Обява

Свий
Няма добавени обяви.

скърцане табло фронтера 2.2dti 99г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • скърцане табло фронтера 2.2dti 99г.

    Имам следния проблем:
    при празен ход таблото подсвирва и подскърцва много неприятно.
    Само с един пръст да го подпра и спира, но как да го оправя? Възможно ли е от вибрациите някой болт на таблото да се е разхлабил или друго да ме посъветвате.

    София/vivanovnew@gmail.com
    Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
    Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

  • #2
    От: скърцане табло фронтера 2.2dti 99г.

    Колега,има спрейове за проблеми като твоя,само трябва да знаеш от къде точно идва скърцането. А то скърцането е резултат от триене на две повърхности,като му пръснеш дори и с течна грес пак ще стане работата

    Коментар


    • #3
      От: скърцане табло фронтера 2.2dti 99г.

      Колега ако знам от къде идва скърцането, ще изолирам търкащите се повърхности...спрея ще работи ден, два и после пак ще свирука
      Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
      Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

      Коментар


      • #4
        От: скърцане табло фронтера 2.2dti 99г.

        Може да са се разхлабили сглобките. Побутни тук-там, виж кога спира да скърца.
        Често е около отворите за вентилация, там може да пръснеш някой лубрикант по контура.
        Понякога е от ивицата където допира предното стъкло, там може да бутнеш някоя изолационна лента да подпре, така че да няма луфт.
        Може да скърцат и самите болтове, да речем отстрани, там вече ако имаш достъп до тях също може да бутнеш някое уплътнение.

        Коментар


        • #5
          От: скърцане табло фронтера 2.2dti 99г.

          Най-вероятно е да скърца барчето по средата. Извади пластмасите около скоростния лост и сложи двойнолепяща лепенка при мястото на сглобките.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: скърцане табло фронтера 2.2dti 99г.

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Най-вероятно е да скърца барчето по средата. Извади пластмасите около скоростния лост и сложи двойнолепяща лепенка при мястото на сглобките.
            И аз така мисля да действам колега, с гумирана двойно лепяща лента. Иначе където и да го пипна спира да скърца...мислих си за болтовете с които е закрепено тъблото...да не са се разхлабили от вибрациите...лошото е че не знам схемата на захващане на таблото към купето.
            Това имах в предвид, ако някой го е свалял да каже къде се намират планките за захващане към съмото купе, почти съм убеден, че ако ги притегна ще мирне
            Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
            Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

            Коментар


            • #7
              От: скърцане табло фронтера 2.2dti 99г.

              Първоначално публикуван от vivanov Преглед на мнение
              ...лошото е че не знам схемата на захващане на таблото към купето.
              Това имах в предвид, ако някой го е свалял да каже къде се намират планките за захващане към съмото купе, почти съм убеден, че ако ги притегна ще мирне
              Писано е доста пъти, колега! Ако беще прочел цялата тема, в която си писал, щеше да забележиш, че примерно в пост 36 съм споделил:
              "1. Сваля се голямата пластмаса между педалите и таблото - за целта се отвива 1 болтче долу в дясно, след това се сваля дръжката за жилото, което отваря предния капак ( 2 болтчета ) и накрая се отвива 1 болтче, което закрепва въздуховода под волана за гореописаната пластмаса.
              2. Сваля се маската, която стои пред таблото - отвиват се 3 болтчета, които са долу около волана и 2-те болтчета над таблото, разкачват се всички букси.
              3. Сваля се самото табло - това е най-лесната операция - отвиват се 4-те болтчета по краищата, които го закрепват, разкачват се 4-те кабелни снопа от таблото.
              "
              Успех!
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X