Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми парно

    Днес се пробвах но безуспешно!Не ми стигна време и нерви да го направя!Има един плус и той е че почна малко по горещо да духа!Сега ще се пробвам да го промия първо ако ли не пак наново същата операция но ще е на малко по топло време че направо днес измръзнах като куче.(за това и снимки няма)
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • От: Проблеми парно

      Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
      Днес се пробвах но безуспешно!Не ми стигна време и нерви да го направя!Има един плус и той е че почна малко по горещо да духа!Сега ще се пробвам да го промия първо ако ли не пак наново същата операция но ще е на малко по топло време че направо днес измръзнах като куче.(за това и снимки няма)
      Като промиваш задължително и в двата накрайника!
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • От: Проблеми парно

        Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
        ...Питам защото по принцип имам и Пасат 2 с климатроник и като се наложи да му сменя радиаторчето се оказа че първо трябва да махна питата на климатика иначе неможеше да се извади радиаторчето!Та това ми е страха и за това попитах!
        Малко късно виждам темата, но да се включа и аз...
        Понеже няколко пъти го играх това упражнение с леви и десни волани, та се замотах.
        Имам спомен, че можеше да мине и без демонтиране на питата. Като стигнеш до кутията на радиаторчето, след развиване на гайките се издърпва от болтовете и леко на ляво и излиза. Пак по спомен, горе два и долу пак два в краищата.
        При мен беше интересното наличието на две съвсем различни радиаторчета, пък едни и същи двигатели и огледална конструкция.
        Долу-горе това е демонтирането до освобождаването на радиаторчето за парното:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SSA40004.jpg
Прегледи:1
Размер:182.4 КБ
ID:5637066

        След като "натъпках" с помощта на фкекса и силикон това от англичанката, парно има да те съблече гол. Старото радиаторче(цялото метално) беше с по-малки отвори на тръбичките.

        Желателно е да си уплътниш местата, където лягат кутиите на радиаторчето и на питата на климатика. Принципно има някакъв дунапрен, но с течение на годините почти го няма и от там се губи струята на вентилатора.

        Коментар


        • От: Проблеми парно

          Първоначално публикуван от STROIL Преглед на мнение
          ...След като "натъпках" с помощта на фкекса и силикон това от англичанката, парно има да те съблече гол. Старото радиаторче(цялото метално) беше с по-малки отвори на тръбичките.

          Желателно е да си уплътниш местата, където лягат кутиите на радиаторчето и на питата на климатика. Принципно има някакъв дунапрен, но с течение на годините почти го няма и от там се губи струята на вентилатора.
          Направо красота... Скоро трябва да сменям крушки на таблото с уредите... можеш ли на кратко да ми кажеш най-точния начин за сваляне, че да не пропусна някой винт... ?
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • От: Проблеми парно

            Сваляш радиото. Сваляш шината му. Развиваш с кръстата отвертка болта, който е завиж от долу на горе, в средата на радиото. След това развиваш със същата отвертка двата болта, които са завити пак от долу на горе на километража.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SSA40001.jpg
Прегледи:1
Размер:151.2 КБ
ID:5637565

            След това развиваш болтовете на кората под волана. За да не вадиш всички уреди по пластмасата, след като я извадиш(след развиването на болтовете е на щипки) откачи буксите от тях. След като я извадиш остават 4 болка, които държат таблото с уредите.

            Това е.

            Коментар


            • От: Проблеми парно

              Първоначално публикуван от STROIL Преглед на мнение
              Сваляш радиото. Сваляш шината му. Развиваш с кръстата отвертка болта, който е завиж от долу на горе, в средата на радиото. След това развиваш със същата отвертка двата болта, които са завити пак от долу на горе на километража. След това развиваш болтовете на кората под волана. За да не вадиш всички уреди по пластмасата, след като я извадиш(след развиването на болтовете е на щипки) откачи буксите от тях. След като я извадиш остават 4 болка, които държат таблото с уредите.

