Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ-балансиращи валове за фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Помощ-балансиращи валове за фронтера

    Абе, хора, никой ли не е чувал, че преди да се свали ремъка се слагат белези на всички валове и шайби с боя, маркер или кво да е добре видимо?! Или най-малкото се оглеждат внимателно кое как е било .... Търсете Лозан - Isuzo
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #17
      До: Помощ-балансиращи валове за фронтера

      Първоначално публикуван от fabcorp Преглед на мнение
      Имаме същия проблем с зацепването на валовете на фронтера,
      Как се зацепват двата вала спрямо коляновия вал и накаде остават срязовете спрямо горна мъртва точка на 1ви цилиндър?
      Или право нагоре и на двете колела, или ТОЧНО един срещу друг. Гледайте двата разпределителни вала - гърбиците на първи цилиндър на единия трябва да са на около "10 часа" а на другия на около "2 часа"
      Don't hunt IF you can't kill
      първо 0883 после 333 накрая 448

      LZ1BGD

      Коментар


      • #18
        От: До: Помощ-балансиращи валове за фронтера

        Темичката е стара,но казуса май е тъмен....
        Има ли колега който е зацепвал балансиращите валове на Фронтера Б 2.2 бензин..X22SE ?

        Коментар


        • #19
          От: Помощ-балансиращи валове за фронтера

          https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...Adjustment.pdf

          Коментар


          • #20
            От: Помощ-балансиращи валове за фронтера

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Благодаря!

            Коментар


            • #21
              От: Помощ-балансиращи валове за фронтера

              Здравей,наскоро Лозан си зглоби един 2,2 дизел без тия валове и работел без проблем.Но най добре той да каже.

              Коментар


              • #22
                От: Помощ-балансиращи валове за фронтера

                Здравейте, аз също от доста време се чудя относно разкарването на тези "пущини" от там. Някой колега беше писал, че след ремонт ги е спестил. Ако може да сподели наблюдения, как се държи мотора, плюсове, минуси. Ако някой има някаква информация мисля че ще бъде интересно да сподели. Защо Опел са решили да ги сложат, след като попринцип нямат такава практика. На мен ми изглеждат като апендикс, докато няма проблем да стоят, ако са проблемни (дори само поради монтажа) и без тях става. Ако са ги сложили да гасят хормоници от n-ти ред (почти теоретични) може би липсата им няма да се усети, освен че двигателя ще върти по-малко работи и ще го улесни.
                Поздрави !

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ-балансиращи валове за фронтера

                  Първоначално публикуван от bidon
                  ;1971062 Ако са ги сложили да гасят хормоници от n-ти ред (почти теоретични) може би липсата им няма да се усети, освен че двигателя ще върти по-малко работи и ще го улесни.
                  Поздрави !
                  На Лозан Фронтерата с махнатите валове, я видях на живо, човекът, който я купи мина специално заради мен за да видя колата. С 2 думи двигателят звучеше като произведен 2012 г. дизел. :-). форсирахме я бавно както и рязко, нямаше разлика във звука и вида на мотора ( като вибрации ). При гасенето може би последното люшване бе малко по-голямо от предишните. Моята Фронтера 2.2 дизел се гаси по същият начин.
                  В предвид металният звук от картерът ми скоро и моята ще бъде с махнати валове и верига.
                  Четох по чуждестранните форуми специално за моят мотор, че валовете са монтирани да гасят вибрации при палене и гасене. Може би на нов мотор ако се махнат ще има разлика но на нашите, които са на по 200К пробег и 10-тина години определено няма разлика.
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ-балансиращи валове за фронтера

                    По чуждите форуми махат валовете и, за да "посъживят" двигателя, уж трябва да върне от паша няколко кончета. При ремонта на моята ги махнахме валовете...разлика не намирам нито във вървенето, нито във вибрациите на двигателя. Между другото на Фронтера Б 2.2 бензин до 99-а е без валове оригинално както и вала няма зъби, за да ги върти, а след незнамкойси месец започват да ги слагат...иди ги разбери

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X