Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термостат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Термостат?

    За разлика от миналата зима, в последно време стрелката на температурата вече не стои закована на 85 градуса, ами се мести в зависимост от натоварването на двигателя. Днес го оставих да поработи 20 минути на място, след 3 км пробег и стрелката едвам напусна синята зона - нещо не ми се вижда нормално!? Чувал съм за бавното загряване на дизела, ама чак пък толкова - да не може да загрее за половин час!? Прилича на проблем с термостата, но нещо много рязко се скапа - толкова добре държеше температурата на всякакви режими до преди месец-два! Някакви идеи?
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Термостат?

    Миналата зима за колко време ти загряваше до 85 С при температури около 0 С ?
    LZ1RED

    Коментар


    • #3
      От: Термостат?

      Добър въпрос, но за съжаление не съм засичал! Сигурен съм че загрява по-бавно по друг признак - миналата година зимата в големите студове парното тръгваше от втория километър, а сега от третия!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Термостат?

        Според мен си за нов термостат, задължително вземи оригинален на GM, по-скъп е, но няма да имаш никакви ядове, аз съм много доволен вече 2-ра година се държи както трябва!

        Коментар


        • #5
          От: Термостат?

          При всички случаи е термостат.Не се скапва а остава отворен и загрява цялото количество охл.течност наведнаж със всички негативни последствия.Има изследвания,които доказват,че износването от недостатъчно добре темпериран двигател и от прегрял такъв е почти едно и също.Ролята на термостата е да държи определен температурен режим на двигателя.Относно марката GM не е панацея.Един такъв термостат не пожела да отвори и ме направи луд 4 часа на студа само защото бях приел,че щом е GM аз бъркам някъде.Смених го с някакъв друг и мотора миряса;беше тръгнал да затяга.

          Коментар


          • #6
            От: Термостат?

            GM не произвежда термостати! Оригинално се слагат Wahler,за екотек двигателите- сваляш стария термостат,вадиш самият патрон с натискане и завъртане.Ако не е наранено леглото си купуваш термостат за C20NE наполовина по-евтин! От него вадиш патрона и го монтираш на твоето тяло! Малко силикон на уплътнението и монтираш ! Цените на които намерих термостатите - за Х22ХЕ -Wahler над 60 лв срещу 27 лв за С20NE . И да-работната температура на 2-та термостата е еднаква!

            Коментар


            • #7
              От: Термостат?

              Ако ти се е прецакал изведнъж може да е застанал боклук и да му пречи да затвори.

              Коментар


              • #8
                От: Термостат?

                Колега смени ли си термостата.И ако да с какъв и от къде.Аз не можах да намеря по евтин от 164лв с зверска отстъпка при това.Още не съм го взел не ми се дават такива пари.

                Коментар


                • #9
                  От: Термостат?

                  има и за по 120 лв. с какъв двигател си точно?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Термостат?

                    Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                    Колега смени ли си термостата
                    Още не съм, пък и като гледам какви цени си написал нещо ми се отщява! Засега нещата се ядват, просто аз хващам проблемите много отрано - предполагам за следващата зима вече ще е за смяна.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Термостат?

                      Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                      има и за по 120 лв. с какъв двигател си точно?
                      2.2DTI 2002г

                      Коментар


                      • #12
                        От: Термостат?

                        125 лв.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Термостат?

                          А пост №6 прочете ли? 27лв

                          Коментар


                          • #14
                            От: Термостат?

                            Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                            А пост №6 прочете ли? 27лв
                            за съжаление номера не става...
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • #15
                              От: Термостат?

                              кажи му

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X