Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с палене на ОФА 2.3 tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с палене на ОФА 2.3 tdi

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Дебата няма да помогне, особено когато се пишат откровено неверни неща. Подгревните свещи помагат да се компенсират малко загубите на топлина през стените на студената горивна камера, но не те палят сместта.
    -Те това е "откровено неверни неща".
    Следващия път когато ремонтирате такава глава- подгрейте свещите и с ръчна помпа впръскайте чрез дюзите,както главата е на стойката за ремонт- нагледно ще видите отговора и ще избегнем "препирнята".

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с палене на ОФА 2.3 tdi

      Остана само стартера да проверя, тази седмица ще бъде направено.
      Ако и тогава нищо не стане, съм замислил едно приспособление, с което да
      му подавам горещ въздух през смукателния колектор, иначе няма оправия.
      Ще пиша какво е станало
      Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с палене на ОФА 2.3 tdi

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        -Те това е "откровено неверни неща".
        Следващия път когато ремонтирате такава глава- подгрейте свещите и с ръчна помпа впръскайте чрез дюзите,както главата е на стойката за ремонт- нагледно ще видите отговора и ще избегнем "препирнята".
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=79456
        Не ми се пише. Ако можеше да се мине само с подгревни свещи, независимо колко е спаднала компресията, нямаше да има теми като тази. Нямаше и въобще да става въпрос за трудно палене на дизелите баш през зимата. Препирня няма, има факти. На масата не знам какво става, но в сглобен двигател съм виждал резултата, за съжаление твърде много пъти. Предкамерния дизел, падне ли му компресията, може всеки ден да си му сменяваш свещи,стартери и акумулатори, дюзи и пр...Файда няма. И директното впръскване почва да не пали, но при много по-ниска компресия.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с палене на ОФА 2.3 tdi

          Най-накрая открих къде е ключа за бараката. Оказа, се че аз сам съм си го създал този проблем, като си сложих газовата уредба на дизела.
          Като падне температурата и ако се мъча да паля със включено подаване на пропан-бутан, няма палене. Без него си пали нормално. Сега паля
          само на дизел, като поработи една минута, тогава пускам газта. От цялото приключение ползата е че проверих всичко по запалването и е
          горе долу в ред машинката. Оказа се, че имам и проблем в стартреа, едната четка от плюса не опирала и смених бендикса, че като стане студено,
          не всеки път завърташе. Сега върти нормално.
          Не знам каква е причината да не пали на студен двигател - дали при преминаването от течна във газообразна фаза на пропан-бутана допълнително охлажда
          въздуха и оттам да е трудното палене, или му идва много гориво, а малко кислород и оттам да не може да се възпламени нафтата. Факта е, че след 1-2 минути
          работа на двигателя пали със включена газ без проблем. Проблема е само при първото палене, когато всичко е замръзнало по двигателя.
          Миналата зима го нямах този проблем, въпреки че цяла зима го карах на газодизел.

          Благодаря на всички, които писаха в темата със съвети и мнения.
          Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с палене на ОФА 2.3 tdi

            Преди когато карах Опел Рекорд 2.3D, нямаше зима при температури под нулата да запали лесно, въпросния Рекорд беше от редките модели с по два акумулатора и с "гърбица" на предния капак да се сетите за кой модел става дума,, при всичко изправно, подгряващите свещи, филтъра за нафтата, да няма въздух в системата, винаги палеше по-лесно, като преди това поливах бавно и продължително време с топла вода, първо обливах акумулаторите и после самия двигател, после палеше сравнително лесно, това го пиша като идея при зор в студа

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с палене на ОФА 2.3 tdi

              Първоначално публикуван от batDancho Преглед на мнение
              ... Оказа, се че аз сам съм си го създал този проблем, като си сложих газовата уредба на дизела.
              Като падне температурата и ако се мъча да паля със включено подаване на пропан-бутан, няма палене. Без него си пали нормално. Сега паля
              само на дизел, като поработи една минута, тогава пускам газта. ....
              Аз споменах по- нагоре , че фърляме на боб , ама имаше и едни колеги дет гледат на кристално кълбо ......Е, да се таковаме в ясновидците , дет не можахме да разберем до сега , че е намесена и газова уредба !

              Ама баьовото , тЕя подробности ги внасяш в пост №19 ! Времето за решаване на ребусите на Агата Кристи ни е минало , за съжаление .Имай милост
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с палене на ОФА 2.3 tdi

                Не мой с лошо, бат Владо . . . Писах, че миналата зима цяла зима го карах на газодизел без проблем, и въобще не заподозрях,
                че може той да е причината за тазгодишните ми неволи. Даже си мислех, че като му подавам пропан бутан, по-лесно ще пали,
                нещо като спрей за стартиране на двигател. Ама нъц. Ако миналата зима се беше окотил, веднага щях да заподозра газта . . .
                Нали знаеш - човек се учи от грешки - глупавия от собствените си, умния от грешките на другите, затова пиша тука, да си помагаме и ако
                някой се сблъска със същия камък, да знае как да го отмести
                Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с палене на ОФА 2.3 tdi

                  Първоначално публикуван от batDancho Преглед на мнение
                  Не мой с лошо, бат Владо . . . Писах, че миналата зима цяла зима го карах на газодизел без проблем, и въобще не заподозрях,
                  ......
                  Не е с лошо , бре приятелю Ти убаво пишеш че го караш на газ , ама не го пишеш в началото , а го съобщаваш изненадващо чак откак си открил че проблема е там . Може за теб да е било маловажна подробност , ама ей че се оказва че е баш проблема ти .
                  Същевременно една страница тук умуваме над разни класически проблеми по Дизела , без да подозираме че си на алтернативно гориво . Е как очакваш да получиш адекватна помощ тогава ?!
                  Това имах предвид . Но както и да е де . Все пак си открил истината .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с палене на ОФА 2.3 tdi

                    По принцип газовата трябва да не подава газ на ниски обороти , по точно трябва да има изключвател в ниските и на високи обороти , ако и изпълнена така няма причина да не пали .
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с палене на ОФА 2.3 tdi

                      Първата зима с газ, пали. Втората, ще пали без газ. А третата като и без газ не пали, дано си спестил достатъчно от газовата, за друг мотор поне. Ма иначе върви страхотно с газта, както и много други знайни и незнайни подобни возила... Е, вЕрно пискат понякога от стопени бутала, строшени мотори и пр. Ама кеф цена няма.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X