Обява

Свий
Няма добавени обяви.

спешно съвет за фронтера 2.4, '92

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • спешно съвет за фронтера 2.4, '92

    колата е '92, 2.4, дълга база. интересува ме става ли тоя мотор сполучливо с обикновено газово и колко горе долу ще харчи с такова. мотора успешен ли е като 2.0 или е по-проблематичен. нещто специфично да гледам при огледа?

    това инфо сигурно го има вече дъвкано, но нямам време да го търся тъй като отивам на оглед следобед.

    благодаря на всички отзовали се колеги!
    "..there is no substitute for cubic inches.."

  • #2
    До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

    Не е корав колкото 2.0,надеждност по шестобалната-4.Обикновена АГУ става,разход около 15-16/града/ с ел."Ловато".Помня един познат с такъв пищеше от много течове на масло и тръгнал разпределителен вал.
    За '92г. всичко това може да е вярно,може и нищо-зависи от конкретната бройка и предишните собственици.
    Според мен гледай и слушай "джиповите" специфики/окачвания,мостове,раздатъчна и ск. кутии/.ДВГ-то и с основен ремонт е по-евтино спрямо някой от мостовете или кутията.
    Също да не е бутурясвана и гримирана-заминава поцинковката/почва сериозната ръжда/,а при Фронтерите на години това е сериозен плюс,спрямо други жипки на подобна възраст.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

      Вчера гледахме в Плевен една фронтера 94 година къса база за 4500 лв,ами ръжда,увиснала задна врата,задница като на немска овчарка и кочина с две думи,а фронтера и ръжда=много мъчен джип и не подържан,а колко забележки имаше не ми се говори,читава такава машинка под 7500 е тото,внимавай какво взимаш и гледай,не се хвъргай веднага,2-3 ако трябжа и 5 пъти отиди с човек които разбира за да няма скрити дефекти,няма да се свършат фронтерите,ще си вземеш и ти
      п.с Джамбазина се кълне че като е внос от Швейцария не е изгнила,била единствената страна където не използвали луга и сол за да опесъчват,всичките им материали били еко,за да не ръждясват колите
      Поздрави

      Коментар


      • #4
        До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

        този тип мотор се използва от 1965-6г. и не мисля че е кекъв. Карал съм такъв мотор в продължение на 8 години и проблеми на съм имал.
        Bertone freeclimber 1.8 115hp

        Коментар


        • #5
          До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

          Аз съм с такъв мотор.Работи перфектно и е с обикновена газ.Градско 23 ,извън гр12-13.Но моя е малко груб.
          sigpic

          Коментар


          • #6
            До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

            аз имах такъв преди няколко годинки , върви си идеално
            разход
            90-100км/ч 11 /100газ
            с ремарке на магистралата газ до ламарината
            130-150 км/ч 15-16 15-16/100газ
            градско 13/100 газ
            при 4х4
            градско 15</100газ
            извън 14 -15/100 газ
            оффроуд 19/100 газ

            на бензин най малко ми е давала 10.5/100

            като подчертавъм на 4-ти цилиндър компресията ми беше на 50 %

            Коментар


            • #7
              До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

              Първоначално публикуван от dimy Преглед на мнение
              при 4х4
              градско 15</100газ
              извън 14 -15/100 газ
              оффроуд 19/100 газ
              Ако може да ми кажеш как засече градско и извънградско разхода с включено 4х4 без да счупиш нещо по предното,че се хвърлих в размисъл.Също така този офроуд лек ли беше или хард защото това е безкрайно малък разход за в гората.
              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

              Коментар


              • #8
                До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

                Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                Ако може да ми кажеш как засече градско и извънградско разхода с включено 4х4 без да счупиш нещо по предното,че се хвърлих в размисъл.Също така този офроуд лек ли беше или хард защото това е безкрайно малък разход за в гората.
                Може може. Аз съм засичал 13 на 100 газ с включено 4х4 зимата София-Благоевград. Сняг 2-3 см. по целия път и на места навявания по 30-40. Верно че съм карал на 5-та с 60 ама тва е друг въпрос.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

                  Ми аз цяла зима си я карах на 4х4 и не съм имал проблеми ,като съм и вдигал 80-90 на моменти
                  От задния ми двор до пътя има към 200м дето зимата няма кой да ги чисти сутринта като тръгвах за лекций та и там е виждъл доста зор напред назад и на лашкъне докато излеза , и проблем не съм имал с предното.

