи. За конкретния турбодизел на Фиат, за който говоря беще от голяма значение да се обезвъздуши системата много добре иначе вдигаше оборотите по същия начин. Макар, че първосигналната логиката е да гасне. Дано от "супер дизел" да не са прави за помпата при тебе, защото при мен бяха категорични, че не е софтуерен проблем или проблем в помпата. И бяха прави. Но все пак говоря за друг двигател, а не за опеловия-италиянски. Всичкото това го пиша, ако мога да ти бъда полезен с тази информация. Може проблема да е сходен.

        Коментар


        • #19
          До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

          При мен го има същия проблем но,като пусна газта след 4-5сек. оборотите се нормализират от1100-1200 падат на 900.ОФА 97 2,5ТDS

          Коментар


          • #20
            До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

            След много питане насам натам се реших и си записах час в София ауто, за диагностика. Утре сутринта в 9 сутринта я оставям. След като обясних НАШИЯ проблем на началника на сервиза, той започна да мига много "умно", и ми сподели че в целия си 14г. опит във опел досега не се е сбъсквал с такова нещо. Каза че ше му е много интересно да разбере откъде идва. Според него може проблема да е и в помпата, но ще ми каже чак след обстойна диагностика на всички по джипката. По пронцип ако има проблем помпата ще имаме и други проблеми не само този. Интересно е че при мен изникна и нещо друго. Работи си колата на прзни 700-800 оборота с включен вентилатор на парното. Като изключа вентилатора оборотите се изтрелват до 1500-1600.
            Ще пиша след като си я взема.

            Коментар


            • #21
              До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

              Взех си джипката. Оказа се че дебитометъра или дебитметър не знам как е точно е блокирал. За мой късмет в състояние в което колата се движи добре. Той обърквал компютъра какво количество гориво да подава и затова тресе, а също имам и спукан някакър EGR клапан който връща някакви газове. Той също объркеал компа. Трабва тези неща да се оправят и проблема почти сигурно ще се оправи. Евнтуално след това ще трябва центровка на ГНП на стенд. Някой да знае от къде и колко струват тези неща или как могат да се ремонтират евентуално.

              Коментар


              • #22
                До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                в събота си смених дебитомера. Оказа се че всичките досегашни проблеми се били от него. Сега всичко си е супер.

                Коментар


                • #23
                  До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                  Честито колега, безаварийно шофиране на Фронтерата!
                  "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                  Коментар


                  • #24
                    До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                    Радвам се че си го оправил.То дебитомера няма какво да блокира,просто е толкова замърсен,че не подава на компа правилната информация за количеството постъпил въздух.Компа от своя страна подава гориво за количеството въздух ,за което му е "казано",че постъпва и така сместа става бедна.Присъствал съм на опити да се почиства и значително подобрение има,но тръгне ли веднъж,няма ремонтиране.Колко струва все пак в Опел,защото по магазините има по около 250 лв.
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #25
                      До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                      в опел го нямаха. Попитах в КИРОВ-БОШ но и те го нямаха- с поръчка около 600-650. В едно "магазинче" според тях БОШ-450лв. Аз се порових и си взех на STARLINE /представителство в България ELINEX /чешки за 234лв. Реших че чехите правят хубави неща / коли, жени, бира и т.н/. Все пак с гаранция 1г. А и за парите си е добре. Има китайски варианти в София по около 250лв. а в E-BAY такива са по 30-40 британски лири.

                      Коментар


                      • #26
                        До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                        От магазин " Корект авто " на Раковски купух БОШ - оригинален за 247 лв.Купих го по номера без да говорим за каква кола е.Излезе за ФИАТ...
                        Абсолютно еднакъв,фирмен и евтин.
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #27
                          До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                          Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                          От магазин " Корект авто " на Раковски купух БОШ - оригинален за 247 лв.Купих го по номера без да говорим за каква кола е.Излезе за ФИАТ...
                          Абсолютно еднакъв,фирмен и евтин.
                          Ако някой търси,моят стария си работи,но така и така си купих нов,го смених.Продавам оригиналния за 100 лв.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X