Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детонация във въздушния филтър на Фронтера 2.2 екотек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Детонация във въздушния филтър на Фронтера 2.2 екотек

    От две седмици имам проблем .При рязко настъпване на газта се получава детонация във въздушнея филтър.Сменихме кабели, свещи, бобина както примихме ижектори но нещата не се подобряват .Дайте идеи колеги

  • #2
    От: Детонация във въздушния филтър на фротгера 2.2 екотек

    Така правят понякога тия мотори когато е тръгнал да изгаря всмукателен клапан.Прави"заешка уста "и пука при рязко подаване на гас.Дано не съм прав де щото упражнението ми е.... познато и ...главата долу.А и...една тема е достатъчна.

    Коментар


    • #3
      От: Детонация във въздушния филтър на фротгера 2.2 екотек

      Не казваш дали имаш АГУ, или го прави на бензин, ако си на бензин тогава мнението на nikifori може да е такъв проблема, а ако го прави на пропан бутан, тогава виж хубаво всички връзки, виж да не ти е много бедна сместта, свещите и кабелите казваш че си ги сменил, но какви са, може да са нови но има много ментаци...

      Коментар


      • #4
        От: Детонация във въздушния филтър на фротгера 2.2 екотек

        Проверете компресията на студен , а после на топъл мотор.И ще познаете , дали никифори е прав!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Детонация във въздушния филтър на фротгера 2.2 екотек

          От неправилно зацепен агренажен ремък(Има специфика при зацепването му и много майстори не знаят .Уж белезите отговарят ама не е съвсем така) също може така да се държи но ще се обажда чека от време на време и то само при високи обороти .Друго не се сещам.Само не ни казвай че си с АГУ

          Коментар


          • #6
            От: Детонация във въздушния филтър на фротгера 2.2 екотек

            Да със газова уредба е но го прави основно на бензин.Днес показа много малки времена на импулсите към инжекторите и се съмняват в компютъра .Свещи NGK

            Коментар


            • #7
              От: Детонация във въздушния филтър на фротгера 2.2 екотек

              Провери хуабво всички вакууми, които влизат под дроселовата клапа. Да няма някой спукан маркуч или изваден. Или маркуч от дроселовата клапа ама да е изваден от другият му край. Примерно от към ЕГР-а. При мен това се получаваше, защото на единия маркуч бяха му сложили съчма и прилежно пъхнат пак върху тръбичката. Беше се спукал точно там и засмукваше въздух. И светеше обаче чека.
              Ако си с А фронтера, имаш ли екопомпа, тази дето прилича на прахосмукачка, на десния калник? Там отива един вакуум, който се раделя в един клапан.
              Свети ли ти чека на бензин?
              И.......... дано да не е компютъра.

              Коментар


              • #8
                От: Детонация във въздушния филтър на фротгера 2.2 екотек

                Измери си налягането на бензиновата помпа ,при слабо налягане или запушен бенз.филтър (което значи бедна смес) го прави този морафет.
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #9
                  От: Детонация във въздушния филтър на фротгера 2.2 екотек

                  Помпата е проверена и филтъра е сменен .Има достатъчно налягане .Поне така го замериха.Със Фронтера А съм.Чека свети отвреме навреме .
                  Последно редактирано от loyd; 11-10-13, 22:44.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X