Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
    Това е единственият принцип на работа, известен за автомобилите с пръскалки на фаровете
    Честито за покупката и със здраве!
    Има и с отделен бутон. Тойота, субару, вероятно и други.

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Колеги, вие с какъв вискозитет масло карате, на няколко места ми намекнаха че за този двигател 3.2 V6, си иска пълна синтетика 5W30, а аз сипах полусинтетика 10W40, така и иначе ако реша да сложа пълна синтетика, ще го сменя живот и здраве чак през зимата, та ми е интересно с какъв вискозитет сте при вашите въпросни двигатели?

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        5W40, aко може синтетика
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          5W40, aко може синтетика

          Как е по книга от Опел, не можах да видя при систематизираната информация за този двигател?

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Grade.JPG
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:5715589

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Viscosity.JPG
Прегледи:1
Размер:41.2 КБ
ID:5715590
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Като гледам таблицата, излиза че най-голям диапазон има 5W30, като дойде зимата живот и здраве, ще сложа от тази пълна синтетика, тъкмо със сегашното масло сега лятото ще поизчисти двигателя профилактично

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Павка, не отивай на много тънко масло че ще започне да го подхарчва! Аз карах с 10-40 и го пипаше малко, сега сипах 15-40 и е по добре...
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                  Павка, не отивай на много тънко масло че ще започне да го подхарчва! Аз карах с 10-40 и го пипаше малко, сега сипах 15-40 и е по добре...
                  Така и иначе за зимата ще му е тамън и ще видя как ще му се отрази и дали ще го харчи, нека не забравяме че двигателя си е високооборотен и съчетано с автоматика..., а и е на реални 116 758 км, затова го взех от Швейцария, та затова и ми намекваха че е бил за пълна синтетика...

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                    Павка, не отивай на много тънко масло че ще започне да го подхарчва! Аз карах с 10-40 и го пипаше малко, сега сипах 15-40 и е по добре...
                    Не искам да навлизам в спорове, но при работна темп. 15W40 е не по-малко тънко от 10W40! Ако го похарчва пробвай нещо с 50 след W
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Така и иначе за зимата ще му е тамън и ще видя как ще му се отрази и дали ще го харчи, нека не забравяме че двигателя си е високооборотен и съчетано с автоматика... та затова ми намекваха че е бил за пълна синтетика...
                      Искам да видя този мотор в съчетание с автомат да харчи масло!
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Искам да видя този мотор в съчетание с автомат да харчи масло!

                        Как така да харчи, единствения случай при който да тръгне да харчи масло, ще е само ако е износен, друго имах предвид, че на двигателя заради по-високите обороти ще му е някак по-леко с пълната синтетика а не че ще го харчи , така и иначе през зимата ще сипя от него и ще видя как ще му се отрази, ако не ми хареса, ще сипвам пак от полусинтетиката и готово
                        Последно редактирано от Еделвайс; 18-05-16, 22:20. Причина: Допълване инфо

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Ще ви снимам по-късно и моя дисплей да се окапете с лиги
                          Говорим за фабрични Божко.
                          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Теорията за маслата казва е че 0 W 100 е най добро... !!! ???
                            Последно редактирано от isuzo; 18-05-16, 23:30.
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Не е задължително да е износен за да го подхарчва, сипах за проба 5-40 подхарчваше го доста сериозно и според мен е прекалено тънко, при мен има и стрелка за налягането и при по сериозно натоварване налягането започва да спада, сега с 15-40 налягането е стабилно и почти не го пипа.Идеята е да следиш нивото редовно че стават изненади.
                              пп. Ако не вярваш питай Лозан !
                              Последно редактирано от auto_marin; 18-05-16, 23:01.
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                ..., а и е на реални 116 758 км, затова го взех от Швейцария, та затова и ми намекваха че е бил за пълна синтетика...
                                Сори за песимизма, ма като видях воланът на какво прилича, сложи +150к км отгоре и годинките и тогава преценявай за маслото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X