Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Случка+необходим съвет...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Случка+необходим съвет...

    Вчера тръгнах от далече да се пътувам за БГ. След 40 км се появи шум отпред вляво../чукане/..и аз като "спец" /с главна буква...решавам че е каре...ей така щот съм "спец"....След още 50 км шума се увеличава..аз пак си мисля..каре...Слизам гледам..нищо не виждам ..бутам гумата не мърда...Вече съм минал 160 км...Положението се влоши..аз обаче си казвам има още 20 км до БГ ,там ще погледна по подробно..На един завой обаче виждам ,че нещо малко изхвърча от някъде и отиде в канавката...Подадох си главата и ...си видях предната гума извършваща особени движения....Спрях..равносметка...Предна лява беше останала с 2 гайки...едната почти на падане...една шпилка скъсана.. другата със помляна резба...
    Извадих от задните 2 гайки и ги сложих на "болната" ..Така се прибрах..
    Желанието ми да се прибера колкото се може по бързо в нашата си кочинка щеше да ме погребе...
    Защо не съм видял какво става...ами заради проклетите декоративни чашки...Е това е сега искам съвет..
    Ако някой е сменял шпилки да каже , сложно ли е че со седмица ще трябва да се връщам...
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    До: Случка+необходим съвет...

    За сложно,не е чак толкова сложно-сваляш колелото,махаш хъба,развиваш гаиките които държат лагерите на главината,махаш главината.Избиваш повредените шпилки и набиваш новите,и по обратния ред .
    Успех.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Случка+необходим съвет...

      И внимавай колко ще стегнеш лагерите. Ако не си го правил, по-добре извикай някой който знае колко.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: Случка+необходим съвет...

        новите гайки също са от значение
        хубаво е да имат пластинки които изпълняват ролята на федерки
        -държат завитата гайка под напрежение и не и позволяват да се развие
        консултирай се с накой който е слагал нови гайки
        колегата V93 си спомням че след една смяна на джанти и гайки имаше проблеми с тях - саморазвиване
        BMW X6

        Коментар


        • #5
          До: Случка+необходим съвет...

          Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
          новите гайки също са от значение
          хубаво е да имат пластинки които изпълняват ролята на федерки
          -държат завитата гайка под напрежение и не и позволяват да се развие
          консултирай се с накой който е слагал нови гайки
          колегата V93 си спомням че след една смяна на джанти и гайки имаше проблеми с тях - саморазвиване
          Обикновено саморазвиването идва от недостатъчно или неправилно затягане на колелото ( постоянно се карам на гумаджийте с пистолет в ръка ). Ако операциите са извършени правилно не виждам как ще се саморазвият гайките. Не съм чел постовете на V93 по този проблем , но изглежда неговото ще да е някакво изключение и проблема явно е бил свързан и с нещо друго , не само стъпката на резбата.
          А пластините независимо от начина на изпълнението им обикновено са за законтряне на гайката , но при еднократно натягане. Ако са измислили някакви за многократно използване , наистина ще ми е интересно .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            До: Случка+необходим съвет...

            Благодаря за информацията.
            Видях в един пост във форума устроиството на главината и малко се успокоих.Въпреки това ще я закарам на майстор.
            А възможно ли е това да е повредило нещо друго...карането продължително време при вибрации...и т. н.
            Последно редактирано от fanatic; 07-09-08, 20:21.
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              До: Случка+необходим съвет...

              нови шпилки в софия ауто на учудваща цена от лев и нещо. аз също късах шпилка ама от пренатягане

              Коментар


              • #8
                До: Случка+необходим съвет...

                Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                новите гайки също са от значение
                хубаво е да имат пластинки които изпълняват ролята на федерки
                -държат завитата гайка под напрежение и не и позволяват да се развие
                консултирай се с накой който е слагал нови гайки
                колегата V93 си спомням че след една смяна на джанти и гайки имаше проблеми с тях - саморазвиване
                на тия пластинки единствената им работа е държат чашката в напрежение щото иначе много дрънка не законтрят нищо
                забравих да ти кажа нова гайка с пластинка пак в софия ауто 20 и неколко лева.

                Коментар


                • #9
                  До: Случка+необходим съвет...

                  Мисля че смяната може и да стане без сваляне на главината, по спомен имаше достатъчно място между периферията и и спирачният диск. Шпилките са подобни на болт със плоска глава и шлици. Избиваш назад и поставяш по обратният ред. Но това е само моя идея защото не съм сменял !
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #10
                    До: Случка+необходим съвет...

                    Най-лошото,което ми се е случвало е да се разбият дупките с шлиците.Имам опит от годините ,през които се занимавах с камиони.Но и това се лекува.Успех и безаварийно.

                    ПС:Ако капачките декоративнитв те дразнят,аз ги искам,че на едното колело нямам от първата ми разходкас джипове и сега ми боде в очите.
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Случка+необходим съвет...

                      да по принцип конусът държи най-много
                      важно е новите гайки да са с конус съответстващ на оригиналните
                      като височина и наклон
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #12
                        До: Случка+необходим съвет...

                        Ремонта свърши.40 лева всичко. Сложих гайки които са затворени отгоре и почти не се различават от пластмасовите чаshки на другите. Останаха ми чашки ..то аз се бях запасил с такива и сигурно имам още някъде. Успях да разгледам и huba докато ми правеха ремонта..Зъбите ми се струват изпилени малко/ без върхове/ така ли си изглеждат по принцип
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Случка+необходим съвет...

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          Ремонта свърши.40 лева всичко. Сложих гайки които са затворени отгоре и почти не се различават от пластмасовите чаshки на другите. Останаха ми чашки ..то аз се бях запасил с такива и сигурно имам още някъде. Успях да разгледам и huba докато ми правеха ремонта..Зъбите ми се струват изпилени малко/ без върхове/ така ли си изглеждат по принцип
                          Така изглеждат след 200 000 км. използване.
                          Карай си докато не започне да щрака яко, тогава вече си за ръчни хъбове.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            До: Случка+необходим съвет...

                            Зъбчатката която е на полуоската има лек скос за да зацепва по лесно. Зъбният венец който е на главината няма, той е със прави зъби!

                            П.П От къди си купи пласмасови чашки за оригиналните гайки ,че две от моите дадоха фира при последното ми затъване!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • #15
                              До: Случка+необходим съвет...

                              Да знаеш няма смисъл от тези чашки...отиди и питай за гайки..слагам снимка с тях...като чашките са но са гайки...

                              Продавам 4 такива джанти..16 цола са...ако те интересува
                              Прикачени файлове
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X