Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фронтерата загрява много

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • фронтерата загрява много

    здравейте от скоро съм собственик на фронтера 2,0 спорт ,и имам проблем.Джипа като карам в града загрява много ,смених датчика който включва ел. вентилатора на радиатора и установих че този вентилатор има 2 степени, от които 1-ва я няма.вентилатора работи на високата степен, датчика работи и той.интересувам се каде може да е проблема?джипа е 115 коня с климатик , датчика е с 3 кабела на тетка между термостата и радиатора.ще сам благодарен ако някой ми даде насока.

  • #2
    От: фронтерата загрява много

    Не знам ,какво разбираш под много,но имай предвид че фронтерата е с раб. температура 107градуса.По точно при 107 се включва перката.Тя от своя страна е едноскоростна,а втория кабел от датчика е за спиране на климатика при достигане на критична температура.107 градуса е някъде на около последната бяла черта преди червеното.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      От: фронтерата загрява много

      ами да перката включва точно преди червеното деление ,но тогава вече е късно и водата в двигателя завира и се получава вьздух в системата ,нормално ли е

      Коментар


      • #4
        От: фронтерата загрява много

        Това че включва там може да се приеме за нормално.Но това че завира ,категорично не е нормално.Съвет едно.Смени си капачката на разширителния съд.Ако съвет едно не помогне ,направи проверка за изгорели газове в охладителната уредба.Визирам възможноста за духнала гарнитура.
        И сега се сетих-като включи перката температурата нормализира ли се?
        Абе ти откъде си?
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • #5
          От: фронтерата загрява много

          Вентилатора няма две степени! И аз така си мислих в началото, но уви... Третия извод от датчика ти е обяснил колегата за какво е. И в крайна сметка проблема ти е свързан с включването на перката, или дори и да се включи тя температурата не пада? Датчика за включване на перката нали се намира на маркуча след термостата? И за X20SE мотор говорим, нали?
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #6
            От: фронтерата загрява много

            Първоначално публикуван от kiko84 Преглед на мнение
            ами да перката включва точно преди червеното деление ,но тогава вече е късно и водата в двигателя завира и се получава вьздух в системата ,нормално ли е
            Не е баш въздух , а пара.Баче ти Румен ти подсказа за тенджерата под налягане.Почни от там , мини през промивка на радиатора и дано не стигаш до тест за газове в охладителната система!И верно- пиши от къде си , може и да има някой колега в района да ти съдейства.Успех!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: фронтерата загрява много

              Направи си директно -пробно връзване на перката да върти постоянно и виж дали ще загрява,провери термостата и евентуално за запушени мъркучи и гърловини разширителният съд/брал съм ядове едно време с пасат/.Направи си накрая бърза проверка за газове в системата,махни капачката на разширителния съд и обърни едно пълно с вода пластмасово прозрачно шише върху разширителя-следи за мехури излизащи от разширителя.Проверка 2:на студен мотор ,да кажеме сутрин, свали свещите и хвани някой да врътне на стартер и виж какво количество конденза течност ще изкарат цилиндрите,разбира се ,ще е компресирана във вид на мъгла,но не това е важното ,ако е антифриз ще сладни на вкус/не се брои вкуса на бензина/,ако е чист конденз няма место зе притеснение!Успех!
              Последно редактирано от faster; 20-10-13, 15:05.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: фронтерата загрява много

                Има голяма вероятност проблема да е в радиатора, запушен или повредена преграда, ама карай наред
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #9
                  От: фронтерата загрява много

                  Провери и за забиване на питата на радиатора по въздушна страна. Може да е забит в зоната на вентилатора след като на извънградско не ти грее.

                  Коментар


                  • #10
                    От: фронтерата загрява много

                    здр.промих системата смених и термостата но проблема си остана .датчика и новия и стария са от 95 до100гр.и от 108 до 113незнам какав е бил оригиналния но при тези двата перката ми включва след 108 гр и охлажда двг.но тои вече ври.затова сега размених кабелите на буксата и вентилатора включва на 95 гр.и двигателя работи много добре и не завира.единствения проблем който остана е че нямах и нямам хубаво парно хем промих и този радиатор.стрелката на температурата сега стои малко над средата ,нормално ли е.от Бургас съм и ще се радвам да се запозная с някой колега ,който да помага.

                    Коментар


                    • #11
                      От: фронтерата загрява много

                      Нормално е стрелката да се движи около средата, а за парното виж клапите дали отварят, обдухва ли се радиаторчето, жилата огледай ако това е ок остава затлачено радиаторче. Мойто беше запушено и го промих на място с вода от чешмата
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X