Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

    Честито рождество Христово. Уважаеми колеги,преди една седмица смених стартера защото по време на път започна едно ромолене което се оказа че е от електромотора,докато установя от къде идва гадния шум стартера си отиде.Закарах джипа на ел. сервиз казаха ми че проблема е в клеймореда. Смениха клеймореда и стартера защото стария беше се овъглил.Карах два три дни без проблеми,но вчера както си карах, радиото изгасна приборите и те, освен километража и отново стартера започна да върти.Веднага изгасих двигателя,след около една минута завъртях ключа и забелязах че лампата за подгревните свещи светка само за части от секундата.Обадих се в сервиза и майстора ми каза след като запаля двигателя веднага да измъкна релето което е монтирано над стартера.Стартирам си аз свалям веднага реленцето и стартера спря,веднага сменихме релето и проблема изчезна. Да ама одеве отивам да паля щото дружинката ме чака,и с завъртането на контакт лампата на свещите пак премигна само за част от секундата и пак същия проблем.Възможно ли е според вас на това реле нещо да му е студено щото вчера докато сменихме релето времето вече се беше позатоплило.

  • #2
    От: Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

    Ми,колега,защо им не подскажеш в ел.сервиза да не лекуват симптома,а причината.Както го описваш-някъде кабелите са решили да си контактуват без позволение.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

      Здравейте колеги,ЧНГ . Искам да споделя с вас следното. Проблема с паленето изглежда няма решение.Всички кабели и наставки са проследени и всичко си е на ред,но когато температурата спадне под минус два градуса, след завъртане на ключа за подгряване на свещите,оранжевата лампа светка много за малко,но консумация на ток има защото си личи по плафоните.Изчаквам около десет секунди завъртам и двигателя си пали,ама ел мотора не спира да върти,измъквам релето и ел мотора спира.Както по горе написах това се случва само при по ниски температури.Никой ел техник при който ходих не може да си обясни що за чудо е това.Моля някой от вас ако се сеща за причината от която вече ми пуши главата да пише.Бъдете здрави.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

        Ми вземи свали тоя стартер и виж защо ти задържа електро магнитният включвател- жокерче от мен пълен и със гняс или със грес и не може да освободи котвата като я дръпне!
        Поздрави!
        Последно редактирано от EXALIBUR; 02-01-13, 21:43. Причина: допълване
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #5
          От: Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
          Ми вземи свали тоя стартер и виж защо ти задържа електро магнитният включвател- жокерче от мен пълен и със гняс или със грес и не може да освободи котвата като я дръпне!
          Поздрави!
          Колега,благодаря ти за жокера,ама не мисе вярва лампата за подгревните свещи да не иска да свети заради някаква гняс или грес в стартера който е монтиран преди седмица.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

            При мен релетата започнаха да сдават багажа. Ако са същите като твоите може да е обща болка. В коша където са за габарити ,мигачи, свирка, клима...
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

              Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
              Колега,благодаря ти за жокера,ама не мисе вярва лампата за подгревните свещи да не иска да свети заради някаква гняс или грес в стартера който е монтиран преди седмица.
              Това че е монтиран преди седмица какво означава,че е чисто нов или е след вмешателство но майстор. Защото ако е след майстор -те обичат да мажат обилно котвата на ел.включвателя със грес или гъсто масло- после става така както го описваш .Аз така патих след смяна на редуктор ,та за това ти споделям де!!!!
              Поздрави!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #8
                От: Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

                Колеги,след много главоблъскане проблема е отстранен. Оказа се че целия проблем идва от термо датчик който включва подгряването на нафтата.Нагревателя,се намира в горната част на горивния филтър.И сега няма датчик няма проблем.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

                  Би ли обяснил за кой точно датчик става въпрос и по какъв начин той или нагревателя са влияли на старта?
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Би ли обяснил за кой точно датчик става въпрос и по какъв начин той или нагревателя са влияли на старта?
                    Значи релето което получава сигнал от датчика е в близост до спирачната помпа,или по точно до казанчето на помпата.А до самото реле има едно по дълго реле,датчика според мене би трябвало да си е в корпуса на стойката за филтъра.А по какъв начин е действал не знам, така ми обясни жичкаджията, че всичко еди къде си било клеясало.Но е факт че тази сутрин при -5 градуса си запали без ядове,а преди на -2 правеше номера.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

                      не бързай да се радваш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем при стартиране на ОФА ТД 93г

                        Датчик в корпуса няма, само нагревателя е там. Нещо не ми се връзва тая теория, ама щом работи карай така, пък то ще си покаже.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X