Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моите неволи с грешки P1612 и P1650 - решени!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моите неволи с грешки P1612 и P1650 - решени!

    Искам да ви разкажа за тези мои проблеми, надявам се да помогна на някого със същият проблем.

    След като си купих Фронтерата, DTI 2.2 16v 2003та видях, че скоростомера си прави каквото си иска - ту тръгва, ту спира. Видях тук темата, и препоих таблото - отне около 2 часа, естествено, след като съм го отворил няма как да не сменя всичките 22 малки крушки и 4 големи.

    Няколко дена не карах колата след това, все пак имах да продавам старата, и тази е със зимни гуми, що да я карам..

    На следващата седмица започна да не пали. Бях определено изненадан, защото само седмица след покупка, при положение че не съм имал подобни проблеми, сега да се появят..тръгнах по сервизи.

    Грешките, които открих в компютъра определено ми приличаха на проблем с ГНП, което направо ми изправи косата..

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:errors.jpg
Прегледи:1
Размер:19.7 КБ
ID:6028652

    На таблото обаче нищо не светеше - чека си загасва нормално.
    Реших да отида при Лозан, той каза - вероятен проблем с помпа, търси си майстор за помпата. Като тръгнахме да палим колата че да си я взимам ми направи впечатление, че като той изтри грешката, колата запали..брей, да не би да е имабилайзер?!

    Ходих при kiki.t и той каза, че това е помпа, и едни цени, които определено не са за моя джоб. Но трябва да провери реално грешката за тази помпа. Тук е мястото да му благодаря, че ми се обади след това да ми каже че е една лампа на таблото..реших да отида на сервиз за електроника.
    Обадиха ми се на следващият ден - и двете грешки вече ги няма!

    Оказа се, че като съм слагал таблото, една от лампичките реално не е светнала - точно тази за имобилайзера! Ха познайте - с нея нито грешки, нито не палене, всичко е ок!

  • #2
    От: Моите неволи с грешки P1612 и P1650 - решени!

    Аз...е за това не пипам нещо което работи,защото после винаги ме "боли" глава.

    Коментар


    • #3
      От: Моите неволи с грешки P1612 и P1650 - решени!

      Първоначално публикуван от GTipo Преглед на мнение
      Оказа се, че като съм слагал таблото, една от лампичките реално не е светнала - точно тази за имобилайзера! Ха познайте - с нея нито грешки, нито не палене, всичко е ок!
      Akо съм рабрал правилно ако не свети лампата на таблото колата прави парчета и не пали ли?
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: Моите неволи с грешки P1612 и P1650 - решени!

        Да, защото в имобилайзера се записва грешка, която той намира за критична и не дава да се пали...

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X