Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гумено каре на кардана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Гумено каре на кардана

    Здравей,колега аз преди време имах същият проблем,провери си предните спирачки за задържане,може да е там проблема е поне при мен беше така.След като раздвижих апаратите се реши проблема .Поздрави и дано да е малкия дявол.

    Коментар


    • #77
      От: Гумено каре на кардана

      Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
      Здравейте,колеги при мен се получиха някакви "ситни" вибрации и леко бучене при скорост между 80 и 90км "преди и след тази скорост няма". Лягах отдолу,проверих маслата на РК ,СК и дифове всичко е нормално,лошото при мен е ,че нямам нито това гумено каре нито висящ лагер.Един цял кардан от РК до диф.Откъде могат да идват тези вибрации?
      Евентуална причина за вибрации би могла да бъде блокирало каре на кардана
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #78
        От: Гумено каре на кардана

        Може и от гумите да е. Да си свалял скоро някоя?

        Коментар


        • #79
          От: Гумено каре на кардана

          Първоначално публикуван от aleksandar82 Преглед на мнение
          здравейте колеги доста четох из форума за този гумен тампон на кардана кьде точно седи защото на моята фр 2.2 дл база 95 няма такова нещо миналата година смених карета и висящия лагер и след 10000 всичко е за смяна пак дали не е заради липсата на този тампон дали някои майстор е решил че може и беэ него или има модели без тампон
          Само някои Фронтери имат гумено каре. Мисля че бяха 2.4 бензин и 2.3 дизел.
          За 10000 км да са ти за смяна отново всичките карета е сигнал за проблем. Най-вероятно проблемът е в майстора: При монтажа на новите карета не ги е гресирал.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #80
            От: Гумено каре на кардана

            Накладките ,сменях преди година,апаратите работят перфектно не задържат,гумите не съм пипал и са чисти от кал,възможно е и да е запекло каре кардан, като го клатих нямаше никакви луфтове.Единствения лек луфт ,който забелязах беше в опашката на РК дето излиза кардана,но няма течове и мисля че е нормален.
            ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

            Коментар


            • #81
              От: Гумено каре на кардана

              Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
              ....Откъде могат да идват тези вибрации?...
              Почти си си отговорил :


              Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
              ....възможно е и да е запекло каре кардан....
              Така тръгва в началото : леки вибрации при определена скорост . Под нея и над нея ги няма .
              После вибрациите стават по-големи , после заминава и тампона на скоростната кутия ....
              Накрая сменяш комплект всичко
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #82
                От: Гумено каре на кардана

                Благодаря, за отговорите.Бяхте много полезни.Радвам се ,че го има този форум,който помага на много хора сами да оправят колите си.
                ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                Коментар


                • #83
                  От: Гумено каре на кардана

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  Вчера смених моето гумено каре. Сложих такова от BMW. Малко по-тънко е. Ще видим колко ще изкара. А междувременно смятам да си поръчам едно ровърско от Падок. Поне е сметнато за джип и съответните натоварвания.
                  Колега, како стана с карето от BMW? Колко издържа? Защото аз сега имам такъв проблем.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Гумено каре на кардана

                    Ами карето от БМВ все още си държи. Тези дни залягах отдолу та го погледнах. Не видях видими признаци на износване.
                    Все още не съм си поръчал от Падок.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Гумено каре на кардана

                      Сега се загледах в темата - ако някой реши да си прави "карета" по метода на Евгени Турбото, не е лошо да се завърти край Пазарджик - в завод Каучук произвеждат всякакви видове ГТЛ, И като дебелина и като твърдост на материала. Едва ли някой ще се запъне особено за метър-два изрезки.
                      От друга страна, лентите са предвидени за работа на опън, а не на комбиниран натиск, както се получава в слуая, но за 300-400 кинта, човек може да си направи 20 демпфера, които ще "пенсионират" коя да е Фронтера поне 3 пъти

                      П.П. Не предлагам "връзки" в завода, само идея.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Гумено каре на кардана

                        На мен пък ми хрумна друга идея. Дали скорпиона може да произведе такова гумено каре. Би трябвало да е възможно. Не знам от към здравина как ще е. Но пък може да се направи малко по-дебело: вместо 35 мм, да е 40 мм.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Гумено каре на кардана

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          На мен пък ми хрумна друга идея. Дали скорпиона може да произведе такова гумено каре. Би трябвало да е възможно. Не знам от към здравина как ще е. Но пък може да се направи малко по-дебело: вместо 35 мм, да е 40 мм.
                          Само от любопитство : А защо трябва да е по-дебело ?
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Гумено каре на кардана

                            Принципът на Мечо Пух: Колкото повече - толкова повече.

                            За да е по-здраво, разбира се.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Гумено каре на кардана

                              То добре ама тези 5 мм. в повече може и да пречат и да почне да натиска раздатката
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • #90
                                От: Гумено каре на кардана

                                Петте мм няма да пречат на раздатката, но то трябва да е еластично, за да има смисъл от него. Иначе не е философия да се направи от стомана и да стане вечно. Но не виждам какъв е смисъла да се експериментира (освен заради самия експеримент) при условие, че английското е добро и на поносима цена.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X