Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Пробвал ли си преди да спреш рязко, както си в движение да си включил лоста на N - неутрална, и имаш ли и тогава при спирането удар, ако и тогава имаш, най-вероятно може да е тампона...
    Не, не съм пробвал. Още утре ще направя както казваш. И да видим какво ще се случи.
    Поздрави!

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Пробвал ли си преди да спреш рязко, както си в движение да си включил лоста на N - неутрална, и имаш ли и тогава при спирането удар, ако и тогава имаш, най-вероятно може да е тампона...
      Пробвах както каза Павка. Когато спирам на N този тласък го няма. Май работата не е на добре. Дали може да е нещо друго а не от скоростите? В Ямбол нямаме почти никакви опции за преглед и ремонт на автоматична кутия.

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Здравейте, искам да попитам колко литра масло побира скоростната кутия на опел фронтера 3.2 V6 бензин и какво масло е подходящо... Благодаря предварително..

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
          Пробвах както каза Павка. Когато спирам на N този тласък го няма. Май работата не е на добре. Дали може да е нещо друго а не от скоростите? В Ямбол нямаме почти никакви опции за преглед и ремонт на автоматична кутия.

          За съжаление може и да е в автоматика проблема, имаш ли удари и при потегляне?, инак за читава диагностика и най-близо до теб доказан майстор за автоматици, по спомен е колега от Пловдив - ника му е ssspeed , драсни му на ЛС или му се обади най-добре за преглед ако решиш да диагностира ACK-то ти, доказан е според колегите от много години при ремонт на автоматици, нека колегите да ме поправят ако не е той корифея на автоматиците в Пловдив.

          п.с. Когато има удари при автоматика, един от най-леките диагнози може да е намаляло ниво на флуида, провери дали не ти изтича някъде флуид или долей ако е намаляло, флуида е Dexron 3 или 6 който е по-нов като спецификация и покрива напълно по-стария флуид Dexron 3 , провери си нивото, дотогава ако е възможно не го карай за да не се прецакат повече неща по кутията, или го карай много нежно с газта и изчаквай с повече паузи преди да потегляш на дадена позиция на лоста.
          Последно редактирано от Еделвайс; 02-05-17, 20:34. Причина: Допълване инфо

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от lenitumilenova Преглед на мнение
            Здравейте, искам да попитам колко литра масло побира скоростната кутия на опел фронтера 3.2 V6 бензин и какво масло е подходящо... Благодаря предварително..
            Ръчна ли е кутията или е автоматик?

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              За съжаление може и да е в автоматика проблема, имаш ли удари и при потегляне?
              При потегляне няма удари. Благодаря за мнението Павка.
              Поздрави!

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
                При потегляне няма удари. Благодаря за мнението Павка.
                Поздрави!
                Казваш че си сменял флуида на ACK-то, как са ти го сменяли, колко са ти доливали и как са мерили нивото на флуида?

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Казваш че си сменял флуида на ACK-то, как са ти го сменяли, колко са ти доливали и как са мерили нивото на флуида?
                  Честно казано незнам. След работа я закарах в сервиза. Пред мен смениха маслата на двигателя, раздатката, предния и задния мост. Оставих я вечерта за да засъхне силикона на капака на задния мост. На другия ден сия взех вечерта със сменено масло и на автомата. Но това придърпване си го имаше и преди смянта. Интересното е, че не го прави всеки път, а да кажем на 10тина спирания 2-3 пъти. И като че ли, когато вече е загряла колата[ маслото в кутията].

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
                    Честно казано незнам. След работа я закарах в сервиза. Пред мен смениха маслата на двигателя, раздатката, предния и задния мост. Оставих я вечерта за да засъхне силикона на капака на задния мост. На другия ден сия взех вечерта със сменено масло и на автомата. Но това придърпване си го имаше и преди смянта. Интересното е, че не го прави всеки път, а да кажем на 10тина спирания 2-3 пъти. И като че ли, когато вече е загряла колата[ маслото в кутията].

                    Много малко сервизи имат специализирана машина за смяна на флуида на автоматика, та в повечето случаи сменят маслото като се свалят двата картера на АСК, като така се източва една част от флуида, сменя се филтъра задължително и нови коркови гарнитури, това смениха ли го?, в никакъв случай не се слага силикон вместо корковата гарнитура, че по кутията има едни клапанчета и каналчета към които ако попаднат и миниатурно парче силикон да запуши ще стане мазало впоследствие, та като покараш малко, след което пак се сменя и долива няколко литра флуид, и така е сменено почти изцяло, няма да се учудя ако са сваляли само единия картер и да са сменили само 3 литра флуид от общо 9 литра , така все едно нищо не си сменил по кутията, най-добре ще е на специална машина да ти сменят изцяло флуида, нов филтър, гарнитури и може да се оправи проблема, почни с това и чак тогава за евентуален ремонт на АСК-то.

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Много малко сервизи имат специализирана машина за смяна на флуида на автоматика, та в повечето случаи сменят маслото като се свалят двата картера на АСК, като така се източва една част от флуида, сменя се филтъра задължително и нови коркови гарнитури, това смениха ли го?, в никакъв случай не се слага силикон вместо корковата гарнитура, че по кутията има едни клапанчета и каналчета към които ако попаднат и миниатурно парче силикон да запуши ще стане мазало впоследствие, та като покараш малко, след което пак се сменя и долива няколко литра флуид, и така е сменено почти изцяло, няма да се учудя ако са сваляли само единия картер и да са сменили само 3 литра флуид от общо 9 литра , така все едно нищо не си сменил по кутията, най-добре ще е на специална машина да ти сменят изцяло флуида, нов филтър, гарнитури и може да се оправи проблема, почни с това и чак тогава за евентуален ремонт на АСК-то.
                      Незнам дали са отваряли и двата картера. Казаха ми само, че са проучвали за филтъра. Видял им се много скъп (600лв.) и не са го поръчали. А са го измили(почистили). Нямало метални стружки по картера. И това е което имам като информация
                      .

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Аз имам за 560 лв. филтър. Звънни ми и че се разбереме!

                        Абе верно ли ви мързи да прочетете 5 страници и да си спестите (примерно в случаят) 500 лв?!?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Аз мога да го намеря за 300
                          аман от пишман майстори....
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Малиии добре че си вземах Гранд Чероки а не Фронтера автомат. Сега ще минавам тънко със филтрите за АСК, само 120 лв са двата заедно с гарнитурата!!!!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                              Малиии добре че си вземах Гранд Чероки а не Фронтера автомат. Сега ще минавам тънко със филтрите за АСК, само 120 лв са двата заедно с гарнитурата!!!!
                              Това е защото не си търсил достатъчно! Аз примерно щях, без никакъв проблем да ти ги намеря и за 1000 лв

                              Сега да кажа на всички колеги с хавтомат, които ги мързи да четат - фълтъра + гарнитурките не требе да е повече от 100 лв! Естествено, някой ако държи да си го купи за петсотин лева, винаги съм на среща!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Колеги, предстои ми смяна на двигателното масло, реших да слагам истинска пълна синтетика, няма да споменавам марка, само ще кажа че маслото е немско и 5 литра струва 120 лв, та дилемата ми е между два вискозитета, пълна синтетика - 5W40 или 10W60, като второто се води за по-големи и екстремни натоварвания.?
                                Иначе си карам в момента с обикновеното полусинтетично масло на GM 10W40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X