Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

    здравейте колеги,и честита коледа на всички.та да мина към въпроса си.......Значи,купих си опел фронтера къса база 93г(работи и на газ и на бензин).Стана вече половин година от както съм я взел и тоя разход на газ немога да го сваля смених свещи,кабели,даже преди 2 дена смених и изпаритела(но между стария и новия няма разлика).Иначе работи добре.Преди малко я заредих....и за 50км каране градско...ми взе 14литра!моля помагайте с мнения или с изживяни подобни проблеми,ще съм благодарен на всички.благодаря предварително

  • #2
    От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

    Като за начало ръчна настройка ли правите или на анализатор?При мен този разход е градско с 235/75/15 сега в студеното време и съм с турски изпарител Мимгаз и най обикновени еднополюстни свещи NGK
    C20Nе '94 KБ

    https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

    Коментар


    • #3
      Гумите ми са 265/70/15,свещите са ми на бош(уж специално за газ),изпаритела както казах,,,,сложиха ми турски преди 2 дена.Итози ми разход 14л/50км,ми е само градско,,,,,,

      ааа и настройката я правя на слух......ръчна!Ама и майстора като ми сложи новия,,,,,,не виждам да има някъква разлика
      Последно редактирано от CarTest™; 26-12-15, 11:19.

      Коментар


      • #4
        От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

        Вероятно говориш за 2.0 мотора.За съжаление горят около 20 градско газ.Навивай и врътките ,колкото да лази
        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

        0895шест29410 .

        Коментар


        • #5
          От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

          Моята е с газов инжекцион и като за 2000 кубика,2 тона разхода е повече от доволен.10/100 извън градско,15-17 градско в задръстванията,с 31" гуми,сега в студеното.Лично мое мнение,нямам добри впечатления от обикновенните АГУ,само газов инжекцион,вече има на пазара за 500-600лв прилични и си решаваш грижите.

          Коментар


          • #6
            От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

            Доста пъти е ставало въпрос тук , а и е доказано през годините : въпросният C20NE е един от най- непретенциозните по отношение на газификация мотори . Спокойно и безпроблемно понася обикновена АГУ и според повечето притежатели монтаж на ГИ е разточителство . Което не пречи разбира се да се монтира и ГИ . Въпрос на икономически разчет и лично решение на собственика .

            Конкретно за колегата : 28/100 пропан-бутан градско каране е безобразно много . Не знам как и къде е монтирана уредбата , но че има нещо гнило е очевидно . За съжаление - от тук и с толкова "изходни данни" едва ли ще помогнем с нещо .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

              Аз имах подобен проблем с разхода с нов изпарител.Имало там нещо си за някакво налягане.Майстора мери,гледа,вика било в норми.Аз пък държах да ми даде друг.Накрая го сменихме с нов и резултата е 14/100 градско,11/100 извън.Изпарител Мимгаз,гуми 245/70/16.

              Коментар


              • #8
                От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

                Моята е 2.2 16клпановия мотор .АГУ е обикновено ,монтирах го за 2 часа.С 31 " гуми ,дълга база е гори около 15-17 литра в града.на дълго я засякох скоро ,ходих до съседен град ,даде точно 10/100 .Изпарител Мимгас ,малко по хубав смесител и т.н.

                Но нека колегата все пак да напише 2.0 ли е 2.4 ,че има разлика.
                Да не би да има теч на газ и т.н..
                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                0895шест29410 .

                Коментар


                • #9
                  От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

                  Отиди на анализатор!!!Този мотор C20NE повече от 15 градско в София не ми е дал.Извънградско 10.Бавни зимата 18.
                  C20Nе '94 KБ

                  https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                  Коментар


                  • #10
                    От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

                    Моята C20ne с А/Т 235/75/15 (д тях я купих)на дълго 9-10, градско,за Ботевград макс 12,5, като наблюденията са ми пълно пълно....Горски черен път (леки терени) 18/100 газ, това и най високия разход където ми е давала,Надявам се скоро да я обуя с "31, тогава може и да има малка промяна.....
                    Nissan Terrano 2.7tdi

                    Коментар


                    • #11
                      От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

                      Моята фронтера е с C20NE с обикновена газова ловато,градско харчи 14/100, а извънградско-10/100.За да се случва това,трябва да са изправни свещите,кабелите и въздушния филтър.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

                        Струва ми се, че си попаднал на некадърен газаджия. То кадърните и без това са редки екземпляри като за червената книга. Обикновена газова уредба се настройва лесно - само по слух и по усет. Не е така с ГИ. Аз моята я настроих при човек, който знае какво е горивна таблица и как се настройва и работи с газ-анализатор. Все още не мога да кажа какъв разход ми дава, но и аз не мога да съм пример за икономичност.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

                          Алекс, в режим 4x4 харчи на час,а май вие карете основно 4x4. Разхода ми се припокрива с dilov4eto
                          C20Nе '94 KБ

                          https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                          Коментар


                          • #14
                            От: ОПЕЛ ФРОНТЕРА-РАЗХОД

                            Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                            ...Но нека колегата все пак да напише 2.0 ли е 2.4 ,че има разлика.
                            ..
                            Е той до някъде го е написал :

                            Първоначално публикуван от jivkoboev Преглед на мнение
                            ... опел фронтера къса база 93г(работи и на газ и на бензин)...
                            Ако мотора не е сменян , би трябвало да е C20NE.
                            Това което не е написал обаче е какъв му е разхода на бензин . Да не излезе накрая ,че вината не е в "леворъкия" (по подразбиране) газаджия , а да има електрически проблем ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              Оспях да сваля до 11.200 смесен разход след едноседмични тестове псувни и настроики. Опел фронтера 2.0 115сс 235.75 15r испарител ловато, свещи njk. Еднополюсни дебитомер изкормен откъм клапата и двигател работещ само на газ... зиме и лете...

                              Коментар


                              • novatech
                                novatech коментира
                                Редактиране на коментар
                                Ти тая фронтера буташ ли я или си и сложил платно отгоре?
                                11 смесено само на сън можеш за постигеш , на бензин и дават повече...

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X