Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бутилките на АГУ под джипа???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • бутилките на АГУ под джипа???

    Предстои ми монтаж на АГУ на КБ 94г и искам да помоля за мнения и съвети всички които са се сблъскали с проблемите при монтаж на бутилките под купето .

  • #2
    До: бутилките на АГУ под джипа???

    За пръв път чувам за монтаж на АГУ под пода на багажника за Фронтера.
    Мисля че никой от Фронтераджиите не е слагал там бутилка.
    Лично аз не виждам каде ще я сложиш,освен ако не махнеш резервуара за бензин
    Питай колегите с Ниви!!!
    Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

    Коментар


    • #3
      До: бутилките на АГУ под джипа???

      По скоро си мисля за монтаж на 2 тънки пури под вратите.Искам да помоля DISEM за съвет ,той спомена нещо по въпроса в по долен пост но не уточни подробности.Също се чудя доколко е безопасно при евентуален удар.

      Коментар


      • #4
        До: бутилките на АГУ под джипа???

        щом питаш дали да монтираш отдолу бутилките значи не си газил кал и в гората не си влезал
        за МЕН единствено правилното място за бутилката на фронтера 2.0i е в багажника колкото и малък да е той - побира точно една 60л бутилка зад седалката като захранването е вътре в авомобила а не по калниците или недай боже по броните
        то си зависи от експлоатацията де но ти си знаеш най-добре
        BMW X6

        Коментар


        • #5
          До: бутилките на АГУ под джипа???

          Най добрия вариянт за бутилката е багажника а ако държиш да имаш място във багажника караи на бензин
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            До: бутилките на АГУ под джипа???

            Първоначално публикуван от ripas Преглед на мнение
            Предстои ми монтаж на АГУ на КБ 94г и искам да помоля за мнения и съвети всички които са се сблъскали с проблемите при монтаж на бутилките под купето .
            колега има доста фронтери с газови бутилки които са извън копето.В момента и аз ще изкарвам моята,ще я слагам до резервоара.Най-удобно е извън купето и без това фронтерата няма багажник.Използвай момента сега за да не си играеш после
            щом питаш дали да монтираш отдолу бутилките значи не си газил кал и в гората не си влезал
            за МЕН единствено правилното място за бутилката на фронтера 2.0i е в багажника колкото и малък да е той - побира точно една 60л бутилка зад седалката като захранването е вътре в авомобила а не по калниците или недай боже по броните
            то си зависи от експлоатацията де но ти си знаеш най-добре
            Колега бедна ти е представата мойта от къде минава и ще я салгам извън купето.Резервоара като ти е там данеби да имаш някакви проблеми? Просто трябва да е добре укрепена и защитена като резервоара и си готов.
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #7
              До: бутилките на АГУ под джипа???

              Първоначално публикуван от ripas Преглед на мнение
              По скоро си мисля за монтаж на 2 тънки пури под вратите.Искам да помоля DISEM за съвет ,той спомена нещо по въпроса в по долен пост но не уточни подробности.Също се чудя доколко е безопасно при евентуален удар.
              Това не бих ти препоъчал, ако наистина планираш да вкарваш джипа в гората..... По-добре тие тънки пури в багажника, и да ги покриеш с нещо, така просто ще си вдигнеш пода на багажника, съответно ще намалиш обема, ама ще го ползваш пълноцено.....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: бутилките на АГУ под джипа???

                Марине колко литра е твоята бутилка?
                и къде точно ще я монтираш/захванеш/ ,
                че днес нарочно легнах под колата и даже свалих задна лява гума.
                та мястото е доста ограничено,може би говориш за растоянието м/у задната част на резервуара и стипалото на задната броня?
                или
                И как че следиш колко литра има в нея,като нама да имаш видимост
                Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

                Коментар


                • #9
                  До: бутилките на АГУ под джипа???

                  Първоначално публикуван от recaro_7 Преглед на мнение
                  Марине колко литра е твоята бутилка?
                  и къде точно ще я монтираш/захванеш/ ,
                  че днес нарочно легнах под колата и даже свалих задна лява гума.
                  та мястото е доста ограничено,може би говориш за растоянието м/у задната част на резервуара и стипалото на задната броня?
                  или
                  И как че следиш колко литра има в нея,като нама да имаш видимост
                  60литре е, като гледам разтоянието на предпазителя на резервоара и дължината на бутилката едно и също,по принцип място има,мога да изнеса резервоара малко на зад и дая сложа в предната част в близост до моста като предвидя и движението на задният мост,другият начин е махаш резервоара там слагаш бутилката в предната част взимаш две поцинковани тръби затапваш ги от двете страни и ето ти резервоар от 20л. за бензин.С две думи има начини колкото искаш но сега е студено като се затопли и го направя ще кача снимки.Но задължително на бутилката ще има предпазител.За въпроса ти как ще виждам колко литра има бутилката,добавя се електронен нивомер с светлодиодна индикация и си готов.По принцип на моята нищо не показва
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    До: бутилките на АГУ под джипа???

