Обява

Свий
Няма добавени обяви.

дали ще може 33

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • дали ще може 33

    Добро утро колеги. ОФА КБ C20NE със сиромашко повдигане /удължени уши и навити торсиони/ дали ще може да развърта 33-ки. Сега съм с 31-ци и си е ОК. Караме предимно в кал и коловози та да се повдигна малка. Кара се предимно на бавните 2-3!

    Много безаварийни на всички!

  • #2
    От: дали ще може 33

    Първоначално публикуван от нихорлиев Преглед на мнение
    Добро утро колеги. ОФА КБ C20NE със сиромашко повдигане /удължени уши и навити торсиони/ дали ще може да развърта 33-ки. Сега съм с 31-ци и си е ОК. Караме предимно в кал и коловози та да се повдигна малка. Кара се предимно на бавните 2-3!
    Хм. Това не е добре.

    То че може - може . Справка : Ники Турбото Обаче :

    Практиката сочи , че човек стигне ли до етап в който да чувства необходимост от 33 -ки , то той неминуемо започва да се ослушва за Тойота или Патрул .

    С други думи : 33-ките се явяват последния етап от тунинга на Фронтера и същевременно стъпало към друго джипово семейство
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: дали ще може 33

      Ники turbo d е с като твоята фронтера и кара спокойно с 33-ки. Той има обаче и бодилифт. Най добре се допитай до него за евентуалните проблеми около порастването на фронти. Задължително ти трябват и фланци.

      Коментар


      • #4
        От: дали ще може 33

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Хм. започва да се ослушва за Тойота или Патрул .
        Ако ще е Тойота,задължително хеви дюти-демек 4.2,щото останалите не се славят с много здрави мостове/за 33-ки говорим/.Нисана много добре звучи,но да намериш читав си е като 6-ца от тотото.А и тия машини струват едни цифрии,малии......За парите,които ще трябва да дадеш-просто ще направиш Фронтерката уникат.Помисли хубаво.

        Да повдигнеш Фронтерката е лесна работа,но с 33-ки по гората ако не я жалиш предното дифче ще замине за норматив.Отделно ще забравиш за 3-та на бавните,щото MSG трансмисията не се слави с читави бавни/1.9 предавателно число/,а и не се продават никакви китове за нея.MUA трансмисията е друга бира,при нея почти няма да ползваш 1-ва/около 2.4 предавателно число/ и зад големата вода китове колкото щеш на съвсем прилични цени.Филма си е много сериозен,играл съм го вече,та знам за какво става дума.Виж,ако искаш: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=144344
        Последно редактирано от gimax; 15-04-14, 08:48.

        Коментар


        • #5
          От: дали ще може 33

          Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
          Ако ще е Тойота,задължително хеви дюти-демек 4.2,щото останалите не се славят с много здрави мостове/за 33-киговорим/.Нисана много добре звучи,но да намериш читав си е като 6-ца от тотото.А и тия машини струват едни цифрии,малии......За парите,които ще трябва да дадеш-просто ще направиш Фронтерката уникат.Помисли хубаво.

          Да повдигнеш Фронтерката е лесна работа,но с 33-ки по гората ако не я жалиш предното дифче ще замине за норматив.Отделно ще забравиш за 3-та на бавните,щото MSG трансмисията не се слави с читави бавни/1.9 предавателно число/,а и не се продават никакви китове за нея.MUA трансмисията е друга бира,при нея почти няма да ползваш 1-ва/около 2.4 предавателно число/ и зад големата вода китове колкото щеш на съвсем прилични цени.Филма си е много сериозен,играл съм го вече,та знам за какво става дума.Виж,ако искаш: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=144344
          Това означава ли, че ако сменя фронта с ОФБ 2.2 бензин ще съм решил проблема с дифовете и спокойно ще търкалям 33-ки? Хипотетично де

          Коментар


          • #6
            От: дали ще може 33

            Първоначално публикуван от нихорлиев Преглед на мнение
            Това означава ли, че ако сменя фронта с ОФБ 2.2 бензин ще съм решил проблема с дифовете и спокойно ще търкалям 33-ки? Хипотетично де
            Принципно да,ама ако ще я сменяш търси направо V6 къса,с малко работа с 35-ци ще си безгрижен.А като си купиш ще ти кажа две приказки за рейката/В отпред е с рейка,а не с кутия/.

            Коментар


            • #7
              От: дали ще може 33

              Няма грижи за 33ките. Вдигни купето 5 см. и си ги карай . И с твоя мотор ще ги въртиш .
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • #8
                От: дали ще може 33

                Аз не виждам какъв проблем има с дифовете , като се счупи накой се сменя и продължаваш напред.
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #9
                  От: дали ще може 33

                  Е,чак да са последният етап 33-ките...Евгени турбото качи неговата на 35-ци.Просто тунинга става повече.

                  Коментар


                  • #10
                    От: дали ще може 33

                    Няма последен етап , или по точно последния етап е дотам докадето ти стигнат парите.
                    Има и Спортидж с 37ци и Форрънър с 44ки . каде е края...........
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • #11
                      От: дали ще може 33

                      Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                      каде е края...........
                      БИГ ФУТ .....

                      Коментар


                      • #12
                        От: дали ще може 33

                        Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                        Е,чак да са последният етап 33-ките...Евгени турбото качи неговата на 35-ци.Просто тунинга става повече.
                        Знам , ама известно е че Евгени Турбото е потрошил и повече дифове от теб

                        Като казвам "последен" имам предвид без много зор , умерени капиталовложения , сравнително малко късане на нерви и и т.н. И това на фона и в тона на на сиромашкия лифт , който е едно от условията на задачката на колегата Нихорлиев . Иначе изниква въпроса : заслужава ли си изобщо ?

                        .... а то че граници няма е ясно . Технически ( при определени условия) може и гуми от Газка виетнамка .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: дали ще може 33

                          Благодаря на всички за съветите и коментарите. Много безаварийни на всички Ви.

                          Коментар


                          • #14
                            От: дали ще може 33

                            На въпроса заслужава ли си отговора е ДА.
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • #15
                              От: дали ще може 33

                              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                              Принципно да,ама ако ще я сменяш търси направо V6 къса,с малко работа с 35-ци ще си безгрижен.А като си купиш ще ти кажа две приказки за рейката/В отпред е с рейка,а не с кутия/.
                              Може ама няма да е с малко работа .Единственото нещо което ме спря да купя 33'' или 35'' беше това ,че като премерих овала на калниците ми се видя твърде малък 82 см. диаметър. Та да вкараш по големи гуми от 32'' си трябва яко рязане на калниците или много вдигане на купето . На Фронтера А къса база калниците са доста по големи от Фронтера Б къса.
                              Спомена за рейката нещо има ли няква тайна там която знаеш и не си я споделил с нас ?
                              Напред и нагоре
                              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                              0886769809-Юлиян
                              kiko00@abv.bg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X