Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с температурата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с температурата

    Термостата е! Току що я запалих и поработи 10 мин. проверявах непрекъснато маркучите от термостата. Загряха всички, а температурата не достигна сигурно 70 градуса.
    Въпроса е - Ами сега?
    не ми се дават 180-200 лв. за нов. Предлагат ми термо патрона , нов за 20 лв. и цял термостат от морга за 20 лв. Това му е картинката.
    естествено, предпочитам нов, но тук пише за 1000 проблема с новите, можело да е разядена вътрешността и тн. Освен това, като ми пълнеха климатика, ми счупиха пластмасовия мундщук който излиза оттам и ми навиха една месингова г образна тръбичка.
    Втората употреба поне ще е оригинална без гаранция дали работи.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:termostat.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5740868
    Така че приемам съвети. естествено отговорността и решението сие мое.

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с температурата

      намерих един за 55 лв. На снимката обаче е от нещо друго. Ще им се обадя да ги питам утре. Ето тук: http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с температурата

        Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
        цял термостат от морга за 20 лв.
        Минах по този път - втората употреба се оказа даже по-разяден от моя, та просто хвърлих едни пари през прозореца. Нов патрон е по-доброто решение, но няма да е като комплект с корпуса.
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с температурата

          И аз така мисля. Ще погледна сега това което продават за 55 лв. Мисля да го сваля първо и да видя как е корпуса отвътре. Дане не е много разяден. Ако е, ще пробвам да го поизшлайфам лако. Би трябвало да е алуминий и да се шлайфа лесно. Просто от опел са сложили тъп термостат, за да се сменя с корпуса.

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с температурата

            Ще ти снимам довечера стария корпус да видиш къде са язвите, пък и формата на патрона, че този от снимката нещо не ми харесва.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с температурата

              Ти шлайфа ли твоя корпус?

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с температурата

                Сега като ги изкарах нещата си припомних проблема - стената на алуминиевия корпус е конусна и стоманената клапа на патрона постепенно изкопава жлеб във нея, при нов корпус всичко е напълно гладко:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0846.jpg
Прегледи:1
Размер:82.8 КБ
ID:5740964
                Не съм пробвал да шлайфам защото не мисля, че може да се направи точно на ръка. Помня, че първо взех втора ръка цял термостат който си беше изкопан даже повече от моя си, след което купих евтин термостат Wahler за друг Опел, но със същия патрон /92 - 107/. Покарах с него, но все ме ядеше параноята, че не уплътнява добре на въпросния конус и накрая си купих нов термостат комплект който пак се оказа на Wahler! Мисля, че един нов патрон ще реши нещата до голяма степен, трябва да изглежда така:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0847.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5740972
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с температурата

                  Мерси колега. Намерих и като твоя термостат. 20 лв. е. Първо ще извадя моя и с него ще отида в магазините. От Астра, вектра, зафира май са същите. Може да мина с шкурка изяденото, за да намаля изхода на течност , но както и да е, ще е по добре от сега и ще вдига повече температура от сега. Пък лятото като я тормозя ще работи по-охладен ако пропуска малко. Аз и без това я ползвам за лов и я карам по 3-4000 км годишно.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с температурата

                    Дай го на някой стругар, да му пусне една стружка на това легло.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с температурата

                      Затопли се и понеже ми замина и хидравличната помпа започнах и с термостата. Купих за 14.60 лв. накакъв немски, пише че е на AIC с корпус, мисля за астра. Извадих патрона и е като моя, само дето крайщата са малко закръглени, имам предвид на диска който затваря. На оригиналния са прави, но си пасва на мястото. Оказа се че имам 2 термостата. Някой е наврял един и в маркуча към радиатора. Като стане и помпата ще пиша какво е станало.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с температурата

                        Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                        Оказа се че имам 2 термостата. Някой е наврял един и в маркуча към радиатора.
                        Яко! Чудно, че ти е студен мотора дори след това ТНТМ!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с температурата

                          Този в маркуча имаше дупка някъде, защото при надуване си пропускаше въздух.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с температурата

                            Тия за маркуч си имат малка дупка за обезвъздушаване.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с температурата

                              Не знаех за дупката. Махам го. Надявам се с един само, който слагам, да си е добре. Е, по зле едва ли ще е. Ще му тествам температурата. Поръчах си от Ebay и ми пристигна OBDII устройство. Стува 5-6 лева с беплатна доставка. Изтеглих си и няколко софтуера за телефон. Даже го пробвах на леката кола и е супер .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с температурата

                                Смених си термостата най-накрая и май нещата взеха да се подреждат. Не можах да вдигна голяма температура, понеже нямам време да ходя надалеч, но за краткото разстояние вдигна над това което беше преди. Загря и доста бързо. Остана последния проблем. Разширителния ми съд е друг. Мисля, че е от Астра. Капачката не уплътнява и няма никакво налягане. Не мога да намеря оригинален съд- или нямат по моргите или искат майка си и баща си. Може ли да оставя този, но сложа капачка която да отговаря на налягането което е предписано? И ако да, какво е налягането на Фронтера Б 2.2 ТДИ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kapak.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5743825

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X