Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устройство на предна главина!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Устройство на предна главина!

    Значи за 4Х4 се уточнихме да не включваш на сухо не за друго ама ще счупиш нещо! А за огледа , разгледай за течове , провери нивата на маслата,виж за луфтове по каретата на карданите и висящ лагер (ако е дълга база ) маншони на каретата и по щангите да няма скъсани и луфтове накрайници шарнири с две думи като на нормална кола гледай
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • От: Устройство на предна главина!

      Преди да влезеш под нея и да гледаш отдели няколко часа за да почетеш темите и така ще си много по-подготвен.
      Поздрави
      ОФА 2.0 Спорт "96
      Боян 0898642831

      Коментар


      • От: Устройство на предна главина!

        Всяка вечер чета колега доста тънкости разбрах за, което съм благодарен на всички колеги в форума . А за това прищракване се разбрахме никакво 4х4 на сухо, а да се притеснявам ли излишно, че от снощи го мисля.

        Коментар


        • От: Устройство на предна главина!

          Първоначално публикуван от ceci112 Преглед на мнение
          Автоматични са аз я имам от два дни почивните дни ще правя преглед от доло и ще видя какво ще излезе, ако може ме орентираите какво да гледам защото това ми е първото 4х4
          Това коренно противоречи на мнението ти от друга тема: "днес купих б-то 2.2 бензин (x22se) като за първи ден съм доволен като за 3 часа возене с нея сега ще се чудя за масла ремъци и каква газова да и сложа "
          Ако си с Фронтера Б ( както и предполагам ) - нямаш хъбове ( предния мост ти се включва с бутон, а не с лост ).
          Ако имаш път към Видин и време можеш да ми се обадиш ( драсни едно л.с. за телефона ) - каквото знам, винаги съм готов да споделя.
          На големия ми син джипката е същата като твоята, аз карам пак същата, само, че дизел.
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • От: Устройство на предна главина!

            При мен автоматичните хъбове прищракват при първоначално включване. Също от време на време прищракват когато съм правил маневри напред-назад. До сега за 2 години не съм имал проблеми произтекли от това. Единствено имам една изскочила зегерка на десния хъб когато карах Фронтерата само на предно предаване - със свалено гумено каре.
            Автоматични хъбове не се чупят съвсем лесно. Ако лашкаш Фронтерата напред-назад, затънала в кал, може и да ги счупиш. Но просто така от включване на 4х4 и първоначално прищракване няма да се счупят. Все пак ако те притесняват тези прищраквания, мини на ръчни хъбове.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Устройство на предна главина!

              Според вас капачката на хъба (оригинален автомат) и външното му тяло фабрично уплътнени ли са с херметик?
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • От: Устройство на предна главина!

                Според мен не е нужно, стегнато ли е добре няма да влезе вода
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • От: Устройство на предна главина!

                  Порових в сервизното ръководство и се оказа, че при мотнаж след демонтиране на хъбовете трябва капачката/челото на хъба да се намаже леко с херметик. А иначе скоро ще си ремонтирам автоматите, купих си запазени такива доста изгодно и си направих шайби, с които да обера луфта.
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • От: Устройство на предна главина!

                    Както споменах по-горе, направих си една дузина шайби за обиране на луфта между хъба и зегерката на полуоската. Те са с дебелина 0.5, 0.6 и 0.8мм. ако някой има нужда и е от София, да пише, мога да се разделя с няколко шайби, ако на някой му трябват! Шайбите ми ги рязаха на лазер, като са малко по-меки от оригиналните.
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • От: Устройство на предна главина!

                      Здр.колеги .Искам да ви питам следното: предното ми дясно колело имаше луфт и реших,че е от лагер на главината смених го но луфта си остана иначе другите работи по окачването са добре,и не ми идва на идея от какво е.Няма хлпоане или тропане просто като хвана колелото и го размърдам усещам луфта.Бих ви бил много благодарен ако помогнете.Джипа е Фронтера ДБ 99г ДТИ
                      Последно редактирано от tsani; 07-09-13, 18:21.

                      Коментар


                      • От: Устройство на предна главина!

                        Обра ли луфта прецизно след смяната? Ако не е това луфт може да има от разбит шарнир или скъсани втулки. Опитай с натисната спирачка дали има луфт, ако е от лагерите ще изчезне
                        пп. Фронтера Б да не е с лагер главина ? Теста със спирачката е валиден при двата варианта
                        Последно редактирано от auto_marin; 07-09-13, 21:19.
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • От: Устройство на предна главина!

                          Натиснах спирачката,но луфта си остана ,което значи ,че проблема е или шарнир или както каза втулки.Да добавя Фронтера Б не е с лагер главина.

                          Коментар


                          • От: Устройство на предна главина!

                            Първоначално публикуван от tsani Преглед на мнение
                            Натиснах спирачката,но луфта си остана ,което значи ,че проблема е или шарнир или както каза втулки.Да добавя Фронтера Б не е с лагер главина.
                            За таз работа трябва джипката да се вдигне, или на канал и някой да зяпа с фенер отдолу докато ти клатиш колелото...
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • От: Устройство на предна главина!

                              A колега за кои втулки по точно става на въпрос, че аз не съм запознат много.

                              Коментар


                              • От: Устройство на предна главина!

                                Колегата има предвид гумените втулки в основата на носачите към купето.
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X