Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

    Здравейте Колеги,от известно време имам следния проблем: при натоварване на мотора например по наклон започва да глъхне и се спъва и това го прави не винаги.Смених двата филтъра ,малко се пооправи ама пак не е както трябва.Иначе си пали и работи перфектно.По равното няма проблеми,върви добре.Продухвах нафтопровода обратно към резервара,ама няма ефект.Имате ли някакви идеи как мога да го оправя,че е като куц кон? БЛАГОДАРЯ
    NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

  • #2
    До: НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

    Първоначално публикуван от dok Преглед на мнение
    Здравейте Колеги,от известно време имам следния проблем: при натоварване на мотора например по наклон започва да глъхне и се спъва и това го прави не винаги.Смених двата филтъра ,малко се пооправи ама пак не е както трябва.Иначе си пали и работи перфектно.По равното няма проблеми,върви добре.Продухвах нафтопровода обратно към резервара,ама няма ефект.Имате ли някакви идеи как мога да го оправя,че е като куц кон? БЛАГОДАРЯ
    Здр.Имах навремето такъв проблем с един голф тд.От хубавата ни нафта се беше задръстил филтъра в резервоара/малкка ситна цедка/ и след измиването му колата литна естесвено до следващото затлачване.Дано съм бил полезен.Поздрави.

    Коментар


    • #3
      До: НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

      Zadrysteni filtri i sonda (samo za modeli sys sonda w rezerwoara).Извинете за латиницата!!! Друг проблем е ако Приятел е опитал да ти пипа нафтовата помпа,за да го понастрои защото нещо не му звучало добре.И двете се оправят лесно.То номера с продухването ако е задръстена сонда не става,сваля се и се чисти.Последен вариант е ако смуче въздух(казваш само при високи обороти нали),което при нафтата се разбира бързо и лесно се отстранява.За четвърта причина не се сещам за сега.
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #4
        До: НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

        Абе и аз си мисля ,че е от мръсотия в резервара защото прозрачния филтър за една седмица почернява.И сега сваляме резервара,така ли?
        NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

        Коментар


        • #5
          До: НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

          Ако е от помпата как да я оправя щото един специалист я въртя и може да е и от това
          NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

          Коментар


          • #6
            До: НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

            Ми при истински специалист... Помпа се прави на стенд.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

              Първоначално публикуван от dok Преглед на мнение
              Абе и аз си мисля ,че е от мръсотия в резервара защото прозрачния филтър за една седмица почернява.И сега сваляме резервара,така ли?
              Най-добре е да се свали и почисти като внимаваш да не прецакаш нивомера.Може и да изчистиш само сондата но така или иначе ще се наложи да чистиш резервоар рано или късно.За помпата колегата ти каза само стенд и забрави за такива майстори дето регулират на око и ухо.Поздрави.

              Коментар


              • #8
                До: НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

                Тогава първо помпата. С микрометъра, и както изобщо по инструкцията. С нафта от една тубичка. А в това време някой да сваля резервоара, ама сигурно е изгнил ако е железен ...
                Ако е пластмасов - на пароструйката, и после през дълъг маркуч - ауспуха в гърловината.

                Коментар


                • #9
                  До: НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

                  Първоначално публикуван от dok Преглед на мнение
                  Ако е от помпата как да я оправя щото един специалист я въртя и може да е и от това
                  E za Тва въртене говорех де.От специалист някакъв.То хубаво ама помпа се върти САМО на стенд и то не от автомобилен майстор ами от помпаджия.За съжаление в момента не знам за добър който да смея да го препоръчвам...но като начало започни с резервоара,боклуци или въздух
                  Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                  NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                  Коментар


                  • #10
                    До: НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

                    Ще пробвам първо с почистването на резервара,пък после ще видим помпата.Дано да е само това.Благодаря за ценните съвети!
                    NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      До: НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

                      Едновременно!
                      Сега помпата ти е разбутана заради мръсотията в резервоара. Каквото е идвало случайно в тоя момент - на това е и оптимизирана. Оправянето на едното ИЛИ другото няма да подкара колата. Сега моторът ти работи със системна грешка, не с една повреда.

                      Коментар


                      • #12
                        До: НЕ ДОСТИГА ГОРИВО НА 2.3TD

                        Резервара е пластмасов,свалих го,вътре всичко е идеално чисто,нямаше мръсотия,продухах всички маркучи и го монтирах пак.Като,че ли малко се пооправи ама пак не върви ,прекалено е тромава,трудно набира.Сега не глъхне.
                        NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X