              Това е.
              Пфуу... тая шина на плеъра ще видя, как ще я махна, че с такъв кеф и огънах всички възможни мустачета навътре... Благодаря ти за разяснението и се извинявам, че леко отклоних темата.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • От: Проблеми парно

                Здравейте купих си Фронтера Б к база , протече ми радиатора на парното ( гадост) свалих таблото и барчето и всичко без курмилото както е показано на снимките и таблото съвсем малко го дръпнах нагоре, така отидох до ЕВТО 07 и ми казаха че струвало 308 лв без пари, но аз им казах че искам за опел Монтерей и ми дадоха радиаторче само за 38 лв абсолютно същото на това което извадих на фронтерата. това е китай но да видим доколко ще издържи. все пак е ново

                Коментар


                • От: Проблеми парно

                  И аз да си кажа че се разминах с разглобяването!
                  Направих една промивка и сега топло колкото искаш! Интересното е че както пуснах водата така си протече отдругата страна без никакви признаци на запушване!!!
                  Така го оставих да си потече 15-20 мин. Като редухах отвотворите.Остава ми съмнение за въздух в системата
                  въпреки че тя трябва да се обезвъдуши сама иначе немога да си обясна случилото се.Но както се казва щом финалът е добър всичко е наред
                  Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                  LZ1NES

                  Коментар


                  • От: Проблеми парно

                    И моето радиаторче тече,но нещо ме притеснява разглобяването и сглобяването на цялото табло...миналата година правих тази процедура на нивата и всичко ми отне около 2 часа,но там разбира се е далеч по-елементарно.Проблема е,че трябва,защото си е наводнено в пасажерското място... Поста на куздов (36) важи ли за фронтера Б ДБ ?
                    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                    feikot@abv.bg
                    Обратно дороги - НЕТ !

                    Коментар


                    • От: Проблеми парно

                      Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                      И моето радиаторче тече,но нещо ме притеснява разглобяването и сглобяването на цялото табло...миналата година правих тази процедура на нивата и всичко ми отне около 2 часа,но там разбира се е далеч по-елементарно.Проблема е,че трябва,защото си е наводнено в пасажерското място... Поста на куздов (36) важи ли за фронтера Б ДБ ?
                      Привет колега, прочети в тази тема от пост 207 , а докато се наканиш да сваляш таблото и да не ти тече в купето, можеш да направиш байпас на двете маркучета за парното откъм двигателния отсек

                      Коментар


                      • От: Проблеми парно

                        Първоначално публикуван от ShadowX Преглед на мнение
                        Здравейте купих си Фронтера Б к база , протече ми радиатора на парното ( гадост) свалих таблото и барчето и всичко без курмилото както е показано на снимките и таблото съвсем малко го дръпнах нагоре, така отидох до ЕВТО 07 и ми казаха че струвало 308 лв без пари, но аз им казах че искам за опел Монтерей и ми дадоха радиаторче само за 38 лв абсолютно същото на това което извадих на фронтерата. това е китай но да видим доколко ще издържи. все пак е ново
                        Колега пуснал си ми съобщение но не можеш да получаваш обратно.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Проблеми парно

                          Колеги,сериозен проблем изникна-майстора ми се обади и ми каза,че това радиаторче което бил поръчал за 130 лв. не било същото и след това поръчал правилното,като струвало 330 лв. аз му казах да не го поръчва категорично... Може ли някой да ми каже от къде да поръчам,защото 330 лв. ми се струват твърде множко. Съжалявам,сигурно го има писано някъде назад,но съм на работа и нямам възможността да прочета темата...
                          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                          feikot@abv.bg
                          Обратно дороги - НЕТ !

                          Коментар


                          • От: Проблеми парно

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150304_190812.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:5646336Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150304_190748.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5646337Това е гадта гадна,като гледам по схемите това е от Фронтера А 2.8 тд.... габаритни размери 165х200х55
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • От: Проблеми парно

                              Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]783231[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]783232[/ATTACH]Това е гадта гадна,като гледам по схемите това е от Фронтера А 2.8 тд.... габаритни размери 165х200х55

                              В еврото беше към 90 лв.Информация от преди месец.
                              В друга фирма само за радиатори китайски беше и по евтино с няколко лева.Говоря за точно този модел защо
                              мойТа се оказа с един друг дето цените с 35% отсъпка почваха от 170лв.
                              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                              LZ1NES

                              Коментар


                              • От: Проблеми парно

                                можеш ли поне кат. номер да ми кажеш,защото в тоя сайт не мога да се оправя,да не говорим,че категория радиатори парно изобщо не виждам

                                Всъщност открих,но не знам кой е,тъй като само номер дават. http://www.euro07.bg/catalog/catalog...ByCar&id=54526

                                другите варианти http://avtoradiatori.bg/Radiator-za-...33099m883.html

                                http://www.autopower.bg/%D1%80%D0%B0...i16107068.html

                                И като ми показа този,който е за 330 лв.... 3 лв. не бих дал за него
                                Последно редактирано от feikot; 04-03-15, 19:54.
                                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                                feikot@abv.bg
                                Обратно дороги - НЕТ !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X