Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се оплача от моята Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: И аз да се оплача от моята Фронтера

    При мен също имаше моменти, при които на студен двигател и първо палене за деня, лампата светеше по 10-12 секунди. Вчера сутринта загасне още със запалването.
    Сега даже ми е не естествено показателите да отчитат толкова високи нива. Особено за температурата - вчера вечерта буйствах по бонсови поляни и все я гледах да не загрее. За щастие не загря.
    Масления филтър е MAHLE или нещо такова. Показанията са високи, но все пак и маслото е на 100 км. Ще я видим като стане на 3-4к и дойде време да го сменям. Обещавам, че ще кача снимка на показателят с вече амортизирано масло.
    Николай Савов
    Опел Фронтера А КБ, 2.0
    +359885 07 00 92

    Коментар


    • #32
      От: И аз да се оплача от моята Фронтера

      Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
      ...Масления филтър е MAHLE или нещо такова. Показанията са високи, но все пак и маслото е на 100 км. Ще я видим като стане на 3-4к и дойде време да го сменям. Обещавам, че ще кача снимка на показателят с вече амортизирано масло...
      Споко ! При тази ситуация и на 3-4 К няма да има разлика в показанията . Ще са си в нормите . Между другото, масло на 3-4 К км. си е баш в разгара на силата , ако и в случая да го ползваш за промивка .

      Това за маслото , иначе за термостата : видя ли го какво пише на него - на колко градуса отваря ? При мен температурата е закована една черта по- нагоре , на дебелата , баш по средата на скалата .

      ...иначе , като гледам снимките, има едно постоянно ниско показание на един уред - горе в дясно . Дето е нарисувана бензиноколонка .....
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #33
        От: И аз да се оплача от моята Фронтера

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Споко ! При тази ситуация и на 3-4 К няма да има разлика в показанията . Ще са си в нормите . Между другото, масло на 3-4 К км. си е баш в разгара на силата , ако и в случая да го ползваш за промивка .

        Това за маслото , иначе за термостата : видя ли го какво пише на него - на колко градуса отваря ? При мен температурата е закована една черта по- нагоре , на дебелата , баш по средата на скалата .

        ...иначе , като гледам снимките, има едно постоянно ниско показание на един уред - горе в дясно . Дето е нарисувана бензиноколонка .....
        Искам да го ползвам за промивка. По тази причина ще го сменя няколко пъти на 3-4к км. Един Господ знае, когато последно е промиван двигателя.
        П.С.: не говоря за Павката, а за преди това.

        Термостата е на 92 градуса /по спомен/. Горните снимки не са при напълно загрял двигател. Когато това се случи, стрелката седи с една идея под средата на скалата. Вчера на бонсови, за кратко време застана с много, много малко над средата, след което се върна в обичайното си положение. На колега от офроуд групата, мисля, че седеше постоянно на чертата над средната.

        Хаха, относно ниското показание на бензиновата колонка: първите две снимки са преди да заредя, третата е след зареждане от 40 лв. на Марешки. Просто джипката беше работила на бензин 2 дена, по няколко часа на ден, докато я пробват в сервиза. А иначе -на газ съм, но въпреки това не си позволявам да оставам с малко тунджа. Едно заради помпата, друго заради честото свършване на газта.
        Николай Савов
        Опел Фронтера А КБ, 2.0
        +359885 07 00 92

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X