Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
    Може ли някой да ми каже поглеждайки първата снимка - този конус в ръкава,какво точно върши и защо е проектирано по този начин?Не е гладък,а по скоро бих казал,че е грапав?
    Явно е някаква специфика,по скоро е грапавината на самата отливка.Може би еровата форма е по-здраво от застъргване до диаметри.Имам мътни спомени,че правите ъгли/при разстъргване/ повече поддават на опън от овалните форми при самото леене-нещо за разпределение на усилието на повече площ в различни равнини.Не казвам че е точно това,но външно корпуса следва някаква подобна форма.А при отливането да не е плътно от размера на лагера директно до диаметъра на ръкава,икономия на матриал един вид-да не е само една бройка.Японска му работа,не е нещо недомислено гаранция.Здравата си го ял,браво че си го сборил.За съжаление това е пътя-направи си сам,бактъм от майстори.
    Ако има по-технологично обяснение от моите напъни също искам да знам какво са изумували жълтите.

    Коментар


    • #32
      До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

      Току що набих новия лагер и "пуснах" нагрятата втулка!
      За сега всичко е ОК - утре монтирам,че ми се изгледа душата по баирите....и сън не ме хваща!!!
      Който е "оставал" без джип за няколко дни - той ще ме разбере за какво става въпрос!!???..Да му се не види и другата ми кола "Туинго" - не ме броят за участник в движението,а като слизам от него все се засилвам да скачам - пък то като лагерна количка!?...УЖАС!!!

      Коментар


      • #33
        До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

        Вече спокойно мога да се похваля с приключването на работата по джипа ми.
        Готов съм и даже го тествах...,че го и измих!

        Коментар


        • #34
          До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

          ех
          честно завиждам ти за ентусиазмът
          кога ще караме?
          BMW X6

          Коментар


          • #35
            До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

            Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
            ех
            честно завиждам ти за ентусиазмът
            кога ще караме?
            Като организираме нещата тук ще се чуем.

            Коментар


            • #36
              До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

              По стара традиция не бързам с покупките на части.Резултата е лагер и втулка ,като описаните от автора на темата,но за 72 лв.от магазин на ул."Козлодуй".Сега ще следва монтаж.Успех на всички и не бързайте,търговци много с проблеми всякакви.
              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

              Коментар


              • #37
                До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                По стара традиция не бързам с покупките на части.Резултата е лагер и втулка ,като описаните от автора на темата,но за 72 лв.от магазин на ул."Козлодуй".Сега ще следва монтаж.Успех на всички и не бързайте,търговци много с проблеми всякакви.
                Ей това вече е приказка - цената де....Направо ме накефи с цифрата,а за уж оригинален искат 500 и кусур БГ лева???
                Успех драги....и да пишеш...

                Коментар


                • #38
                  До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                  Колеги и аз смених лагерите на мойта фронтера с оптимал изнминах около 150км и опуснаха семерините.Кажете какво да правя?

                  Коментар


                  • #39
                    До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                    Когато набивахте лагера в полуоската,предполагам,че от почукването във вътрешната гривна на лагера - семерина е излезнал от леглото си поради вибрациите?А намести ли го преди да поставиш полуоската в ръкава на кожуха?
                    Да не сте обърнали лагера обратно със семеринга навън?
                    А когато пускахте нагрятата втулка зад лагера- сетихте ли се да предпазите с нещо семерина от изгаряне или стопяване?
                    Текне ли маслото там от където описваш единственото решение е отново сваляне...Съжалявам ама е така...
                    Успех...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                      Колега всичко е направено както казваш то е ясно че ще се отваря на ново дано да е паднала прожинката на семеринга.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                        Първоначално публикуван от didovec1 Преглед на мнение
                        Колега всичко е направено както казваш то е ясно че ще се отваря на ново дано да е паднала прожинката на семеринга.
                        Няма какво да а е друго или пружинката или семеринга е отместен от леглото на черупките на лагера...Поне сега ще извадиш по лесно полуоската - вече е разкарана...
                        Успех.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                          Утре ще ги извадя и ще пиша какъв е проблема.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                            Колеги всичко е както трябва и прожинката си е намястото и опръстена и прдължава да тече от дясно от ляво несам го закачал и май се оправи и спря сега ще доливам и карам дано спре и от дясно.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                              Ако повърхността на полуоската е добре и семеринга приляга плътно по нея, виж дали не тече между семеринга и леглото му в ръкава. Може да си го усукал при набиването.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Ако повърхността на полуоската е добре и семеринга приляга плътно по нея, виж дали не тече между семеринга и леглото му в ръкава. Може да си го усукал при набиването.
                                Колега въпросният семеринг е налагера и няма как да бъде усукан и се продава с златния лагера.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X