Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
    Сори за песимизма, ма като видях воланът на какво прилича, сложи +150к км отгоре и годинките и тогава преценявай за маслото.
    Волана е повърхностно протрит и то само в горната си част, виждал съм как изглежда протрит на парцали кожен волан на реални 280 000км пак в Швейцария, салона и особено шофьорската врата и седалка, при мен няма грам протрито по оригиналния плат, като погледнеш и всичките бутони, лоста за автоматика, за мигачите, все още са матови а не излъскани от употреба или с протрити бели надписи, отделно в Швейцария законите им са много строги по отношение за пипнати километражи, не случайно колите закупени от там и според описанието и километрите са и по-скъпи и реални, в моя случай трябваше да сменя всички консумативи, амортисьорите и т.н. за доста пари, но основната причина да избера Фронтака от Швейцария е именно реалните му километри, няма грам ръжда, отлично запазен салон и никакви течове от двигателя без да е бил мит, също и отдолу по агрегатите, два комплекта ключове, черна папка на Opel със няколко книжки и сервизната книга, аз съм му втори собственик, предишния собственик я е купил чисто нова от Опел. Отделно Фронтака не е бил каран и обслужен от 2013 год. като пристигна тук по двигателя имаше много паяжини и загнили листа около двигателния отсек, просто не е бил каран освен при нуждите им през зимата. Да сме живи и здрави и да се надявам Фронтака да ми служи вярно и много безаварийни километри

    п.с. Като смених в сервиза пълния ангренажен комплект, забравих да ви кажа колеги, че според майстора изобщо не е имало нужда да ги сменявам, водната помпа Aisin оригиналната се оказа и ролките, блестяха от чистота, никакъв луфт не са имали, на перката на водната помпа, нямаше поне петънце отлагания от антифриза, те са при мен и ще ги снимам да ги видите и се убедите лично с очите си, само пистовия ремък е бил с пукнатини и за смяна, но аз откъде да знам това, но не съжалявам че ги смених за да ми е спокойно, че съм направил пълно обслужване.
    Последно редактирано от Еделвайс; 19-05-16, 08:08. Причина: Пояснение

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Павка, радвай си се и си я карай с кеф, но бъди реалист - тази кола не е на 116х. км! Ще ти снимам салона и волана на моята, която по километраж е 160000 км. и волана е много по-съхранен и единственото, което смених защото не работеше са биалетките - окачването още не съм го пипал за 35 000 км в БГ (носачи, втулки шарнири имам предвид, защото амовете ги смених работещи, от келешлък), та така с киломтражите...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Павка, радвай си се и си я карай с кеф, но бъди реалист - тази кола не е на 116х. км! Ще ти снимам салона и волана на моята, която по километраж е 160000 км. и волана е много по-съхранен и единственото, което смених защото не работеше са биалетките - окачването още не съм го пипал за 35 000 км в БГ (носачи, втулки шарнири имам предвид, защото амовете ги смених работещи, от келешлък), та така с киломтражите...
        Както се казва, времето показва и доказва всичко....

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Слагай му ГМ 10в40 и не го мисли.
          Това е маслото с най малко ментета на пазара и досега всички Опели дето са ми минали (не са малко) бяха много доволни и не го хапваха.
          С по тънки масла Екошпеците си хапваха доволно.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Честито на Павката за Фронтака!
            Ей , не бъдете такива с тоя пробег.Launch-ът ги чете километрите.Мисля , че при Лозан има.Платете му една диагностика , та да се успокоите .Ако не - аз през юли ще го направя безплатно.Само мир да е.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Слагай му ГМ 10в40 и не го мисли.
              Това е маслото с най малко ментета на пазара и досега всички Опели дето са ми минали (не са малко) бяха много доволни и не го хапваха....
              Е първо , мотора за който става дума , не е Опел . Че и маслата , които му дават по каталог нямат много общо с Опела.

              И второ : "всички Опели" е неопределено и общо казано . Например на C20NE си му дават по книга да лапа 700-800 гр. на 1 пробег на маслото . И си ги лапа Независимо дали му слагаш пълна синтетика или чисто минерално масло . Включително и GM 10W40 . Пробвано многократно !

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              ....Платете му една диагностика , та да се успокоите ....
              Аре по- добре да не прави диагностика
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Е първо , мотора за който става дума , не е Опел . Че и маслата , които му дават по каталог нямат много общо с Опела.

                И второ : "всички Опели" е неопределено и общо казано . Например на C20NE си му дават по книга да лапа 700-800 гр. на 1 пробег на маслото . И си ги лапа Независимо дали му слагаш пълна синтетика или чисто минерално масло . Включително и GM 10W40 . Пробвано многократно !



