Обява

Свий
Няма добавени обяви.

предстоящ ремонт на Фронтерата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • предстоящ ремонт на Фронтерата.

    вчера пуснах една тема тук която беше преместена в раздела оцеляване, но така или иначе вчерашната градушка в Казанлък донесе следните щети по фронтерата:
    - счупено предно стъкло
    - счупен преден десен мигач
    - счупен малък мигач на десния калник
    - счупено ел.огледало дясно
    - ламарините са ужас особенно капака тавана и преднте калници.
    очаквам съдействие и предложения как и къде може да се оправят, цени на повредените елементи ако някой е сменял подобни, а така също и предложения ако някой има или знае такива втора употреба.
    на Лозан ще му звъня след като мина през застрахователя утре и стане ясно кое и как ще се оправя. /аз и без това последните дни му досадих достатъчно за едно разширително казанче за охладителната течност/.
    Ако някой знае или е опрявял ламарини след подобно бедствие да каже как става и дали се получава, от прочетеното из форумите, съветите са кит и боя, вакуумното било скъпо/по скъпо от карания от мен автомобил/, а варианта покупка на детайл/ капак ,калник и др./ и боядисването му в необходимия цвят не знам как ще стане, аз ще трябва цяло купе да купя, понеже освен задната врата всичко друго и помляно. опцията китосване и нова боя дава ли добър резултат и издържа ли?
    моля за помощ и съвет колеги.
    фронтера - КБ - 97г. 2.0i, хубав сребрист металик БЕШЕ

  • #2
    До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

    Съболезнования,и моята кола я поочука градушката,но поне няма изпочупени стъкла.За тенекиите,кит и боя,ако има по дълбоки вдлъбнатини,е желателно преди това да се "изчука",дали ще е траино,зависи от тези дето ще ти ремонтират колата,ако си свършат работата качествено-ще кара.Стъкла в София,обикновенно копувам от Кобра,челните са от 120 лв. нагоре с монтажа.Успех.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

      Ужас.... съчуствам ти.... аз бих ти предложил да си я караш така иначе ще ти излезе през носа.... много играчка е и доста скъпо, но предполагам че твойта си е лъскава и няма да ти се кара кола на дупки...
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

        Сьчуствам ти за проблема!Имах сьщият преди години с Пежо 607(беше на баница от градушка),но застраховката го покри и го ремонтираха.Стана като ново.Ще говоря утре с хората по твоя проблем и ще пиша. С природата шега не бива!Изтрьпвам при такива сьбития!!!

        Коментар


        • #5
          До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Ужас.... съчуствам ти.... аз бих ти предложил да си я караш така иначе ще ти излезе през носа.... много играчка е и доста скъпо, но предполагам че твойта си е лъскава и няма да ти се кара кола на дупки...
          със сигурност няма да я оставя така, без значение какво ще покрие каското,колата ще се оправя, ако трябва цялата ще се боядисва, аз не търпя компромиси по колите а в това състояние направо не мога да я гледам, ако някой мине тези дни през Казанлък ще разбере за какво говоря, около 70 процента от колите са в това състояние, за стъклар днес са запазвали час за по следващия четвъртък, така че утре мисля да звъня в Стара Загора, там да ми слягат стъкло. ще пиша понататъкакое колко ми е струвало.

          Коментар


          • #6
            До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

            Първоначално публикуван от antonov1 Преглед на мнение
            Сьчуствам ти за проблема!Имах сьщият преди години с Пежо 607(беше на баница от градушка),но застраховката го покри и го ремонтираха.Стана като ново.Ще говоря утре с хората по твоя проблем и ще пиша. С природата шега не бива!Изтрьпвам при такива сьбития!!!
            ок, благодаря ще чакам да пишеш, сега всяка идея и предложение са ми от полза.

            Коментар


            • #7
              До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

              ами значи днес отидох при агента във Уника/ преди бяха Витоша/ и общо взето добре че отидох поотрано че после настана лудница, така или иначе щетите са описани, цялостно пребоядисване на купето и оправяне на счупени стъкла, мигачи и т.н. във сервиза с който работят който се оказа за мое щастие и най-добрия сервиз около Казанлък/ в бузовград се намира тези дето са наблизо може да го знаят/, другия вариант беше изплащане по каското и аз да се оправям сам, което някой хора предпочитат със сметката че може да им остане нещичко, но не и аз в случая, единственото неудобство е че следващите две седмици ще съм без кола, но така да е стига всичко да се оправи, сега ще чакам и ще се надявам. като си я взема ще пиша, а снимки така и не се научих как да кача, щеше да е интересно да покажа щетите.

              Коментар


              • #8
                До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

                Ще чакам
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

                  сега аз чакам да ги качиш, макар че ми се плаче всеки път когато ги гледам

                  Коментар


                  • #10
                    До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

                    Ето снимките на Фронтерата на rashana:



















                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

                      Първоначално публикуван от rashana Преглед на мнение
                      сега аз чакам да ги качиш, макар че ми се плаче всеки път когато ги гледам
                      Като ти гледам Фронтерата и разбирам, че явно си перфекционист или по-скоро, че аз нехая за външния вид на мойта ще взема да я снимам да се посмеете, твойта е като слънце в това състояние сравнено с моето войнишко канче.... няма нито една част от екстериора която да не е поне с 1 проблем.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

                        Като гледам снимките,твоето си е бял кахър,тука има коли на който просто,освен дупки от градушка,друго няма по капаците и таваните.С малко кит и боя ще се оправи,само надписите на колонката сигурно ще заминат,ма това да ти е проблема.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #13
                          До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

                          ами аз наистина се грижа за колите си и не само външния им вид е добър, така или иначе се надявам пичовете да свършат добра работа /наистина са си най добрите наоколо/, и след 15-ина дни ще ти пратя пак снимки fanatic, ако нямаш нищо против, а иначе само да вметна че все още търся булбар, в нашето мобиле има една фронтера с цена 10 лв. от Ст. Загора дето има един подобен на оригиналния но според мен направен по добре, а може и да е преправян, ама ме е срам да питам човека дали ще го продаде отделно, но както писах ако някой чуе или види някъде да драсне. лека вечер.
                          Последно редактирано от rashana; 05-09-07, 19:30.

                          Коментар


                          • #14
                            До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

                            и аз отнесох една Русенска градушка,но само ми спука предното стъкло и една блънда на задната издувка.Добре че е на десния калник и не я виждам постоянно .Ами той булбара ти е бил под носа бе колега!В Кърнаре.В мобилето беше обявата на :продавам:Аз нали си имам грижи с главата,миналата седмица ходих до там и срещу 130лв. и 600км имам оригинален булбар.ПЕРФЕКТЕН!Пожелавам ти бързо оздравяване на колицата!

                            Коментар


                            • #15
                              До: предстоящ ремонт на Фронтерата.

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              и аз отнесох една Русенска градушка,но само ми спука предното стъкло и една блънда на задната издувка.Добре че е на десния калник и не я виждам постоянно .Ами той булбара ти е бил под носа бе колега!В Кърнаре.В мобилето беше обявата на :продавам:Аз нали си имам грижи с главата,миналата седмица ходих до там и срещу 130лв. и 600км имам оригинален булбар.ПЕРФЕКТЕН!Пожелавам ти бързо оздравяване на колицата!
                              а така, не те е срам нали, чак в русе да го замъкнеш, аз се обадих за този в мобилето, и ми казаха че преди ден са го отмъкнали, явно ти си бил, да ти е честит, а аз ще продължавам с опитите, макар че ще се губя след 2 месеца за около половин година, дали преди или след това съм решил да си намеря.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X