Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера проблем

    Здравейте колеги!
    Имам Фронтера 2.2 16в бензин къса база 2001г.
    Имам и следния проблем:
    Когато карам колата при смяна на предавка или изключване от скорост оборотите се вдигат с 700-800 и колата се форсира все едно е включен смукач.А когато е на скорост от въпросното вдигане на обороти колата се движи без газ.
    Този проблем го прави когато си иска и престава да го прави пак когато си иска без значение от времето (топло или студено) или от двигателя (студен старт и загрял).
    От какво може да се дължи това,че вече много ме дразни а и вдигна разхода значително.
    Поздрави !

  • #2
    От: Фронтера проблем

    Провери си дебитомера, най-вероятно е замърсен, почисти го, има специални спрейове за това

    Коментар


    • #3
      От: Фронтера проблем

      Провери моторчето за празния ход може да е зацапано !
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Фронтера проблем

        Имаш откачен или скъсан някой от вакуумите на смъкателния колектор. Смуче въздух от някъде. Или стъпкавото моторче не работи като хората.
        КАто ти го направи това, светва ли ти жълтата лампа?

        Коментар


        • #5
          От: Фронтера проблем

          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
          Имаш откачен или скъсан някой от вакуумите на смъкателния колектор. Смуче въздух от някъде. Или стъпкавото моторче не работи като хората.
          КАто ти го направи това, светва ли ти жълтата лампа?

          Не колега по таблото не светят индикатори докато е активен въпросния проблем

          Коментар


          • #6
            От: Фронтера проблем

            Моята е ОФА 97г. и го прави същият филм, но съм му свикнал и се кара така. При мен причината е в жилото на газта. Явно има замърсяване и когато си иска позадържа педала. Съответно когато си иска си работи нормално. Няма топло - няма студено. Незнам за разхода, но може да ти вдигне адреналина на някой светофар.
            Провери при теб как е.

            Коментар


            • #7
              От: Фронтера проблем

              Отпусни жилото на газта (да се увеличи свободния ход на педала) и си регулирай празния ход от изпарителя.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Фронтера проблем

                И аз имах подобен проблем, заради скъсан маркуч за въздух, дърпаше въздух от там а не от филтъра, така дебитометъра не отчита достатъчно количество въздух и светва чека и фронти не върви добре.
                СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтера проблем

                  по вероятно да е от стъпковия мотор,от там взима инфо.за празния ход,най лесно е да го закачиш на комп.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X