Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за имобилайзер и аларма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за имобилайзер и аларма

    Колеги, знае ли някой дали някъде другаде освен в Булвариа мога да си махна фабричния имобилайзер. Този, при който се пали с чипа в ключа.
    Искам да го махна, за да мога да си сложа пейдж аларма с дистанционно палене, а тия, при които си я слагам ми казаха, че не искат да рискуват да бърникат по имобилайзера.
    И друг въпрос - при положение, че колата ми е дизел, дали ще имам проблем с дистанционното палене, когато ми се включва лампата за подгряване, а тя се включва само когато е по-студено.
    Фронтерката ми е дълга база, 2000г.

  • #2
    До: Въпрос за имобилайзер и аларма

    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
    Колеги, знае ли някой дали някъде другаде освен в Булвариа мога да си махна фабричния имобилайзер. Този, при който се пали с чипа в ключа.
    Искам да го махна, за да мога да си сложа пейдж аларма с дистанционно палене, а тия, при които си я слагам ми казаха, че не искат да рискуват да бърникат по имобилайзера.
    И друг въпрос - при положение, че колата ми е дизел, дали ще имам проблем с дистанционното палене, когато ми се включва лампата за подгряване, а тя се включва само когато е по-студено.
    Фронтерката ми е дълга база, 2000г.
    Уважаеми,трудно се намират майстори да правят,за махане има много,дай им само картбланш.После най-много да палиш с бутон като камионджия,но и това си има предимствата.Сега сериозно.Мога да ти дам телефон на човек,който би могъл да го демонтира без да ти наруши работата на колата и запалването,НО доколкото си спомням колата ти не е с автоматични скорости.Така погледнато просто не знаеш какво приключение е дистанционното запалване при включена първа скорост.Съвета ми е ,не го прави,аз вече 5 години едва се удържам,но успявам,само като си представя двутонен автомобил на "автопилот" през детската площадка.От мен толкоз за сега.Успех.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за имобилайзер и аларма

      Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
      Така погледнато просто не знаеш какво приключение е дистанционното запалване при включена първа скорост.Съвета ми е ,не го прави,аз вече 5 години едва се удържам,но успявам,само като си представя двутонен автомобил на "автопилот" през детската площадка.От мен толкоз за сега.Успех.
      Колега, при автомати4но палене няма как да си с включена първа или която и да е скорост и да тръгне да се пали колата. При тоя тип аларми колата се гаси при изваден ключ от дистанционното на алармата и по този ня4ин няма как да е на скорост. Може да си я гасиш и по нормалния начин ноо тогава не можеш да я запалиш автоматично.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за имобилайзер и аларма

        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
        Така погледнато просто не знаеш какво приключение е дистанционното запалване при включена първа скорост.Съвета ми е ,не го прави,аз вече 5 години едва се удържам,но успявам,само като си представя двутонен автомобил на "автопилот" през детската площадка.От мен толкоз за сега.Успех.
        Карал съм кола с дистанционно палене...Няма възможност да си оставил колата на скорост и тя да запали...При дистанционно палене си има подготовка...За да загасиш колата, без да палиш дистанционно след това, трябва да си отвориш шофьорската врата...Когато искаш да запалваш дистанционно се завърта ключа без да се отваря вратата, вадиш си ключа и колата продължава да си работи...Съответно, за да излезеш няма как да оставиш на скорост, а само на ръчна...Излизаш си, натискаш копчето за включване на алармата и двигателя загасва...След това дистанционното палене си е без проблем...

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за имобилайзер и аларма

          хайде прави го и казвай колко струва и къде да си го направим и ние , че не може само ти да палиш така

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за имобилайзер и аларма

            Сега съм сложил пейдж аларма без палене...Ако реша да махам фабричния имобилайзер и да добавя паленето ще пиша...

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за имобилайзер и аларма

              Става без проблеми паленето,втора зима си я подгрявам и слизам на топло.Разрешаващ сигнал се дава само при дръпната ръчна/през контролната лампа/,първото завъртане е без контакт,само стартер-ако случайно е забравена на скорост прекратяваш процеса.Малко внимание и няма проблеми.Не е цифра модула-на мен ми излезе към 50лв.
              Голямо удобство е през зимата-нито лед стържа,нито парно чакам.След 10 мин. сама се гаси,няма как да я забравиш да хлопа докато свърши манджата.
              Успех на всички мераклии!

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за имобилайзер и аларма

                Да не отварям нова тема - имам проблем с моя имобилайзер - явно с времето нещо се е прецакало някъде и няма палене. На КТС-а дава грешно прочетен код и до там. Става въпрос за ОФА, дълга база 96г., 2.2 бензин. Ще съм благодарен за координати на някой, които може да барне компа и да изключи заводския имобилайзер. С двата комплекта ключове върви и един код - предполагам точно за тази работа - пазя и него. Ако някой има и други идеи - ще съм благодарен ! Благодаря предварително !

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за имобилайзер и аларма

                  ако се смени евееса и ампулата във ключа тряба да се получи
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за имобилайзер и аларма

                    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                    Искам да го махна, за да мога да си сложа пейдж аларма с дистанционно палене, а тия, при които си я слагам ми казаха, че не искат да рискуват да бърникат по имобилайзера.
                    И друг въпрос - при положение, че колата ми е дизел, дали ще имам проблем с дистанционното палене, когато ми се включва лампата за подгряване, а тя се включва само когато е по-студено.
                    Фронтерката ми е дълга база, 2000г.
                    Мисля,че тази глезотийка ще ти върши работа само през топлия период на годината.Не знам дали си чул за правилото, че през зимата ръчна спирачка не се дърпа,защото цяла нощта при минусови температури (ако не си в гараж)и каране през деня из кишата,вероятноста да ти замръзнат жилата и да не потеглиш на сутринта е голяма
                    По отношение на паленето:не съм запознат подробно с принципа на действие на тези аларми,но трябва да изчакаш релето за подгряване да изключи и тогава да палиш,иначе при по-голям студ без подгряване може и да не запалиш.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X