Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с двигател 2.4 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с двигател 2.4 бензин

    здравейте
    имам фронтера дълга база,92г.,2.4 бензин. От около месец започнах да доливам доста масло-мислех,че го харчи,но като се поогледах се оказа,4е всъщност си изтича от капака на клапаните и картера... отидох при един майстор,които само погледна мотора и каза да се върна с комплект гарнитури за целия мотор,гумички за клапаните и сегменти-не ми стана ясно как само с един поглед разбра тези неща... дали може някои да ми помогне-да ме насочи евентуално към някой маистор, от който е доволен,или ако има форумен такъв
    благодаря предварително

  • #2
    До: проблем с двигател 2.4 бензин

    Първоначално публикуван от dossy Преглед на мнение
    здравейте
    имам фронтера дълга база,92г.,2.4 бензин. От около месец започнах да доливам доста масло-мислех,че го харчи,но като се поогледах се оказа,4е всъщност си изтича от капака на клапаните и картера... отидох при един майстор,които само погледна мотора и каза да се върна с комплект гарнитури за целия мотор,гумички за клапаните и сегменти-не ми стана ясно как само с един поглед разбра тези неща... дали може някои да ми помогне-да ме насочи евентуално към някой маистор, от който е доволен,или ако има форумен такъв
    благодаря предварително
    Лозан/Isuzo/.
    Иначе човека ти го е казал по презумпция кола 92-а си е за гумички и при положение, че тече си е за гарнитури.
    Отиди при Лозан той ще ти каже дали е нужно всичко това и ако не ще ти смени само каквото е необходимо. Отиди преди да си купил гарнитурите. Защото и при тях е пълно с ментета. А той ще знае кои са добри.

    П.С. И моля те не използвай 4, 6 и други цифри вместо букви.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: проблем с двигател 2.4 бензин

      благодаря за инфото, ще пробвам при този Лозан


      П.П. единствената четворка в поста ми е грешка на клавиатурата-не използвам цифрите,които си описал вместо букви...

      Коментар


      • #4
        До: проблем с двигател 2.4 бензин

        Първоначално публикуван от dossy Преглед на мнение
        П.П. единствената четворка в поста ми е грешка на клавиатурата-не използвам цифрите,които си описал вместо букви...
        Извинявай за което.
        просто навик...

        П.С. Не забравяй да напишеш какво е станало след ремонта, че да допълним темата...
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: проблем с двигател 2.4 бензин

          събота имам уговорка с Лозан,ще пиша. Отново благодаря

          Коментар


          • #6
            До: проблем с двигател 2.4 бензин

            Колега,предварително се извинявам за отклонението на основния ти въпрос в темата - но би ли написал колко коня има под капака на този 2.4 мотор?...

            Коментар


            • #7
              До: проблем с двигател 2.4 бензин

              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
              Колега,предварително се извинявам за отклонението на основния ти въпрос в темата - но би ли написал колко коня има под капака на този 2.4 мотор?...
              Привет, http://cars.radosi.com/index.php?a=1...group=Frontera на този сайт има доста данни, но и някои грешки!

              Коментар


              • #8
                До: проблем с двигател 2.4 бензин

                или auto.ru има доста инфо






                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: проблем с двигател 2.4 бензин

                  125 к.с. под капака. И максималната скорост не е 153 км/ч като в линка на колегата-като я докарвах от Германия си поддържах 160 без проблем,може и повече... Обаче след метана колата просто не е същата... много бръмчи,малко върви, а и на бензин не може-имам чувството,че тотално се скапа...

                  Коментар


                  • #10
                    До: проблем с двигател 2.4 бензин

                    Първоначално публикуван от dossy Преглед на мнение
                    125 к.с. под капака. И максималната скорост не е 153 км/ч като в линка на колегата-като я докарвах от Германия си поддържах 160 без проблем,може и повече... Обаче след метана колата просто не е същата... много бръмчи,малко върви, а и на бензин не може-имам чувството,че тотално се скапа...
                    Е след такъв скоростен тест нищо чудно че е за смяна на гумички и сегменти
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      До: проблем с двигател 2.4 бензин

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Е след такъв скоростен тест нищо чудно че е за смяна на гумички и сегменти
                      Еее, не е задължително, все пак зависи с какви обороти я е подържал.
                      Но разлики от каталозите има доста, на скоро и мен ме изненада приятно. На дълъг път при 90-110 я засекох 8/100 при каталог 9,6/100 - за 2,2 96 г.

                      Коментар


                      • #12
                        До: проблем с двигател 2.4 бензин

                        Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
                        Еее, не е задължително, все пак зависи с какви обороти я е подържал.
                        Но разлики от каталозите има доста, на скоро и мен ме изненада приятно. На дълъг път при 90-110 я засекох 8/100 при каталог 9,6/100 - за 2,2 96 г.
                        Ами със 160 км/ч какви мислиш , че са му оборотите - 2500 ?
                        Иначе за разликите с каталозите си прав. Но то зависи вече от размера на гумите , характера на "дългия път" и най-вече от задкормилното устройство
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          До: проблем с двигател 2.4 бензин

                          този тест беше преди години колега-няма връзка... проблемите са ми от около месец

                          Коментар


                          • #14
                            До: проблем с двигател 2.4 бензин

                            Първоначално публикуван от dossy Преглед на мнение
                            този тест беше преди години колега-няма връзка... проблемите са ми от около месец
                            Ами колега , то съществува един закон според който "количествените натрупвания водят до качествени изменения "
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              До: проблем с двигател 2.4 бензин

                              след диагностика на двигателя-никакви качествени изменения... само си чешем езиците... разхлабени болтове на капака на клапаните и една капачка под него ( от дясната страна ). Измих двигателя и ще покарам известно време, за да видим дали всичко е ОК.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X