Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

    Здравейте, от известно време имам голям проблем с Фронтерата, гасне в движение, гасне и на празен ход.. общо взето когато си поиска! След това върти но не пали, когато върти има ток на свещите, но не пали! Одеве ми направи пак този номер и смених датчика на коляновия вал, но пак не запали! Като грешки беше хванала имобилайзера, и датчика на коляновия вал. Имобилайзера, няй вероятно го е хванала когато жена ми и майка ми са въртяли да палят без да го изключат, а това се случва редовно.
    Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем или да има идея от какво може да е?
    0877 83 30 90 - Жоро

  • #2
    От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

    На бензин или АГУ го прави, от там ще е по-ясна диагнозата... Ако е имобилайзера и не е изключен, едва ли ще имаш ток до свещите...
    Последно редактирано от Еделвайс; 16-02-13, 19:51.

    Коментар


    • #3
      От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

      Датчика на коляновия вал ти го дава, щото при въртене без да запалиш винаги го записва, не, че е прецакан. Ако е имобилайзер няма да има ток на свещите, щом има , няма да е и бобина(ако ти е добра искрата де), няма да е и комутатор. Гориво вдига ли ти , когато откаже да пали? Щом има ток, трябва да е от липса на гориво. Аз имах подобен проблем, пали, после не иска, а има и ток и гориво.Оказа се, че ми е прецакан централния електрод на капачката, дава искра, ама когато си иска, капачката беше нагоряла дето е прехвърляла и пилееше искрата. Според мен виж дали вдига гориво, и капачката и палеца.

      Коментар


      • #4
        От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        На бензин или АГУ го прави, от там ще е по-ясна диагнозата... Ако е имобилайзера и не е изключен, едва ли ще имаш ток до свещите...
        Прави го и на газ и на бензин!
        0877 83 30 90 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

          Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
          Датчика на коляновия вал ти го дава, щото при въртене без да запалиш винаги го записва, не, че е прецакан. Ако е имобилайзер няма да има ток на свещите, щом има , няма да е и бобина(ако ти е добра искрата де), няма да е и комутатор. Гориво вдига ли ти , когато откаже да пали? Щом има ток, трябва да е от липса на гориво. Аз имах подобен проблем, пали, после не иска, а има и ток и гориво.Оказа се, че ми е прецакан централния електрод на капачката, дава искра, ама когато си иска, капачката беше нагоряла дето е прехвърляла и пилееше искрата. Според мен виж дали вдига гориво, и капачката и палеца.
          Този мотор няма капачка и палец
          0877 83 30 90 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

            Така е, нямаш и комутатор, тъй, че няма да е и от него. Остава горивото или някой датчик.

            Коментар


            • #7
              От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

              А колко силна е искрата? Просто свети или направо пука като се запали? Може да я има,но да е слаба. Как я мериш? На кой кабел?
              _.

              Коментар


              • #8
                От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                А дали имобилайзера прекъсва искрата на свещите. Аз не съм се замислял за това, щото не съм имал такъв проблем. Мисля си, че е по-вероятно да прекъсва подаването на бензин. Щото и аз често го забравям и ако се прекъсва подаването на искра - двигателят ще се "удави". А аз този ефект не съм го забелязал. При последващо палене (с правилна манипулация на имобилайзера) си пали нормално. Наистина за този проблем първо трябва да се изясни какво прекъсва имобилайзера. Освен това имобилайзерът май "се чете" само при стартиране а двигателя гасне и в движение - т.е. към този момент имобилайзерът няма отношение. От там - проверката (и наличието на искра) не гарантира, че всичко е наред - ако искрата не "идва" когато трябва - няма да пали и ще мирише на неизгорял бензин на поразия. Имал съм няколко такива случая преди години с различни коли. Една причина за ненавременното подаване на искра е датчикът за положението на коляновия вал. След като имаш два датчика, стар и нов сравни ги (измерване с мултицет) и ако са еднакви - кабела от датчика до ЕКУ-то, или нещо след този кабел.
                Но най-напред разбира се трябва да се провери подаването на бензин. Ако не пали и "мирише" - значи и с подаването на бензин всичко е наред.
                Утре ще хвана някой дето се мотае пред блока и ще го сложа до ауспуха, докато въртя стартера без имобилайзер.
                Последно редактирано от bogilloff; 17-02-13, 01:50. Причина: Допълнение
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • #9
                  От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                  Прекъсва тока, може и бензина.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                    Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                    .... може и бензина....

                    Първоначално публикуван от Георги Стоилов Преглед на мнение
                    Прави го и на газ и на бензин!


                    ...
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                      Имах същия проблем преди време но с С20NE, гаснеше в движение и на газ и на бензин. Оказа се релето на ЕКУто. Та огледай и там как са нещата , прегледай и контактния ключ дали не прекъсва
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        ...
                        Говоря за имобилайзера, че може да прекъсва и подаването на бензин и токовете

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                          А да не би случайно акомулатора,да е опрял в онова реле над левия фар?
                          Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                          Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • #14
                            От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                            Тогава като даде контакт или почне да пали няма да му свети чека.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ПРОБЛЕМ С X20SE НА ФРОНТЕРА ГАСНЕ В ДВИЖЕНИЕ....

                              Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                              А колко силна е искрата? Просто свети или направо пука като се запали? Може да я има,но да е слаба. Как я мериш? На кой кабел?
                              _.
                              Слагам друга свещ на кабела на 1-ви цилиндър, но ми се струва че искрата е слаба!
                              0877 83 30 90 - Жоро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X