Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за покупка на Фронтера

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за покупка на Фронтера

    Здравейте, нов съм във форума и ще ме извините ако има подобна тема
    Харесах си Опел фронтера и искам да ви попитам някои неща?
    Искам да я използвам като семеен автомобил(искам дългата база),да си пътувам навсякъде, и ако ми остане време да отидя за риба
    Предпочитам бензинова за да и сложа газ - препоръчайте ми мотор?
    Скъпи ли са и частите? , Разхода какъв е? и Накрая да ми кажете как и вървят цените на Фронтерите?
    Благодаря на всички предварително

  • #2
    До: Питане за покупка на Фронтера

    Колега не, че не си 1001-я, който пуска такава тема, но не е зле да споделиш какво точно търсиш? Защото при Фронтера А бензиновия мотор е 2,4 i, а при Б е 2,2 i. Между двата няма почти нищо общо освен, че са на Опел. Първият подлежи на "газиране" без проблем с обикновено АГУ, а вторият иска задължително газов инжекцион и май пак не го понася много добре.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Питане за покупка на Фронтера

      колега неук съм коя е А и коя е Б - говоря за години 95-96?

      Коментар


      • #4
        До: Питане за покупка на Фронтера

        Значи говорим за А. Дългата база се комплектова само с 2,4 от бензиновите.
        Поправка: има от последните години на производство 96-97-98 и оборудвани с 2,2 бензин но мисля, че са доста редки ... Бих препоръчал 2,4 ...
        Последно редактирано от kuzdov; 01-12-08, 21:26.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          До: Питане за покупка на Фронтера

          мерси за отговора сега ако кажеш колко гори този мотор и на какви пари мога да я намеря тази Фронтера ще съм ти много благодарен

          Коментар


          • #6
            До: Питане за покупка на Фронтера

            Хе-хе , ми колкото му сипеш, пък за цената трябва да идеш на врачка.... За разхода търси тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2936
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: Питане за покупка на Фронтера

              Първоначално публикуван от hristian37 Преглед на мнение
              мерси за отговора сега ако кажеш колко гори този мотор и на какви пари мога да я намеря тази Фронтера ще съм ти много благодарен
              Абе не е като лека кола.12-14/100 /смесено каране/ бензин.Може и повече,зависи от състоянието на мотора.Газифицира се и с обикновена уредба,но не трябва да се правят икономии от разните там електроники управляващи предварение,емулатор на ламбда и др. Цените са от 8000 докъм 11000 лв. По надолу е доста рисково,а по нагоре е екстравагантно. През цялото време имам предвид фронтера А дълга база двг 2.2i 16v.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #8
                До: Питане за покупка на Фронтера

                Привет, Фронтера А - ДБ 2,2 i екотек от 95 до 98 г., Фронтера Б след 98 г., от 98 до 99г. промените са само в салона, след 99 г. и във външния вид. Влез във сайтове за автомобили и ще се ориентираш в цените. Аз имам ДБ 2,2 i екотек от 96 г., карам я само на бензин, но газов инжекцион не и е проблем. Легне ли ти на сърцето, приготви си 1 к - 1,5 к за да я стегнеш и няма да имаш проблеми. Извън градско ми сваля на 8/100 км., стабилна, добра возия /зависи от гумите, може и да е мека/. С една дума много си ме кефи.

                П.С. Ако нямаш възможности за Ф-ра Б, гледай да е след 96 г. В средата на 95 г. правят някои промени /торсиони вместо ресьори, заден капак и окачване на резервна гума и др./

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за покупка на Фронтера

                  Първоначално публикуван от hristian37 Преглед на мнение
                  Здравейте, нов съм във форума и ще ме извините ако има подобна тема
                  Харесах си Опел фронтера и искам да ви попитам някои неща?
                  Искам да я използвам като семеен автомобил(искам дългата база),да си пътувам навсякъде, и ако ми остане време да отидя за риба
                  Предпочитам бензинова за да и сложа газ - препоръчайте ми мотор?
                  Скъпи ли са и частите? , Разхода какъв е? и Накрая да ми кажете как и вървят цените на Фронтерите?
                  Благодаря на всички предварително
                  Колега вижте сега как стоят нещата: времето на всеки от нас макар, че стоим във форума по цял ден едва ли е по-малоценно от вашето. Не виждам защо някой трябва да ви поднася информация наготово при положение, че за 2 минути търсене и 2 часа четене можете да си я набавите сам. Моля не се обиждайте ако съм малко рязък но вие сте поне 50-тия за последните няколко месеца който пита едно и също.
                  Поради горното темата се заключва.
                  no signature no problems

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X