                    Марине ето ти една снимка на 40литрова бутилка.
                    Аз имам почти същата и в голфа,но не сам я снимал.
                    Та ако 40л. не ти се виждат малко,мисля че ще пасне на въпросното място без усложнения и измествания.
                    А това за по малък резербуар е добра идея,малко са тези дето ще сипят 90 литра бензин.
                    На мен са ми достатъчен и 30-40 литров,ама как да стене и идея си нямам
                    А за диодното показване не се бях сетил...ЕВАЛА
                    Прикачени файлове
                    Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

                    Коментар


                    • #11
                      До: бутилките на АГУ под джипа???

                      Първоначално публикуван от ripas Преглед на мнение
                      По скоро си мисля за монтаж на 2 тънки пури под вратите.Искам да помоля DISEM за съвет ,той спомена нещо по въпроса в по долен пост но не уточни подробности.Също се чудя доколко е безопасно при евентуален удар.
                      Ето тука едни хора са опитали една Зафира да даде фира.
                      Подлъгали са се по името, не била за фира.
                      http://www.ams.bg/index.php?act=content&rec=2344

                      Коментар


                      • #12
                        До: бутилките на АГУ под джипа???

                        Първоначално публикуван от ripas Преглед на мнение
                        По скоро си мисля за монтаж на 2 тънки пури под вратите.Искам да помоля DISEM за съвет ,той спомена нещо по въпроса в по долен пост но не уточни подробности.Също се чудя доколко е безопасно при евентуален удар.
                        Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                        Ето тука едни хора са опитали една Зафира да даде фира.
                        Подлъгали са се по името, не била за фира.
                        http://www.ams.bg/index.php?act=content&rec=2344
                        Значи става на въпрос, че бутилки монтирани под вратите не че са опасни в план противопожарна безопасност, а по скоро, че влизайки в гора при този начин на монтажа, има голяма вероятност да ги нараниш механично. Погледнете джипки които постоянно се използват у гората, и специално внимание обърнете на прагове, от там си направете съответни изводи. Също смятам, че премахване на оригиналния резервоар не е най-удачното решение от гледна точка на автономност. Имал съм джип на който на място на оригиналния резервоар беше монтирана газова бутилка и малък бензинов резервоар. Нямаш нито достатъчно газ, нито достатъчно бензин. В момента на Гранда имам си оригинален бензинов резервоар, плюс четири тънки пури в багажника, коите побират към стотина кила газ......Пресметнете с фулл зареждане, колко мога да измина......
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          До: бутилките на АГУ под джипа???

                          Фронтерата има малък багажник и от там идва проблема
                          ако се постави бутилка/ки в багажника както си му е редът - то тогава оставаш изцяло почти без багажник
                          да обаче пък на мен ако ми трябва кола с багажник било то джип или не
                          то тогава не бих си купил фронтера КБ
                          пак казвам че според мен без да ангажирам никой с мнението си най- доброто решение е бутилката да е вътре заедно със зареждането а при нужда от багажно отделение - топ кейс на тавана - побира дори повече от целия багажник на фронтерата
                          BMW X6

                          Коментар


                          • #14
                            До: бутилките на АГУ под джипа???

                            Първоначално публикуван от ripas Преглед на мнение
                            Предстои ми монтаж на АГУ на КБ 94г и искам да помоля за мнения и съвети всички които са се сблъскали с проблемите при монтаж на бутилките под купето .
                            Категорично - НЕ.Това е моето мнение!Все пак джипа си е твой и ще си сложиш АГУ където си избереш.Успех.

                            Коментар


                            • #15
                              До: бутилките на АГУ под джипа???

                              Категорично - НЕ.Това е моето мнение!
                              За да бъде истинския спор такъв след подобно изречение трява да продължиш така: Категорично не, ЗАЩОТО...
                              И аз се бях замислил за слагането на бутилката пд купето, но където да питам никой не иска да се занимава, май ще си я слагам в единия край в багажника и това си е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X