Обява

Свий
Няма добавени обяви.

имам проблем с охлаждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • имам проблем с охлаждането

    Здавейте,колеги!От скоро притежавам опел фронтера 2I Кьса база.Преди това много четох вьв форумите за евентуални проблеми ,с които може да се сбльскам.Та от тортата с касмети ми се падна проблема с охлаждането.Блокаж на водна помпа и всичките последвали екстри.та реших като правя нещо да е като хората.Смених водна помпа,анг,рем.,термостат-92гр. и виско муфа.Следвайки опита ви измих и прочистих цялата уредба.Проблем беше и остава виското.Смених муфaта,'Behr-90 144 767',пак с оригинална'уж' BEHR,но пак загрява.При 112гр.Спирам перката с рька."бях закачил колата на сенд защото се сьмнявах в датчиците."Моля ,дайте сьвет какво още да направя,освен да сменя виското.

  • #2
    До: имам проблем с охлаждането

    Много е важно да видиш какава част от радиатора ти е загрял, ако не е целия муфата не може да се стопли за да зацепи... пипай с ръка ОТВЪН при загрял мотор и пиши.... при мен беше топла само предната част на радиатора и муфата си стоеше откачена.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: имам проблем с охлаждането

      в централната зона не е толкова толла,както в краищата.Това го отдавам на факта,че перката перката не е толкова свободна.Когато мих радиатора го напьлних с гореща вода и се загря зелият.Вече мисля за алтернативно охлаждане,като твоето.За сьжаление отпуската ми свьршва,та ще го мисля по-нататьк.

      Коментар


      • #4
        До: имам проблем с охлаждането

        Ако тая муфа те е чакала на витрината легнала, никога няма да проработи, колкото и да е нова. Идеята е отлична, на практика във всички коли това е калпав агрегат.

        Коментар


        • #5
          До: имам проблем с охлаждането

          Ако радиатора ти е студен отдолу, а колата загрява и ти изхвърля водата, много е вероятно да си за нова гарнитура на главата и всички останали процедури, съпътстващи смяната.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: имам проблем с охлаждането

            Не мисля! иначе щеше с това да почне
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: имам проблем с охлаждането

              Първоначално публикуван от antonov1 Преглед на мнение
              ....Блокаж на водна помпа и всичките последвали екстри.....

              Колегата антонов може да поясни какво точно се е случило и какво точно се случва в момента с Фронтерата му, иначе само си гадаем...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                До: имам проблем с охлаждането

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Идеята е отлична, на практика във всички коли това е калпав агрегат.
                И друго съм забелязал - това е агрегатът, за който най-малко хора знаят как работи отвътре. Направо единици!

                Коментар


                • #9
                  До: имам проблем с охлаждането

                  мисля си,че Стефан е прав.За сьжаление в магазините много малко се знае за правилното сьхранение на муфите.Ще я сменя отново.Имам и сьмнения относно разтоянието на перката от радиатора.Рад.е оригинален ,дифузорьт сьщо,но з
                  а перката,муфата и фланеца по каталог са два вида:
                  муфа с 4ри отвора и гайка ;муфа с три отвора и захващане с болт.Мойта е гаика.Всичко сьм сменил сам както писах в началото и няма никакви проблеми в сьосието на ремьчните шайби.

                  Коментар


                  • #10
                    До: имам проблем с охлаждането

                    Забравих да кажа,че купувам колето,трьгвам за Паничище и до там.
                    Ремьк,помпа,ролка смених в с.Овчарци,колкото да се прибера-другото в София.

                    Коментар


                    • #11
                      До: имам проблем с охлаждането

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Ако тая муфа те е чакала на витрината легнала, никога няма да проработи, колкото и да е нова.
                      +1 Малко търговци четат какво пише на кутията
                      ------------------------------------
                      тел. O878 9ЧЧ 999

                      Коментар


                      • #12
                        До: имам проблем с охлаждането

                        Ако дифузорът лежи правилно върху радиатора, нито няколко милиметра, нито няколко сантиметра разстояние между него и перката имат значение. Това че на топъл двигател вентилатора се спира с ръка пък изобщо е окончателна присъда.
                        Това е, нищо не може да се направи. Руснаците се бориха няколко години, с прости средства електромагнитна муфа не става. Явно не става и със сложни, щото големите фирми също не успяват да ги направят. Полека - лека мисли за нормални електрически вентилатори, и това е. Хем ще можеш да ги спираш без да спираш преди брода.

                        Коментар


                        • #13
                          До: имам проблем с охлаждането

                          Колега антонов1, препоръчвам ти да не избързваш да купуваш нова муфа все пак е около 300 лв. провери хубаво всичко което с колегите ти предлагаме и след това действай. Ако все пак си решил имам една муфа с перка ела вземи я пробвай и ако тя работи тогава си купи нова ако не ми я върни. Другото което се сещам е да свалиш твойта и да я нагряваш с пистолет за горещ въздух или сешоар да видиш дали се втвърдява защото все си мисля че проблемът ти не е в муфата
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            До: имам проблем с охлаждането

                            Мда, послушай FANATIC. И аз бих се уверил първо къде е проблема, пък тогава бих решил дали да купувам нова или да монтирам ел. вентилатор. По-скоро второто-хем по-евтино, хем по-надеждно...
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              До: имам проблем с охлаждането

                              100% - МУФА знам го от опит!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X