Обява

Свий
Няма добавени обяви.

здравеите всички

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • здравеите всички

    от скоро карам фронтера 2.3TDI 94 g. искам да направя някои промени по нея ама много неща не са ми ясни. 1. колко големи гуми мога да и сложа. 2. какви амортисори (предни и задни). 3. и какви шарнири че моите са им скасани маншоните. 4.колко е наи голямото динамо (А) за фронтера. Като за начало толкова. И имали разлика в конете на Омега 2.3TDI и защо турбото и смукателните траби са различни от на Фронтерата. МЕРСИ предварително

  • #2
    До: здравеите всички

    1. 265/75/15 влизат спокойно
    2. Амове каквито искаш-избор голям
    3. Шарнирите са същите, като на Исузото, но аз ти препоръчвам да си ги рециклираш. Виж тая тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=18721
    Вчера това ми беше заниманието-сваляне на накрайници и смяна на маншони. Смених маншоните на десните шарнири, като междувременно бях занесъл 1 шарнир и 4 накрайника за рециклиране. Цялата процедура ми сруваше 75 лева и един след обед-демонтаж, монтаж и две разходки с трамвая до Овча купел ...
    П.С. Ако нямаш условия или не можеш да се справиш сам с демонтажа и смяната, там могат да ти свършат и тая работа, като цените са доста приемливи....
    4. Алтернатора е само един модел, доколкото знам, но това не значи, че не може да се присади друг. Само трябва да има вакуум помпа. Мисля, че има разлика м/у Омега и Фронтера само във въртящия момент, но не съм много сигурен.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: здравеите всички

      пич проблема при мен за шарнирите е че при нас в бургас маи няма кои да ги прави.а за гумите в момента сам с 275/75/15

      Коментар


      • #4
        До: здравеите всички

        Не знаех, че си от Бургас. Що не си посочвате местонахождението в персоналната информация...? При тия момчета се продават и нови турски на Асметал. Аз съм слагал на други коли и няма ядове. Ако имаш човек да се разходи до там и да ти вземе и да ти ги прати после с куриер.... Иначе за Бургас нямам идея кой може да ти помогне. Скоро колеги от Стара Загора го правиха това упражнение и шарнира (уж нов немски ) му се разхлопа след 500 км.
        Другия вариант-уговаряш се с момчетата от сервиза, идваш до тук, оправяш си колата за 1 ден и си отпътуваш обратно по живо по здраво, ако няма къде да останеш вечерта. Със сигурност ще ти излезе по-евтино и безболезнено от слагане и сваляне на ментета за по 70 лева.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          До: здравеите всички

          Първоначално публикуван от karlyo Преглед на мнение
          пич проблема при мен за шарнирите е че при нас в бургас маи няма кои да ги прави.а за гумите в момента сам с 275/75/15
          Колега в Бургас ги правят в комлука, след дапа в дясно,в металик питай там някъде е сервиза.

          Коментар


          • #6
            До: здравеите всички

            И питай как ги правят. Ако ги пълнят с разтопена пластмаса, хич не се занимавай. А, и ако ти кажат, че ще ти рециклират и долните шарнири, също бегай далеко. Болта лежи в метална чашка и не подлежи на рециклиране. Само нов.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: здравеите всички

              Ако са ти здрави шарнирите можеш да смениш само маншоните аз така направих.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X