Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател за фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател за фронтера Б

    Колеги имам два основни въпроса,птрегледах темите и почти си отговорих, но народа е казал от питане глава не боли ! Та искам да питам кой двг е най-добър за фронтерицата, бенза или дизела, четох че дизеловия 2.2 дти бил най-предпочитаният от европейците двигател? В тоя ред на мисли- е колко трябва да върви ДБ с тоя двг а ? Четох едно изказване за 180 поддържана, но ми се струва малко как да кажа- нереално !?
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

  • #2
    До: Двигател за фронтера Б

    Карам такава дизел и ако питаш за скорост,без да я натискам докрай,по магистрала Тракия преди Ихтиман посока Пловдив-155км.Но май не е препоръчително подържане на такива скорости и обороти дълго време.

    Коментар


    • #3
      До: Двигател за фронтера Б

      аз лично съм подържал 160км.(това е и макс. скорост по каталог), ама това си беше само експеримент може и още ама не виждам смисъл, все пак не смятам ,че точно скороста е най-важната за този вид коли. Напълно комфортно (и икономично) си е със скорост около 120км/ч.

      Коментар


      • #4
        До: Двигател за фронтера Б

        Първоначално публикуван от stam Преглед на мнение
        аз лично съм подържал 160км.(това е и макс. скорост по каталог), ама това си беше само експеримент може и още ама не виждам смисъл, все пак не смятам ,че точно скороста е най-важната за този вид коли. Напълно комфортно (и икономично) си е със скорост около 120км/ч.
        Не че гоня скорост, искам да си извадя представа за поведението на двг при покупка,според вас пъргавината му как трябва да е, опишете ми в цифри ако можете, примерно на първа 3000 оборота- залепя за седалката- до 40 км/ч, примерно
        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
        feikot@abv.bg
        Обратно дороги - НЕТ !

        Коментар


        • #5
          До: Двигател за фронтера Б

          Абе, Жоре. Дизела все още не е за надбягване. Не, че не може. Не му се иска още. Има време. (F1) Той си има други предимства.

          Коментар


          • #6
            До: Двигател за фронтера Б

            Много съм доволен от тоя двигател, икономичен, еластичен и лесен за поддръжка.Имай в предвид че съм карал бая дизелови джипки.Върви си доволно, има тяга още от 1500-1600 об.(ако турбото е читаво).
            Определено това е най-добрия дизел за Фронтера
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #7
              До: Двигател за фронтера Б

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Много съм доволен от тоя двигател, икономичен, еластичен и лесен за поддръжка.Имай в предвид че съм карал бая дизелови джипки.Върви си доволно, има тяга още от 1500-1600 об.(ако турбото е читаво).
              Определено това е най-добрия дизел за Фронтера
              Абе, че не е най добрия не е...друго щеше да е ако беше някой 3 литров.....иначе от всички слагани на Фронтери, определено този е най-добрият.
              Ся по темата...ми аз с късата база съм стигал до 190-5(чипната е разбира се), а с дългата докато бях с малкия чип до 180 без да съм я натискла до долу, ся с големия още не съм я пробвал, че малко хлъзгаво ми се вижда...А иначе най комфорта е на 120-130...все пак т'ва не ти е Х5 или нещо от сорта да гониш някви скорости....
              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

              Коментар


              • #8
                До: Двигател за фронтера Б

                Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                Колеги имам два основни въпроса,птрегледах темите и почти си отговорих, но народа е казал от питане глава не боли ! Та искам да питам кой двг е най-добър за фронтерицата, бенза или дизела, четох че дизеловия 2.2 дти бил най-предпочитаният от европейците двигател? В тоя ред на мисли- е колко трябва да върви ДБ с тоя двг а ? Четох едно изказване за 180 поддържана, но ми се струва малко как да кажа- нереално !?
                И аз имам 2.2 ДТИ дълга база. Четох някъде, че най-добрите обороти са 1800-2200. Направих два експеримента като резултатите ги отчитам от бордкомпютъра. Първия път я засяках от София (от Богоров) до Козлодуй и обратно - около 400 км. По магистралата карах с 90-100 и спазвах всички ограничения извън магистралата. На отиване ми даде 6.8 а сумарния на отиване и връщане беше 7л/100км. Вторият експеримент си направих от ОМВ дето е в началото на Ломско шосе до село Искрец и обратно през околовръснотодо Красна поляна - около 120 км. Стремях се да поддържам 1900 оборота - това са 75км в час. Разхода за тези 120 км беше 6.6л/100км!!!
                Искам да отбележа, че два пъти съм променял настройките на компютъра(според мен не е правилно да кажа чипнат, защото просто е заредена нова програма с променени настройки) - първия път беше отпушена малко повече отколкото е сега но и сега когато се наложи се набира много добре. Преди да променя настройките в края на август ходих до Приморско и се върнах със среден разход 8.2 при средна скорост включително и необходимото градско каране 84км/час. През повечето време ползвах темпомата, което би трябвало да е завишило малко разхода. На прибиране на равното ускорих до 170 за проба но вдигна градуси и пуснах педала. На 3000 оборота съм със 120км в час. И аз като другите колеги не ти преповъчвам да надвишаваш тази скорост. Дано да съм ти помогнал с инфото.

                Поздрави!
                Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                Коментар


                • #9
                  До: Двигател за фронтера Б

                  Е това звучи добре,а аз както съм замислил и да я чипна,ще е по добре, не че ще се състезавам,но ей така за самочувствие ! И да наистина около 200 коня дизел щеше да е добре,колкото толкова! Ааааи я издайте как да проверя турбото дали е читаво- да сваля тръбата към куулера и да видя дали е омаслено
                  Последно редактирано от feikot; 29-11-08, 18:04. Причина: турбо допълнение
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X