                  Даже имам едно прибиране на една адска поледица от Сф до Самоков на бавни ;-) , накрая на зимата като реших да сменям маслото в диференциялите в предния беше се едно сега е сипано , задния си беше черничко ;-).

                  офроуд -да беше до 7-те рилски от хижа вада и обратно и натоварена догоре с ядене, скара, дърва, народ и прочие
                  не е май тежък , но един приятел 2 -пъти чупи каре на тоя път на рейнджровър
                  Последно редактирано от dimy; 25-06-09, 14:22.

                  Коментар


                  • #10
                    До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

                    Първоначално публикуван от dimy Преглед на мнение
                    Ми аз цяла зима си я карах на 4х4 и не съм имал проблеми ,като съм и вдигал 80-90 на моменти
                    От задния ми двор до пътя има към 200м дето зимата няма кой да ги чисти сутринта като тръгвах за лекций та и там е виждъл доста зор напред назад и на лашкъне докато излеза , и проблем не съм имал с предното.

                    Даже имам едно прибиране на една адска поледица от Сф до Самоков на бавни ;-) , накрая на зимата като реших да сменям маслото в диференциялите в предния беше се едно сега е сипано , задния си беше черничко ;-).

                    офроуд -да беше до 7-те рилски от хижа вада и обратно и натоварена догоре с ядене, скара, дърва, народ и прочие
                    не е май тежък , но един приятел 2 -пъти чупи каре на тоя път на рейнджровър
                    Цяла зима? тая фронтера е АУТ.
                    На асфалт поне не изключваше ли????
                    4х4 на фронтерата се кара само на сняг, кал и пресечен терен. Евентуално и на мокро но за кратко. Мамата си и разгонил ако 4 месеца си карал нон-стоп на 4х4.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

                      даже 5м ;-) при мен си е сняг цяла зима се пак живея на Боровец , е ако е бил пътя сух съм изключвъл , но това е рядко зимата
                      ей я малко преди да я продам
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

                        Първоначално публикуван от dimy Преглед на мнение
                        даже 5м ;-) при мен си е сняг цяла зима се пак живея на Боровец , е ако е бил пътя сух съм изключвъл , но това е рядко зимата
                        ей я малко преди да я продам
                        Снимката сама по себе си е симпатична,какво потвърждава е найсти въпрос.
                        Джипа си го управлявал в разрез със заводските инструкции.Устискал е-напред си,за разлика от новия собственик.Ако е можело да го кара 5 години,ще го кара 2.Няма вечни неща,обикновено при правилна подръжка и експлоатация живеят повече.

                        Коментар


                        • #13
                          До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

                          Е ако е както е писал всичко е наред. Просто си помислих че без значение от терена си е перкал на 4х4 което явно не е така.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

                            Оф сбъркал съм снимката няма значение , който е карал зимата на Боровец знае пътя какъв е същи и по дефилето Самоков -София

                            Не само на сняг и лед , че иначе много се въртеше , много са леки отзад дългата база , но тва май не проблем само на фронтера , щото съм каръл терано 2 дб 2.7д и при него същите болежки имаше зимата даже накрая на зимата му сложихме 2 бордюра отзад кат на жигулите едно време и проблема се пореши.

                            Още нещо като се замисля май за цялата зима нямам повече от 5-7 х км минати

                            А на фронтерата не и ли се даваше по каталог да се движе на 4х4 бързи до 90 км/ч или греша ???!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: спешно съвет за фронтера 2.4, '92

                              Първоначално публикуван от dimy Преглед на мнение
                              А на фронтерата не и ли се даваше по каталог да се движе на 4х4 бързи до 90 км/ч или греша ???!!!
                              Не грешиш.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X