                Аре по- добре да не прави диагностика
                Ами трябва ли да изброявам всичкото опелски мотор:
                C14NZ, C16NZ, X18XE ....
                Това масло го препоръчвам защото не е ментажно (10 лв литъра е само) и е доказано за мен в много други автомобили (вкл. Диското) и ако автомобила гори преди него 1 литър на 10000 км с него гори 100 гр.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Ами трябва ли да изброявам всичкото опелски мотор:
                  C14NZ, C16NZ, X18XE .... .
                  Не трябва , щото е спам - тук разделът е за "Фронтера" , а от изброените нито един не се монтира на нея . Тези пък , които ползват опелски мотори , както споменах, си им дават заводски да си лапат , включително и въпросното GM. А пък и то не е подходящо за исузувия шестак , предмет на разговора . В смисъл само защото не е менте , в случая не е достатъчно .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Колеги, вие с какъв вискозитет масло карате, на няколко места ми намекнаха че за този двигател 3.2 V6, си иска пълна синтетика 5W30, а аз сипах полусинтетика 10W40, така и иначе ако реша да сложа пълна синтетика, ще го сменя живот и здраве чак през зимата, та ми е интересно с какъв вискозитет сте при вашите въпросни двигатели?
                    10W50 - Пълна синтетика
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      10W50 - Пълна синтетика

                      Прегледах американските форуми, значи за Isuzu Rodeo 3.2 V6, препоръчват навсякъде при тях, все за два вида вискозитет масла - 5W30 или 10W30 пълна синтетика, а де?


                      п.с. Божко, после разчисти темата по твоя преценка, като се разберем за маслата.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        А ето и справка при руснаците, всевъзможни вискозитети пишат:

                        http://www.exist.ru/cat/cat/Parts.as...=B3E0004A_3224

                        Навсякъде обаче пишат " Соблюдать сервисную информацию ", та ...да се погледне в документацията именно производителя какво препоръчва, това е най- правилното решение..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Съвсем забравих че имам сервизна книжка, погледнах и видях че първата смяна на масло е било през 2003г. на 20 037 км. с масло 10W40, като и другите смени които са отбелязани за маслото, до последно отбелязана дата - 2013г. на 104 446км, пак с масло 10W40, значи съм сипал правилното масло според Швейцарското представителство на Opel.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Голямо чесане на езиците - в горният ми пост е мнението на производителя по въпроса, то мисля е по-важно от мнението на рускитe, швейцарски и каквито и да други сервизи, форуми и т.нт.... Сега човек може да поекспериментира - примерно, ако очаква по-екстремни натоварвания може на мина на масло един вискозитетен калс наго-ре, но е хубаво и да се запознае с това какво е визкозитет, а не да вика "тънко", "дебело" и т.нт...
                            Последно редактирано от bushiDO; 20-05-16, 12:46.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Голямо чесане на езиците - в горният ми пост е мнението на производителя по въпроса, то мисля е по-важно от мнението на рускитe, швейцарски и каквито и да други сервизи, форуми и т.нт.... Сега човек може да поекспериментира - примерно, ако очаква по-екстремни натоварвания може на мина на масло един вискозитетен калс наго-ре, но е хубаво и да се запознае с това какво е визкозитет, а не да вика "тънко", "дебело" и т.нт...
                              Напълно съм съгласен.Има вискозитет а не тънко и дебело.
                              Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                              Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Привет колеги, сега се прибрахме от дълъг път и искам да ви споделя впечатленията си по пътя от Фронтака, много стегнат, стабилен по завоите и има много комфортна возия, няма никакво хлопане, тропане и чукане, много тихо и безшумно вози независимо дали е при 50 или 160км/ч, това при затворени прозорци и с работещ климатик, сега да ви кажа най-интересното, влюбен съм в този двигател и неговия автоматик, такава мощ, такова ускорение, това технологично чудо при едно изпреварване, натиснах до ламарината газта, лелее все едно съм му сложил "нитро" система, ама само как ни залепи за задната седалка и се изтреля, точно като при самолетите преди излитане, точно такова беше усещането, не съм вярвал че това почти 3-тона купе може да бъде толкова пъргав, този 3.2 V6 двигателя, признавам го за страхотен, толкова мощен и толкова тих при всякакви обороти, а автоматика е герой ви казвам, превключва точно тогава когато и аз бих превключил при ръчни, на магистралата изпитах пълния кеф от круиз контрола, леле-мале, няма такъв кеф колеги, имам чувството че съм карал досега камион и вече съм на спортна лимузина. Официално заявявам от моя гледна точка, Фронтера със 3.2 V6 двигателя е най-добрата комбинация която е произвеждана някога, най-добрия ми избор който съм правил през живота си, съветвам всички които се чудят дали да си купят такава Фронтера, казвам Ви, няма да съжалявате нито за миг за избора си

                                (пу-пу) да не я урочасам

                                п.с. Едно е сигурно, живи и здрави бъдещата ми нова джипка, ще бъде Антара и задължително ще е минимум с V6, или най-добре ще е с V8 двигател, стига да има такъв сериийно произведен с осмак на Антара
                                Последно редактирано от Еделвайс; 23-05-16, 15:33. Причина: Пояснение

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X