Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питаме за климатик на ОФА ДБ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питаме за климатик на ОФА ДБ.

    Здравейте!От скоро съм с ОФА ДБ 2,3 дърто магаре,но позапазено.Та имам едно питане относно климатика.Когато купих джипа преди месец (беше си още студено) от любопитство проверих компресора на климатика дали се включва.И да включваше се!!!!!Но след като 3 годишният ми син си поигра няколко пъти в джипа не съм обърнал внимание че последните 2 седмици си бръмча на УЖ включен климатик.Което ще рече че копчето е натиснато,но компресора не е зацепен.Както и да е тези дни му направих проба като го включих принудително.Зацепваше си,но не показваше никакви признаци че върти фреон,тоест мотора си работи както и при изключен климатик.След малко ровене по схемите виждам разни двустепенни включватели и изключватели и тем подобни дивотийки,но едно ми прави впечатление че заедно с копчето има някакъв датчик за температура от който също зависи включването на компресора.Та това ме навежда на мисълта възможно ли е да е някаква защита ако няма фреон в системата да не позволява включване на компресора или да търся причината в някое от релетата.Надявам се да сте ме разбрали от това което съм написал.
    Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
    Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
    "Кучетата лаят-кервана си върви"

  • #2
    От: Питаме за климатик на ОФА ДБ.

    Трябва да отидеш до сервиз за климатици да ти проверят фреона - източват го и ако е по-малко ти допълват. Без нужното налягане системата няма да тръгне.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Питаме за климатик на ОФА ДБ.

      Ако имаш малко фреон в системата компресора няма да тръгне. Има датчик на така нареченият дехидратор, изсушител, или както някои го наричат неправилно кондензатор... та този датичик, ако усети че няма, или има прекалено малко газ в системата няма да позволи на компресора да се завърти. Надявам се перката на парното ти да работи все пак... защото по принцип компресора не тръгва без пускане на някава степен на вентилатора... Може да звучи, като малоумно напомняне, но има доста хора, които не са карали коли с климатик и понякога се чудят, защо натискат копчето, а той не тръгва...
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Питаме за климатик на ОФА ДБ.

        Мисля, че до въпросният датчик е и този, който подава информация за температурата, ако е под 5,6 градуса не тръгва.
        (По някаква причина ми пусна две мнения при положение, че исках само да вмъкна този ред горе... а пък не ми даде опция да изтрия едно от двете...)
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Питаме за климатик на ОФА ДБ.

          Колега виж копчето дали ти е ок! При мен копчето се базика отвреме на време! Аз съм със същата и мога да ти кажа че съм го пускал и през зимата така че незнам да има някаква защита от ниска температура! (Пускал съм го по препоръка на майстор по климатици! Казано ми е всеки месец поне по един път да се пуска поне за 5 мин. Незнам причината но го правя и за това знам че ми работи на ниска температура
          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
          LZ1NES

          Коментар


          • #6
            От: Питаме за климатик на ОФА ДБ.

            Благодаря ви колеги.Значи съм бил на правилна посока че климатика не включва когато налягането е ниско или няма никой в системата!!!!!!

            Надявам се перката на парното ти да работи все пак... защото по принцип компресора не тръгва без пускане на някава степен на вентилатора...
            Да включвам перката.То като разгледах схемата ми направи впечатление че и от нея зависи дали да включи!!

            Искам да използвам темата също така да опровергая накой мнения че този мотор е много слаб за този джип.Бих казал че доста добре се наема и за градско.Все пак ако някой очаква да си прави гонки с този двигател,няма как ад стане но е доста приятна за спокойно каране.
            Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
            Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
            "Кучетата лаят-кервана си върви"

            Коментар


            • #7
              От: Питаме за климатик на ОФА ДБ.

              Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
              Колега виж копчето дали ти е ок! При мен копчето се базика отвреме на време! Аз съм със същата и мога да ти кажа че съм го пускал и през зимата така че незнам да има някаква защита от ниска температура! (Пускал съм го по препоръка на майстор по климатици! Казано ми е всеки месец поне по един път да се пуска поне за 5 мин. Незнам причината но го правя и за това знам че ми работи на ниска температура
              На предишната ми кола, както и на тази компресора не тръгва при темперетура по-ниска от 5 градуса Защитата е направена с цел да не замръзне газта в системата и да стане беля. И аз съм пускам компресора да развърта зимата, но като е по-топличко, иначе не тръгва
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #8
                От: Питаме за климатик на ОФА ДБ.

                ами аз първо имах предположение че температурата като е по ниска и затова не тръгва но за съжаление и сега когато епо топло пак неще.Тъй че заминавам да ми напълнят и проверят системата.Ще пиша дали е било това проблема.Надявам се да е.Ако ли не ще търся "По жицата"
                Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
                Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
                "Кучетата лаят-кервана си върви"

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X