Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

    Тази сутрин фруктиса се предаде и не поиска да ходи с мен на работа.
    Влизам врътвам на контакт изчаквам помпата да качи налягане давам на стартер и се чува щрак от релето зад километража и гробна тишина. Лампите на таблото си светят не изгасват като при товар.
    Акумулатора веднага му закачих мултицета и меря докато давам на стартер - никаква консумация. Наведох се да видя дали стартера е на място
    ръчках 5 минути релета в двигателния отсек въртях 5436897345 пъти резултат никакъв.
    Акумулатора е перфектен, стартера ревизиран началото на лятото за 2-ри път от както имам колата ( 3.5 г. )
    през ОБД-то не е записала грешка. След като успешно стигнах с рейса до работа и установих че съм си забравил ключа за шкафчето и не мога да работя се върнах с приятел до колата с цел да я дърпам, бутам, омотая с кабели и да запаля по някакъв начин но само и показах ключа и запали все едно нищо и няма. Всичко беше наред още 5-6 паления през деня когато тотално се предаде след като спрях до магазина.
    Вече бях сигурен че е алармата и в най-големия дъжд позорно я изкормих, но уви. Сложих 2-рата ампула от 2-рия ключ не е и от него. Трих 100 пъти грешки нищо. Махнах акумулатора сложих го пак, все тая.
    Давайте идей какво да изкормя още?
    no signature no problems

  • #2
    От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

    Сигурен ли си, че проблемът не е в шалтера все пак? Или пък масата между купето и мотора? Първият тест, който бих направил, е с кабел между плюса и клемата за контактния ключ на шалтера.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

      И мойта го прави чат-пат тоя номер.Върти като луда,всичко по таблото е нормално,грешки няма и ток на свещите няма,даже и тема бях пускал тук..След половин-един час пали се едно нищо не е било.Рових навсякъде и се отказах.Последно ми го прави миналата зима,ще видя кога ще си покаже рогата пак.
      Последно редактирано от gimax; 20-11-14, 05:56.

      Коментар


      • #4
        От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

        Аз също залагам на шалтера...
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
          Аз също залагам на шалтера...
          Точно.
          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

          0895шест29410 .

          Коментар


          • #6
            От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

            Има и друг вариант разбира се да имаш и кофти връзка някъде. Известно е, че старите фронтери често страдат от подобни проблеми по силовите кабели, при B не знам, как е...
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

              Доста пъти с други автомобили съм имал проблеми с шалтера и никога не са били като този. Обикновенно когато бендикса не изхвърля и не се върти шалтера поне има някаква консумация и се чува нещо. Тук все едно изобщо нищо не се случва, нито консумация на ток нито звук или опит шалтера да врътне....
              днес ще видя какво се случва....
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

                Тцъ,четки на стартера. Или свършили или затегнала някоя...
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #9
                  От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

                  Божко за да си сигурен че е от стартера, пробва ли я дали ще запали на дърпане?

                  Коментар


                  • #10
                    От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

                    Сменях четки и втулки и няква пластмасова зъбчатка приличаща на сепаратор преди по-малко от година, бах ти шибания стартер ако пак се е преебал.
                    Павка не съм, нямаше кой да ме дръпне пък тоя туч няма бутане ;(

                    за сметка на това днес се предвижвам с един 4 литров вранглер с ръчни скорости лифтнат зверски
                    усещането е супер но оценявам фронтерата колко луксозна обезшумена и удобна джипка е
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

                      Бе все пак го пробвай. Може и четки да са, щото шалтера се свързва към маса през тях, доколкото си спомням. Това обикновено се диагностицира и ремонтира временно, като му набиеш един чук отгоре, ама се съмнявам да е на толкова сгодно място.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

                        Калоян /густав 6х6/ е твоя човек.
                        0888 379820

                        Коментар


                        • #13
                          От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Калоян /густав 6х6/ е твоя човек.
                          0888 379820
                          Какво прави той и къде го прави? Щото при последния стартрерджия няма да стъпя. Мой приятел днес ходи на място и прегледа джипката всичко е наред освен стартера който е запекъл жестоко, ток стига до шалтера и шалтера се мъчи да изхвърли бендикса без успех
                          Сега ще звъня на Лозан да видя дали мога цял стартер от старите да сложа щото явно това лайно не става за нищо.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Какво прави той и къде го прави? Щото при последния стартрерджия няма да стъпя. Мой приятел днес ходи на място и прегледа джипката всичко е наред освен стартера който е запекъл жестоко, ток стига до шалтера и шалтера се мъчи да изхвърли бендикса без успех
                            Сега ще звъня на Лозан да видя дали мога цял стартер от старите да сложа щото явно това лайно не става за нищо.
                            На Раковски след Сливница третия дюкян в дясно. С червената пейка отпред.
                            Прави стартери и генератори.

                            Прати му много здраве от мен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ОФБ 2.2 бензин - проблем палене

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              На Раковски след Сливница третия дюкян в дясно. С червената пейка отпред.
                              Прави стартери и генератори.

                              Прати му много здраве от мен.
                              Благодаря.
                              Предполагам трябва да му занеса свален стартер? Което няма как да направя в тоя студ
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X